گشت و گذاری در کپنهاگ – دانمارک

denmark1

گزارشگر مجله جوانان امروز : سهیلا زرندی  

از دید یک مسافر کپنهاک یا به قول خود دانمارکی ها کوبنهان به معنی بندر بازرگانی ،علی رغم داشتن قریب به 2 میلیون نفر جمعیت ،شهر بسیارآرامیست. مردمی شاد و بدون دغدغه که بیشترشان برای تردد از دوچرخه استفاده می کنند،تمامی خیابانهای این شهر باند مخصوص دوچرخه دارد.شهر پراست از دریاچه های کوچک و بزرگ که در طول آنها همیشه دسته های مرغابی یا اردک و قو های بسیار زیبا در حال شنا هستند.اگر چه این شهر با شاخصه های میراث تاریخی ویژه اش همچون یک شبکه خیابانی قرون وسطایی بوده است ،در چهل سال اخیرکه خیابان اصلی این شهر به یک محدوده کاملا پیاده تبدیل شده،تمام تلاش مسئولین،در جهت تبدیل شهر به یک محیط شهروندگراست.به هر سمت شهر که بروی نگاهت تلاقی می کند به مجسمه های بسیار زیبایی که در جای جای شهر وجود دارد.و به نظر می رسد مجسمه سازی بارز ترین هنر این سرزمین است و نسبت به سایر هنرهاگستردگی بیشتر و جایگاه ویژه تری دارد.سمبل مشهور این شهر پری دریایی که معروفترین تندیس دانمارک و برروی صخره ای در کنار ساحل کپنهاک نصب شده و نویسنده مشهور دانمارک و جهان،هانس کریستین آندرسن کتابی در مورد آن نگاشته که انیمیشن زیبایی هم توسط کمپانی دیزنی از روی آن ساخته شده است.

،رادهوس‌پلادسن ،رادهوس تالار شهر،پارک تیوُلی ، استراگت، کلیسای جامع وُر فرو، کریستینزهاون، خانه‌ی اپرای کپنهاگ موزه‌ی ملی
موزه‌ی تئاتر، کتاب‌خانه‌ی سلطنتی، موزه‌ی سلطنتی هنرهای زیبا ازجمله مراکز دیدنی این شهر می باشند.پارک و شهر بازی تیولی در مرکز شهرکپنهاک از جمله مراکز تفریحی مدرن  و بسیار زیبایی است که با رستورانهای متنوع مراسم موزیک پذیرای مهمانان می باشد.از جمله دیگر دیدنی های کپنهاک می توان از استروگت که یک مرکز خرید به صورت خیابانهای پیاده  رو و طولانی ترین شاپینگ استریت دنیاست.

منطقه آزاد کریستیانا که یک منطقه خودگردان هیپیهاست و دران ساختمانهای قدیمی و جدیدبا معماری های متفاوت وجودداردو ساکنین آن نوعی زندگی اجتماعی اشتراکی بر پایه عدالت اجتماعی و احترام به محیط زیست دارند.مصرف و فروش مواد مخدر سبک در آن آزاد می باشد.و عکس برداری در آن ممنوع است.

کپنهاک ،زیبا،آرام،امن است و معماری  بی اندازه باشکوهی دارد. فضای سبز در گوشه گوشه این شهر همراه  با امکانات بازی برای کودکان وجود دارد.سیستم حمل و نقل توسعه یافته  شهری باعث می شود انسان نیازو تمایل کمتر ی برای داشتن اتومبیل شخصی احساس کند. کمترین نرخ فساد اداری ،بهترین سیستم های حمایت شهروندی را دارد.شاید همین هاست که باعث می شود ،این شهر بارها به عنوان شهر برگزیده و مردمش به عنوان شادترین مردم جهان در صدر جداول رتبه بندی قرار گیرد

حتمأ از این شهر زیبا دیدن کنید ….

Denmark-Copenhagen-docks

10-best-cities--view-from-copenhagen-city-hall-clock-tower

تاهخ

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.