یکپارچگی امروز لازمه ادامه مبارزات برای تغییر رژیم است

kat1
خاطره نورشید 
 نویسنده ، فعال سیاسی و حقوق بشری 
اینروزها معضل اصلی مبارزات چه در داخل و چه در خارج از کشور این از هم گسیختگی مردم است . در رژیم شاهنشاهی یکی از علل پیوستن مردم به موج های اعتراضی بدون هیچگونه پرسشی شاید این بود که در آن دوران رژیم سعی در ایجاد تفرقه در بین اقوام و مذاهب را نداشت ، به همین جهت مردم ایران در آن روزها صمیمیت و نزدیکی بیشتری داشتند *…اما پس از رویدادهای سال 1357 و در پی آن جنگ و اختشاشات داخلی …تبعیض های مردمی و قومی به مرور مردم ما هر روز از یکدیگر دور و دور تر شدند ….
وقتیکه به دستور به اصطلاح انقلابیون » همسایه باید همسایه را لو می داد ، پدر و مادر فرزند و در نهایت فرزندان والدین را …… تا ارزش های اسلامی و انقلابی به خطر نیافتند و این را یک تکلیف شرعی می خواندند …..به مرور ارزش های اخلاقی و اولویت های مردم در جامعه ما تغییر کرد .
اتحاد میان اقوام و احزاب ضامن پایداری و بقاء فرهنگ و یک ملّت است . بدون همبستگی  بین اقوام با زبانها و مذاهب مختلف ، در یک کشور پهناور چون ایران  امکان پایداری و ادامه زندگی برای یکپارچگی از بین خواهد رفت.
متأسفانه در کشور ما از سالیان پیش که مذهب  شیعه به رسمیت شناخته شد توسط آخوندهای قجری  همیشه فاصله فاحشی مابین مردم اهل تسنن و تشیع  و یا مذاهب دیگر در کشور به چشم می خورد …با روی کار آمدن رضا شاه کم کم این فاصله ها کمرنگ تر  شدند … و شاید به جرأت می شود گفت که در پایانی ترین سال های حکومت محمد رضا شاه پهلوی  فاصله مذهبی دغدغه بسیاری از مردم نبود …و لی نمی شود کتمان کرد که این دغدغه و نگرانی تمامی اعمه و طلاب قم و جامعه علماء شیعه بود که چرا ایران که  بزرگترین کشور شیعه جعفری است آنگونه فضا را برای تمامی آحاد مردم با هر مذهب و باوری باز گذاشته است .
و فریاد و قغان از به خطر افتادن اسلام بر آوردند و اینچنان شد که مردم ساده باور و متدین را به نام نجات اسلام به خیابان ها ریختند ….این همان نقطه عطف تفرقه در ایران بود و طولی نکشید که ما شاهد جنایات هولناک در مورد کشتار اقلیت های بهائی ، یهودی و یا مسیحی و فرار بسیاری از آنها از کشور و سپس محدود نمودن اهل تسنن ایران بودیم ..
توهین به عرب ، توهین به فارس ، به تورک ، به کورد و به سنّی  و مانند اینها چیزی جز نادانی و کم دانشی نیست! این اقوام هزاران سال است که در کنار هم بوده اند و زبان و فرهنگ آنها در ایران وارد شده است.

ایجاد همپارچگی بین احزاب سیاسی و نابودی آنها در اوایل کودتای 1357

خمینی مردم را به اتحاد و همدلی  دعوت کرد و از همه خواست بدون در نظر گرفتن عقاید سیاسی همه در یک جبهه برای بر اندازی حکومت پهلوی قد علم کنند ! و پس از پیروزی ..طبق رهبری خمینی ، برادر ، برادر را کشت و پدر فرزندش را اعدام کرد! چرا که یک برادر چپی مارکسیست بود و دیگری ملی مذهبی ….و الا ماشااله …
مردم را به  آنچنان فریب و شستشوی مغزی رسانیده بودند که گروههای سیاسی مختلف بجای گفتگو برای رسیدن به آینده ای روشن و آزاد، بروی یکدیگر اسلحه کشیدند و این چیزی بود که آخوند می خواست! گروههایی که در گذشته ناشایسته دست به تفنگ برده بودند و برای سقوط شاه مسلّح شده بودن ، ناگهان همان اسلحه را بسوی یکدیگر گرفتند.
سران رژیم آخوندی  از همان ابتدای انقلاب و  با فشاری بیشتر از  سال ۱۳۶۲ حرب توذه و مجاهدین خلق و دیگر گروهک سیاسی را که با کمک آنها به قدرت رسیده بودند را با اعدامهای گروهی در هم شکستند و یکّه تاز ایران شدند  و  میان خود ملّایان ممکن است گروههای بسیار آبکی و سرکاری مانند روحانیون مبارز  و یا روحانیت مبارز و اصلاح طلب پدید آید ولی در حقیقت همه شان به ولایت فقیه معتقد و قسم خوردگان نظام اسلامی هستند.
 حال به نظر می رسد که اپوزوسیون داخل و خارج کشور دیگر با تجربه تلخ و رودستی که از آخوند جماعت خورده اند نمی توانند که به یک باور مشترک رسیده و بدور از دامن زدن بیشتر به اختلافات قومی و مذهبی یکصدا شده و فقط برای رهائی ایران همگام شوند ….
مثال معروفی است که می گویند » طرف هنوز نمرده دارند میراث اش را تقسیم می کنند » . جای شرم است وقتی که من می بینم بسیاری از چهره های سیاسی در عین حالی که در ظاهر از یکپارچگی کشور سخن می گویند در پی تفرقه انداختن بین اقوام هستند … تفرقه ای که منابع مالی اش از طرف اسرائیلی ها تأمین می شود . اسرائیل کشوری است که در سال های اخیر مواضع بسیار محگمی ضد ایران داشته و به نظر می رسد برای اطمینان از ساقط شدن ایران برای همیشه نقش تجزیه ایران را با کشور امریکا در دست برنامه دارند ، سناتورهای جمهوری خواه و تند رو که ضدیت با رژیم فعلی ایران دارند بر این باور هستند که ایران همواره می تواند قدرتی بر ضد مواضع آنان در منطقه باشد از اینرو با حمایت از تمام اقوامی که در سالیان گذشته در پی نوعی تجزیه بوده و هستند حمایت مالی و سیاسی می کنند .
که البته این حمایت آنها نه تنها فقط از تجزیه طلبان ایران است بلکه از تجزیه طلبان کرد در عراق ، سوریه ، ترکیه هم حمایت می کنند …
اسرائیل با دادن منابع مالی به آذربایجان شمالی برای تحریک مردم در مناطق آذری زبان ایران و تحریک مردم برای پیوستن به آذربایجان شمالی تلاش می کنند و از طرفی با سران بلوچ ایران در ارتباط هستند تا آنها را نیز ترغیب نمایند تا به فکر تأسیس یک دولت خودمختار باشند .
 یکی از این افراد که خود از مدافعین و فعالین حقوق هموطنان بلوچ ما  » آقای حسین بر » هستند که در اکثر کامنت هایشان چنان دو آتیشه از حقوق مردم بلوچ و مظلوم واقع شدنشان و محرومیت شان و اعدام ها یشان …صحبت می کنند که گوئی جمهوری اسلامی فقط بلوچ ها را می کشد …. و یا هموطنان آذری و یا کرد هم همینطور   …فارغ از اینکه مشکل همه ما در ایران یکی است و هیچکس از نوک تیز شمشیر افراطیون اسلامی حاکم در ایران در امان نبوده و نیست …جالب اینجاست که این حکومت حتی به خودی هایش هم رحم نمی کند چه رسد به مردم عادی .
در بین این افراطیون مذهبی حاکم در ایران امروز ، ما شاهد این هستیم که از هر قومی در بالاترین مقامات کشوری و لشگری حضور دارند از آذری زبان ها گرفته تا کردها و یا بلوچ ها و لرها و عرب زبان ….الا ماشااله
و به نظر برای هر کدام از این افراد قبل از قومیت و یا مملکت تنها دین اسلام و منافع فردی شان مطرح است و بس.

راه مبارزه و براندازی رژیم آخوندی

هموطنان می بایست همه ما با هم متحد شویم و بدور از فرقه گرائی و یا پیش کشیدن مسائل قومیتی و یا حتی مذهبی در فکر آزادی ایران باشیم . این تنها راه پیروزی است به همین دلیل جمهوری اسلامی و دیگر دشمنان مرئی و نامرئی سرزمینمان در پی ایجاد تفرقه در بین ما را دارند . اگر ما نتوانیم اتحاد و همسوئی خود را بدست آوریم دست آخر هزینه بسیار سنگینی را متحمل خواهیم شد .

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.