ناظران سازمان امنیت اروپا در محل سقوط هواپیما مالزین ایر

my ID

در روزهای اخیر سازمان امنیت اروپا ۳۰ ناظر به محل سقوط هواپیمای  مسافری مالزیایی فرستاده است و می گوید شورشیان طرفدار روسیه که منطقه را در کنترل دارند ایمنی آنها را تضمین کرده اند. این گروه به همراه تعدادی خبرنگار در منطقه حاضر شدند .
امداد گران و کارکنان اورژانس اعلام داشتند که تا کنون  بیش از ۱۸۰ جسد  پیدا کرده اند. درهمین حال گزارش های ضد و نقیضی در باره پیدا شدن جعبه های سیاه هواپیما منتشر شده است که تا کنون هیچیک از سوی مقامات تأئید نشده .
بنا بر همین گزارشات اموال شخصی ( پول و جواهرات و …) مسافرین کشته شده توسط افراد محلی و شورشیان به غارت رفته است .
قطعات هواپیما و تکه های بدن در ناحیه وسیعی در اوکراین شرقی پراکنده شده است. اجساد در کشترازها و در داخل و خارج خانه های روستائیان افتاده است.
خطوط هواپیمایی مالزی می گوید مسافران هواپیما از دست کم ۱۰ کشور بودند،  از جمله ۱۸۹ هلندی، ۴۴ مالزیایی و ۲۷ استرالیایی.  مسافران دیگر از کشورهای اندونزی، بریتانیا ، بلژیک، آلمان، فیلیپین، کانادا و زلاند نو بودند.
رئیس جمهوری آمریکا در سخنان روز جمعه خود تایید کرد که تنها یکنفر با پاسپورت امریکایی در میان قربانیان سقوط هواپیما بوده است.  یک مقام شرکت هواپیمائی مالزین ایرلاین گفت به بستگان هر مسافر ۵ هزار دلار برای تامین مخارج اولیه پرداخت خواهد شد.
شرکت هواپیمایی مالزی اعلام نموده که از این پس تا پایان مناقشات مابین شورشیان جدائی طلب و اوکراین مسیر پروازهای اروپائی  خود را به جنوب ، بر فراز ترکیه، تغییر خواهند داد.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.