مجید بهرامی درگذشت

سینمای ایران

maj

نمایش عجایب المخلوقات – مجید بهرامی و دیگر بازیگران 

خبر: خاطره نورشید 

بسیار دردآور است که در فصله دو روز خبر مرگ دو عزیز را در جامعه هنری به اطلاع برسانیم …..در این هفته بیماری سرطان دومین قربانی خود را از جامعه هنری ایران  گرفت ، مجید بهرامی هنرمند ی که نقش آفرینی در فیلم هائی چون ( بدرود بغداد، گیلانه ، دانه های ریزه برف  ) را در کارنامه هنری خود داشت و همینطور از فعالیت های تئاتر وی می شود » سیاه ها ، خانه ای در گذشته ما ، عشق آباد و عجایب المخلوقات را نام برد روز شنبه 24 آبانماه یعنی دیروز در بیمارستان پارس درگذشت .
او به بیماری سرطان مبتلا شده بود و برای درمان و اعزام او به کشور آلمان » خانه هنرمندان و انجمن عکاسان تئاتر » نخستین اکسپو عکس تئاتر ایران را برگزار کردند و در آمد حاصله از این اکسپو به درمان بیماری مجید بهرامی اختصاص داده شده بود.
مجید بهرامی متولد سال 1356 بود و در عمر کوتاه ولی پربارش توانست قلب هزاران هزار بیمار سرطانی را با مقاوتش در مقابل بیماری سرطان به ادامه زندگی امیدوارکند .
وی بیماری سرطان را به یک » خرچنگ » تشبیه کرده بود و در حین یکی اجرای نمایش » عجایب المخلوقات» وقتی دوباره بیماری عنان او را از کف برده بود صحنه را برای ادامه تداوی ترک می کند و وقتی اصفند ماه سال 89 به صحنه بازمیگردد از همه تماشاچیانی که به دیدن نمایش رفته بودند تقاضا می کند که هر کس فقط یک » پاک کن » به او هدیه بدهند به جای گل و شکلات و …..پیامی که مجید بهرامی قصد داشت به بیماران مبتلا به سرطان بدهد این بود که بیماری سرطان را که همچون » خرچنگ » به جان شان افتاده را می توانند به آسانی با » پاک کن » از بدنشان بزدایند .
 مجید بهرامی نمایشگاه هی بنام » طناب ها و امیدها » برگزار کرد که در این نمایشگاه عکس هائی از مجید بهرامی هم موجود بود که همچون خرچنگ از همه جا آویزان شده و محکم طناب زندگی را چسبیده است .
مجید بهرامی در مورد این نمایشگاه گفته است : طناب ها و امیدها مجموعه عکس هائی است از روزهای زندگی من و خرچنگ من ( کنایه به بیماری سرطان ) ایده مجموعه این عکس ها روزی به دنیا آمد که در روزهای سخت بیماری یکبار از دکترم پرسیدم : دکتر چه خبر ؟؟
اون با نا امیدی جواب داد : بین آسمون و زمین نمی دونم چی تو روتا حالا نگه داشته ؟!
اما من می دونستم …اون چیزی که من رو بین زمین و آسمون نگه داشته طناب » امید » بود ..برای همین اسم این نمایشگاه رو » طناب ها و امیدها » گذاشتم …..
یاد و نام این هنرمند گرامی باد – ما در تیم » مجله جوانان امروز» درگذشت مجید بهرامی را به خانواده وی و جامعه هنری وتئاتر ایران و همکارانش که همیشه او را مورد حمایت خود قرار دادند تسلیت عرض می کنیم .

 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.