سوم آگوست سالروز تولد آنتونی سمسون

Anthony Sampson

سوم آگوست سالروز تولد آنتونی سمسون Anthony T. S. Sampson نويسنده مشهور انگليسی است ، سمسون سوم آگوست 1926 به دنيا آمد و 18 دسامبر 2004 درگذشت. وی نخست روزنامه نگار بود و تا معاونت سردبيری روزنامه  The Observer و سردبيری مجله Drum  ارتقاء يافته بود و تا آخر عمر نيز انتشار مقالات وی در ايندی پندنت قطع نشد. سمسون روزنامه نگاری را از مجله درام چاپ شهر يوهانسبورگ (آفريقای جنوبی) آغاز کرده بود.
    سمسون از چهل سالگی تاليف كتاب، آن هم درباره مسائل در حال گسترش بين المللی را بر كار خود اضافه كرد. او گذشته و حال انگلستان را در چند کتاب تحت عنوان آناتومی (تشريح) تحليل کرد. نكات كتاب های او كه به زبان های مختلف ترجمه شده اند، همه روزه مورد استناد قرار می گيرند از جمله هفت خواهران (درباره پيدايش، فعاليت ها و نيّت های هفت كمپانی چند مليتی نفتي بزرگ جهان)، سوداگران اسلحه (درباره توليدكنندگان، واسطه ها و بازارهای جنگ افزار و وابستگی های آنها)، اعتبار دهندگان (درباره منابعی كه پول قرض می دهند و افراد و ملل را استثمار و گرفتار مي كنند) و …. 
    سمسون كتاب های مهم ديگری در زمينه تاريخ تحليلی از جمله اروپای نوين،  (درباره تاريخچه تبعيض نژادی و استثمار در جنوب آفريقا) و … تاليف كرده است. وی يك بيوگرافی نگار ممتاز بود و بيوگرافی نلسون ماندلا، يكی از كارهای خوب او در اين راستا بشمار مي رود كه كاملا بيطرفانه نوشته شده است.
     منتقدین  تاليفات سمسون نوشته اند وی که معتقد به لزوم مشاوران آگاه در کنار دفتر هر مدير و دولتمرد بود کتابهای خودرا به صورتی تنظيم کرده است که راهنمای کار مديران دستگاههای سياسی ـ اقتصادی باشند و با مطالعه آنها با سابقه کار و ترفندها آشنا شوند و ….

برگرفته شده از سایت ویکی پیدیا 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.