وقتی شما بمیرید چه بر سر اکانت های شما در فضای مجازی می آید؟

int
تهیه و تنظیم خبر : کورش 
همه افراد در یک مقطع از زندگی برای خود وصیت نامه ای تدوین می کنند که در آن تمامی اموال منقول و غیر منقول خود را به کسانیکه می خواهند می دهند ، اما کمتر کسی است که به این فکر باشد که اکانت های خود در فضای مجازی را به میراث بگذارد!
قیل از اینکه فضای مجازی تا به این حد گسترش یابد ، بعد از مرگ افراد مشهور و یا عادی ، وراث( بازماندگان) براحتی می توانستند به دست نوشته ها و یا حتی نامه های خصوصی آنها دسترسی داشته باشند ولی امروزه که تمامی زندگی افراد در فضای ضبط و ثبت می شود پس از مرگ بازماندگان نمی توانند که دسترسی به اینگونه اطلاعات داشته باشند .
عدم دسترسی اعضا خانواده ( بازماندگان ) به ایمیل ها و یا نوشته ها و یا تصاویر بازمانده در فضای مجازی شاید بهترین راه باشد برای برخی که میل ندارند پس از مرگشان کسی از دوستی ها و یا ….آنها در زمان حیات شان اطلاع پیدا کند ولی برای آندسته که می خواهند اکانت های خود در فضای مجازی را نیز به میراث بگذارند خبر خوبی است که می توانند از نظر حقوقی به طور رسمی امکان دسترسی به ایمیل ها و ….خود را به بازماندگانشان بسپارند .
البته به دلایل امنیتی این افراد فقط می توانند که دسترسی به اکانت ها را داشته باشند ولی نخواهند توانست که از آن اکانت ها استفاده برای ارسال پیام و یا پاسخگوئی و …بکنند .
تصورش را بکنید که اکانت های افراد مشهوری چون » التون جان » » بیل کلینتون» و یا ….به چه قیمتی می تواند در حراج های بین المللی به فروش برود !؟
در حال حاضر مقامات حقوقی امریکائی در پی این هستند تا قوانین مدونی برای دسترسی بازماندگان به اکانت های اینترنتی عزیزان خود به ثبت برسانند . گفتنی است متخصصان حقوقی معتقدند که برخی از افراد گاه «پسورد-های »  خود را در اختیار دوستان و یا اعضا خانواده می گذارند ولی از آنجائیکه برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده احتمالی از اکانت های اینترنتی بهتر است که این کار بصورت قانونی انجام پذیرد.

Advertisements

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.