پرستویی: همیشه گفته‌ام جایی که شریفی‌نیا باشد حضور پیدا نمی‌کنم

Art
خ نورشید
به نظر می رسد که میانه یکی از هنرپیشگان سینمای ایران با محمد رضا شریفی نیا بسیار شکر آب است ….چند روز پیش پرویز پرستویی با اشاره به صحبت‌های اخیر محمدرضا شریفی‌نیا در خصوص فیلم «مارمولک» با تکذیب آن اظهار کرد: خدا آن روز را نیاورد که بخواهم جایگزین شریفی‌نیا شوم.

این بازیگر در گفت‌وگو با ایسنا گفت: اخیرا مصاحبه‌ای از محمدرضا شریفی‌نیا خواندم که مدعی شده بود خیلی از بازیگران را او به سینما معرفی کرده و نقش رضا مارمولک هم ابتدا به ایشان پیشنهاد شده است. صحبت‌هایی که لازم دیدم پاسخ دهم.
وی ادامه داد: متأسفانه در بین اسامی که نام برده شد از خسرو شکیبایی اسم برده شده که تعصب زیادی روی او دارم و متاسفانه دستش از دنیا کوتاه است و این من را بسیار اذیت کرد. ایشان مدعی شده خسرو شکیبایی را برای «سالاد فصل» انتخاب کرده و جایزه‌ گرفته است. زمانی که شکیبایی در تئاتر و سینما بازیگر حرفه‌ای بود شریفی‌نیا هنوز بازیگر نشده بود و قبل از «سالاد فصل» هم شکیبایی در «هامون» جایزه گرفته بود.

پرستویی افزود: یا ویشکا آسایش که در سریال «امام علی (ع)» توسط دایی‌اش مازیار پرتو معرفی شد و ایشان مدعی معرفی این بازیگر شده‌ است، همچنین لیلا حاتمی. در واقع شریفی‌نیا مدعی است همه جماعت سینما را او معرفی کرده و همه نقش‌ها هم برای او نوشته می‌شود و هنگامی که وقت ندارد، به سراغ بازیگر دیگری می‌روند. واقعا باید به ایشان دست مریزاد گفت که آنقدر پرکار هستند و سرشان شلوغ است.
وی با اشاره به صحبت‌های شریفی‌نیا مبنی بر اینکه نقش رضا مارمولک برای اولین بار به او پیشنهاد شده است، گفت: این موضوع مهمی نیست و ممکن است یک نقش به چند نفر پیشنهاد شود اما چیزی که آزارم می‌دهد خلاف واقع‌گویی است. کاملا مطمئنم منوچهر محمدی تهیه‌کننده «مارمولک» که فیلمنامه از طرح ایشان شکل گرفت پیشنهاد این نقش را به کسی نداده و از همان ابتدا که فکر این فیلم را مطرح کرد، نقش رضا مارمولک را به من پیشنهاد داد؛ زمانی که حتی نه نویسنده و نه کارگردان انتخاب شده بود. خوشبختانه در طول 46 سال بازیگری که هیچ ادعایی هم در کارم ندارم، جایگزین کسی نبوده‌ام.
پرستویی با بیان اینکه اگر این گفته‌ها از سوی شخص دیگری مطرح می‌شد، جواب نمی‌داده است، اظهار کرد: همیشه گفته‌ام جایی که شریفی‌نیا باشد حضور پیدا نمی‌کنم. حتی اگر بفهمم نقشی قبل از من به او پیشنهاد شده باشد، قطعا قبول نمی‌کنم، هدفی که سال‌ها دنبال کرده‌ام.
وی افزود: برنامه «هفت» بارها من را برای حضور در استودیو دعوت کرده است و یکی از دلایل اصلی‌ که نپذیرفتم، نشستن ایشان بر روی آن صندلی است. متأسفانه آنقدر اعتماد به نفس دارد که هر چه به ذهنش می‌آید، می‌گوید.
شریفی نیا شاید هنرپیشه خوبی باشد ولی بطور قطع هنرپیشه محبوب و مردمی نیست ….علاوه بر این در میان همکاران خود نیز محبوبیتی ندارد ……

8 پاسخ به “پرستویی: همیشه گفته‌ام جایی که شریفی‌نیا باشد حضور پیدا نمی‌کنم

 1. زنده باد پرویز پرستویی عزیز،کاش آقای شریفی نیا هم هنرمندی مردمی بودند نه حکومتی،کاش می فهمیدند حکومتها می ایند و می روند ولی انها که با مردم و کنار مردمند جاودانه خواهند ماند.

  لایک

 2. خانم سهیلا،مثل اینکه شما مانند اکثریت عامه مردم ایران فردی بسیارسطحی نگر وفراموشکاری هستید، من از شریفی نیا به خاطرخیلی چیزها ازجمله صفت نان به نرخ روزخواری او از اوکاملا متنفرم ولی بیشتر از آن از پرویزپرستویی متنفرم، چون او فردی ریاکار و دورویی است. او بدتر از شریفی نیا بسیار ادعای دین و دیانت می کند وبسیار بسیار جانماز آب می کشد و ادعای تفوا و دین و ایمانش می شود، درحالی که هیچ یک از رفتار ها وگفته هایش ازجمله این صحبت ها در همان دین اسلام خود اینها قابل قبول وقابل دفاع نیست وبرای یاد آوری کردن به شما ملت شهید پرور!!! سوار موج وجوگیر فراموش کار ایران باید بگویم پرویز پرستویی بسیار بسیار بیشتر از شریفی نیا ودیگر بازیگران حکومتی تر است.آغا آغا کردن ها و مقام معظم انتری گفتن هایش هیچ وقت از یادم نمی رود، هیچ وقت یادم نمی رود که در همین انتخابات ریاست جمهوری پیشین پیش چگونه سنگ سردار!!! قالیباف را به سینه می زد، برای شما و اکثریت مردم فراموشکار ایران متاسفم که اینگونه فریب سگ زرد یعنی برادر شغال را می خورید!!!! ازماست که بر ماست!!

  لایک

 3. afarin bar shoma omid

  in omat mokh kapak zade engar kolan hafeze nadaran! ajib nist 36saleh rang be rang mishan in mardom nun be nerkh ruz khor falak zade .nush junestun bashe hokumat eshali

  لایک

 4. من در مورد ایشون نمی دونستم.اگر اینطوره واقعا متاسفم برای جامعه هنری ایران .من دفاع می کنم نه توهین .کاش خود این افراد پاسخگو بودند.در هر صورت بی اطلاعی من از موضوعی نباید به شما این اجازه رو بده که به من یا مردم ایران توهین کنید.پاینده باد ایران

  لایک

 5. من کاملاً باافتخارتمام به شما خانم سهیلا وامثال شما به خاطرقضاوت ونتیجه گیری بدون اطلاع کافی داشتن از موضوع، توهین می کنم، من به اکثریت مردم ایران با افتخار تمام توهین می کنم چون همین اکثریت مردم ایران بودند که با همین روش شما وفقط براساس یک سری حرف مفت و بی اساس و بدون سند ومدرک و پایه ودلیل عقلانی و منطقی در سال 57 انقلاب کردند ومیهن ایران عزیز من را با آن همه تاریخ و فرهنگ و عظمت با شکوه را به نابودی کشاندند پس من با افتخار تمام به شما و اکثریت مردم ایران که با این پیش داوری ها و قضاوت های ناآگاهانه ایران من را نابود کردید با افتخار تمام توهین می کنم.

  این زجر 36 ساله ای که ما ایرانیان می کشیم همه وهمه اش به خاطر همین جو گیری ها و موج سواری ها ی کورکورانه ی اکثریت ملت ایران است.

  من سلطنت طلب نیستم ولی از اعماق وجودم باور دارم که ایران زیبای من در دوران سلطنت پهلوی وشخص رضا شاه و بخصوص پسرش محمد رضا شاه (با همه ی کاستی ها وکبود هایش) در یکی ازبهترین دوران های تاریخی خود به سر می برد که با همین قضاوت های کورکورانه ی اکثریت نادان مردم ایران به نابودی کشانده شد.

  انقلاب اسلامی 57 و36 سال حکومت آخوند های پست تراز حیوان باعث زجر وآزار واذیت وتحقیر وصف ناشدنی ایران وایرانی شده است.

  من و خانواده ام شخصا قربانی جنایت ها ظلم ها وبی عدالتی های وحشتناک این حکومت آخوندی هستیم جنایت هایی که وصف آن سنگ را به گریه می اندازد، بنابراین من به این رژیم آخوندی و اکثریت نادان مردم ایران با کمال افتخار توهین می کنم چون این شما واکثریت مردم ایران هستید که با اینگونه قضاوت های کورکورانه وفراموشی ها ونادانی هایتان باعث به روی کار آمدن وبرروی قدرت ماندن این رژیم جنایت کارشدید.

  متاسفم اگراز صحبت هایم رنجیدید ولی بعضی اوقات اینگونه تلنگرها نیاز است تا شاید روزی ما ایرانیان به خود بیاییم!

  به امید آن روز!

  لایک

 6. جناب امید

  من در انقلاب یک بچه کوچک بودم.هیچ دخالتی در انچه شد نداشتم.برای انچه که برای شما وخانوادهتان رخ داده متاسفم.چون به دموکراسی ایمان دارم از انچه شما با ادبیات ویژه تان به کار می برید ناراحت نمی شوم و حرفهایتان را بی قضاوت می خوانم.اما اگر شما در ایران زندگی کرده بودید باید به خوبی متوجه می شدید که هر کسی در ایران بخواهد کار کند باید به نوعی بله قربانگو یا ابزار دست حکومت باشد والا عرصه را طوری برشخص تنگ می کنند که توان انجام کاری را نداشته باشد.شاید همه به نوعی در خدمت اهداف حاکمان باشند،اما صحبت در نوع و درصد خیانت است.به نظر من بعضی ها کارنامه قابل قبولتری نسبت به سایرین دارند.البته این فقط نظر من است. اما شما هموطن ارجمند شاید اگر کمی بیشتر از قبل فکر کنید شاید بتوانید به غیر از توهین به من راههای مفید تر و کاراتری برای کشورمان در رهایی از این منجلاب پیدا کنید،خصوصا که شما مدعی دانایی هستید و وظیفه تان نسبت به من وبقیه سنگین تر است.ه امید روزی که تمام استعداد های ایرانی در جهان بدرخشند.

  سپاس

  پاینده باد ایران

  لایک

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.