نگذاریم ریحانه جباری را اعدام کنند

امروز کاری کنیم – فردا خیلی دیر است 

 

kat1

خاطره نورشید

سردبیر ، نویسنده و فعال حقوق بشری

به اطلاع عموم خوانندگان و فعالان سیاسی و حقوق بشری میرساند که طبق شواهد موجود » ریجانه جباری » را روز قبل به زندان رجائی شهر منتقل نموده اند تا حکم اعدام وی اجرا شود .

قابل ذکر است که قتل » مرتضی عبدالغلی سربندی » توسط ریحانه صرفأ برای دفاع از خود بوده است و برای پیشگیری از تجاوز به عنف .

در تمامی دنیا اگر قتلی برای دفاع از خود صورت بگیرد ،یک اتفاق بر آورد شده و قتل عمد محسوب نمی شود و از اینرو طبق قوانین بین المللی  فرد مورد عفو قرار می گیرد ، ولی ظاهرأ در قوانین جاری در جمهوری اسلامی مجازات دفاع از خود و ناموس خود که موجب به قتل فرد متجاوز شود حکم  اش اعدام است !! .

من از طرف خود و تمامی فعالین حقوق بشری از همین تریبون از خانواده » سربندی » استدعا دارم که با گذشت خود به همه مردم ایران و جهانیان ثابت کنند که «عشق و محبت و گذشت » فریضه ای است که در وجود همه ما ایرانیان بوده و چیزی است که از اسلام ناب محمدی به ما به یادگار مانده است .

حتی اگر یک درصد احتمال می دهید که این اتفاق در دفاع از خود رخ داده و ریحانه هیچ راه گریز و فراری نداشته و به اجبار مرتکب این قتل شده لطفأ او را عفو کنید ….نه من و نه شما هیچکدام در محل حادثه نبودیم پس بیائید یک درصد هم که شده فکر کنیم که اگر سخن های ریحانه جباری حقایق محض باشد و شما با شک به حقیقتی که او بارها تکرار کرده او را به پای اعدام بفرستید ، چگونه خواهید توانست که با عذاب وجدان خود زندگی کنید …

روی سخن من با خانواده سربندی است ، که چگونه می توانند با وجدان خود کنار بیایند و شاهد این باشند که یک دختر جوان که مدت زمان زیادی را هم در زندان مانده حال به جرم دفاع از خود اعدام شود . !! 

فراموش نکنید که ما پیروان حضرت علی علیه السلام هستیم و از سخنان این پیشوای بزرگ شیعیان » گذشت ، بردباری » است .

از اینرو از خانواده سربندی عاجزانه استدعا داریم که بر خشم خود چیره شده و در قلب خود راهی برای بخشش این دختر  جوان پیدا کنند  . 

در پایان از تمامی مردم و  شخصیت های هنری در سینما و تئاتر استدعا داریم تا با تحصن در مقابل زندان رجائی شهر برای ممانعت از این اعدام تحصن کرده و جمعی از هنرمندان که از ابتدا بطور بسیار فعالانه برای دفاع از ریحانه حضور داشتند خواهشمندیم که با دیدار از خانواده » سربندی » آنها را متقاعد کنند تا با عفو و بخشش خود فرصت زندگی را به ریحانه بدهند … بگذارید فراموش نکینم که » لذتی که در عفو هست در انتقام نیست » .

من از خانواده محترم و داغدیده » سربندی » تقاضای » عفو و بخشش » داریم برای ریحانه جباری …

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.