خواص معجزه آسای سیر

سلامت1

اين ماده غذايی جادويی از شما درمقابل بيماری های قلبی، سرطان و عفونت ها محافطت می کند. اگر سير به جای اينکه در طبيعت ساخته می شد، در آزمايشگاه ساخته شده بود، مطمئن باشيد دارويی بسيار گران قيمت بود.
تحقيقات پزشکی و دارويی نشان داده است که سير-چاشنی معطر که افراد يا از آن متنفر مي شوند و يا عاشقش مي شوند-می تواند کلسترول را پايين آورده، از لخته شدن خون در بدن جلوگيری کرده، فشارخون را پايين آورده، از ابتلا به سرطان جلوگيری به عمل آورده، و شما را در برابر عفونت ها و بيماری های قارچی و باکتريايی مصون کند.
اما چه چيز باعث می شود سير چنين فوايد شگفت انگيری داشته باشد؟ سير حاوي بيش از 100 ماده شيميايی بيولوژيکی مفيد می باشد که از جمله آن می توان به موادی با نامهای بسيار عجيب و غريب زير اشاره کنيم: آليين، آليناز، آليسين، اس آليلسيستئين، ديالين، آليل متيل تری سولفيد.
در واقع، سير از 3000 سال پيش تاکنون مصرف دارويی داشته است اما فوايد آن تا زمان حال در حد اعتقاد مردم عادی محدود بود. طبق گزارشی در يکی از روزنامه های انجمن پزشکی امريکا، نقش درمانی سير در تقريباً 1000 تحقيق توصيف و تشريح شده است.

 sir1

فوايد سير در سيستم قلبی-عروقی بدن

آدِش کی جين، پزشک مرکز تحقيقاتی باليني و دانشکده پزشکي تولان در نيو اورلئان، سال گذشته گزارش داده است که سير می تواند باعث پايين آوردن ميزان کلسترول و به ويژه نوع ليپوپروتئين کم حجم (LDL) در خون می شود. جين به 20 مرد و زن روزانه 900 ميليگرم از قرص های پودر سير داده و آنها را با 22 فردی که فقط داروی پلاسيبو دريافت می کردند، مقايسه کرده است.
در آخر اين تحقيق 12 هفته ای، ميزان کلی کلسترول خون در افرادی که قرص های سير مصرف نموده بودند، تا %6 کاهش پيدا کرد، درحاليکه در افراديکه دارونکا يا پلاسيبو دريافت کرده بودند، اين کاهش فقط %1 بوده است. افراديکه سير مصرف کرده بودند همچنين کاهش 11 درصدی در کلسترول LDL خود مشاهده کرده اند که باز اين ميزان در گروه ديگر بسيار کمتر و فقط %3 بوده است.
او در ژورنال پزشکي می نويسد، «پودر سير که به شکل قرص به افراد داده شده بود، کاملاً برای آنها قابل تحمل بوده و فقط در يکی از از افراد ايجاد ناراحتی کرده بود.»
سير همچنين داروي ضد انعقاد خون نيز به شمار مي رود-يک داروي طبيعي براي رقيق کردن خون. دکتر اچ کيسوتر از دانشگاه سارلاندس هامبورگ، اخيراً دريافته است که سير می تواند به بيمارانی که از بيماری انسداد شريانی که باعث لخته شدن خون در ناحيه پاها می شود، رنج می برند نيز کمک کند.
معمولاً از اين بيماران خواسته می شود که راه بروند، چون بالا رفتن جريان خون ميزان اين لخته ها را کاهش می دهد. اما اين بيماران خيلی زود دلسرد می شدند چون اين بيماری موقع راه رفتن درد بسيار عميقی در فرد ايجاد ميکند

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.