کنگره امریکا درخواست بررسی پرونده » بخش فارسی صدای امریکا » را به جرم همکاری با جمهوری اسلامی داد

پرونده بخش فارسی صدای امریکا  به دستور کنگره امریکا تحت رسیدگی است .

 ترجمه : خاطره نورشید 

 طبق گزارشات رسیده به دفتر » جان کری » مراوداتی مابین بخش فارسی صدای امریکا و جمهوری اسلامی وجود دارد .
به گفته سایت » واشنگتن آزاد بیکن » مخالفین رژیم جمهوری اسلامی و برخی از قانونگذاران ایرانی از مدتها قبل بخش فارسی صدای امریکا و مجریان آن را متهم به همکاری و همسوئی با جمهوری اسلامی ایران می دانستند.
به گفته همین سایت همکاری پنهان مسئولین صدای امریکا با دولت اسلامی که دشمنی دیرینه با امریکا و دولتمردان امریکائی دارد می بایست مورد بررسی قرار بگیرد .
مخالفین رژیم می گویند که برخی از آنها زمانیکه در مباحث سیاسی صدای امریکا شرکت جسته و از مواضع خود در مقابل جنایات رژیم دفاع کردند ، به وضع ناشایستی از ادامه بحث شان جلوگیری  و در پاره ای از موارد به  لیست سیاه » بخش فارسی صدای امریکا » رفته و از دعوت مجدد  این چهره های معروف سیاسی اپوزوسیون به  برنامه های صدای امریکا ممانعت شده است .
در حال حاضر 9 نفر از اعضای کنگره از هر دو حزب  ( جمهوریخواه ، دمکرات ) درخواست جدی برای رسیدگی مدیریت » بخش فارسی صدای امریکا » را دارند و معتقدند که مالیات دهندگان امریکائی نمی بایست متحمل هزینه پرداخت برای رسانه ای شوند که به هیچوجه از مواضع آزادی بیان و حقوق بشری دفاع نمی کند .
اپوزوسیون صدای امریکا را متهم کرده اند که در زمان انتخابات ریاست جمهوری » حسن روحانی » تبلیغات گسترده ای از روحانی کرده اند ، این در حالی است که از روی کار آمدن دولت «حسن روحانی » اعدام ها در سطح گسترده تری ادامه یافته و آزادی های اجتماعی مردمی محدودتر شده است .
در این نامه که به دفتر » جان کری» ارسال شده ، از احتمال اعدام » ریحانه جباری » هم به جرم قتلی که »  دفاع از خود در مقابل یک متجاوز بوده » نیز  صحبت به میان آمده و دیگر اینکه در این نامه » بخش فارسی صدای امریکا » متهم به سانسور سیستماتیک شده است .
نیک آهنگ کوثر ( کارتونیست ) در بخشی از مصاحبه اش با واشنگتن بیکن گفته است : در مصاحبه ماه مارس که در برنامه » صفحه آخر » بخش فارسی صدای امریکا داشتم مجری برنامه دستور قطع ادامه گفتگو را داد تنها به این دلیل که من در آن برنامه داشتم از دزدی های سیستماتیک ایادی رژیم جمهوری اسلامی در وزارت نفت صحبت می کردم ، چرا که ریشه این دزدی ها به سران رژیم مربوط میشد نه به خرده پاهائی که رژیم و یا رسانه ها معمولأ از آنها صحبت می کنند .
و این خود نشان از عدم بیطرفی مسئولین بخش فارسی صدای امریکا در مورد منافع نظام جمهوری اسلامی است .
به هر سوی پرونده صدای امریکا تحت بررسی و رسیدگی  می باشد  به دستور مستقیم » جان کری »  . قطعأ این خبر خوشی است برای ایرانیانی که مدام از برخورد جانبدارانه بخش فارسی صدای امریکا گلایه می کردند .

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.