پارلمان فرانسه با بالاترین رأی کشور فلسطین را به رسمیت شناخت

صفحه خبری

خ نورشید

پارلمان فرانسه از دوشنبه مشغول شنیدن نظرات نماینده های موافق و مخالف با به رسمیت شناختن » کشور فلسطین» بودند و بالاخره روز سه شنبه با اکثریت 339 رأی موافق و 151 رأی مخالف به تأئید رسید .

اعضاء پارلمان در فرانسه از دولت خواستند که کشور فلسطین را برسمیت بشناسند ، این اقدام فرانسه بدنبال اقدامات مشابه کشورهائی چون بریتانیا ، سوئد و اسپانیا انجام پذیرفت .

گرچه این رأی گیری تنها وجهه نمادین دارد در این مرحله  ، اما کافی بود که بنیامین نتانیاهو را به لرزه در بیاورد و پس لرزه های آن اخراج دو وزیر کابینه در اسرائیل بود که در آغازین ساعات کاری روز چهارشنبه سوم دسامبر رخ داد .

علت حذف این وزراء کابینه ، مخالفت هایشان با سیاست های دولت عنوان شده است .

مردم فلسطین از این حرکت فرانسه بسیار استقبال کردند ، اما معتقد هستند که اقدامات اتحادیه اروپا می بایست فراتر از اقدامات نمادین باشد …چرا که هیچ راهی برای حل مشکل فلسطین و اسرائیل وجود ندارد مگر برسمیت شناخته شدن کشور فلسطین .

اسرائیل معتقد است که از این قیبل اقدامات می تواند به ثبات منطقه و صلح بین اسرائیل و فلسطین آسیب برساند ….شاید می بایست دید اسرائیل چه اقداماتی در اینمورد انجام خواهد داد تا به اثبات برساند که وجود کشوری مستقل به نام » فلسطین » می تواند برای ثبات اسرائیل مخرب باشد .

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.