رفع اتهامات از حسنی مبارک رئیس جمهور پیشین مصر

  خ نورشید
دادگاه تمامی اتهامات کشتار مردم در مصر بدستور » حسنی مبارک » را بی پایه و اساس خواند و او را از تمامی اتهامات مبرا دانست .
قاضی» محمود کمال ال رشیدی » مسئول رسیدگی به پرونده مبارک او را از اتهامات وارده تبرئه کرد . در عین حال طرفدارانش با در دست داشتن پلاکارت ها و تصاویر وی به  طرفداری و حمایت از مبارک بیرون و در صحن دادگاه حضور داشتند و به محض شنیدن حکم دادگاه فریاد شادی سر داده و در خیابان ها شروع به رقص و پایکوبی نمودند .
گفتنی است که خانواده های قربانی تجمعات سال 2011 از رأی دادگاه بسیار ناخشنود شدند چرا که  گمان دارند که» حسنی مبارک» مسئول کشته شدن عزیزانشان است .
بسیار جالب است چون همین سه سال پیش بود که میلیون ها مصری به خیابان ها ریخته و مبارک را از قدرت خلع کردند . البته دادگاه وی را محکوم به سه سال حبس برای  اختلاس مالی کرده که گمان می رود مدتی را که در حبس است جزو این مدت محسوب شود که اگر چنین باشد چند ماهی بیشتر از آزادی کامل وی نخواهد ماند ، از طرفی امکان این هم هست که به دلیل شرایط سنی و سلامت وی دادگاه آزادی بی قید و شرط وی را بلافاصله صادر نماید .
هفت نفر از سران ارتش هم در این دادگاه با اتهامات مشابه تبرئه شدند .
وکیل مبارک به خبرنگاران گفت : حکم دادگاه نشان دهنده و گواهی است از خوبی و درستکار بودن حکومت در دوران مبارک و اینکه رئیس جمهور پیشین هیچ  اشتباهی مربکب نشده است .
حسنی مبارک در زمان خروج از ساختمان دادگاه تصریح کرد که او هیچ خلافی در حق مردم مصر انجام نداده است و با تکان دادن دست از کسانیکه برای حمایت از او گرداگرد ساختمان دادگاه تجمع کرده بودند تشکر کرد .
کشتار قریب به هشتصد نفر که توسط نیروهای ضد شورش مصر انجام گرفت پیش از کناره گیری مبارک در فوریه سال 2011 از قدرت پس از نزدیک به سی سال حکومت در مصر .
مبارک از اتهام به قتل معترضین و همینطور اتهام فساد مالی در پرونده صدور گاز به اسرائیل تبرئه شد . فرزندان او جمال و علاء هم در همین دادگاه تبرئه شدند در پرونده هائی فساد مالی و ..مشابه به دلیل نبود مدارک کافی .
رأی دادگاه شاید بسیاری را شادمان کرد ولی دشمنان مبارک و اطرافیانش را که نتوانستند اجرای عدالت را شاهد باشند را خشمگین تر از همیشه به خانه هایشان بازگرداند .

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.