جل الخالق امریکا به ایران پسته صادر می کند !! ایران وارد کننده پسته شده است؟؟؟

پسته

خ نورشید

تیتر مسخره خبری که نوشته است:امریکا به ایران پسته صادر می کند !! ( حکایت زیره به کرمان بردن است).

در حالیکه تا چند سال پیش ایران با دارا بودن مرغوب ترین انواع پسته، یکی از مهمترین صادر کنندگان این محصول در جهان به شمار می رفت عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران روز یکشنبه گفت که » آمریکا درحال جذب بازار‌های پسته ایران در جهان بوده و حتی در حال صادرات پسته خود به ایران است» .

به نوشته خبر آنلاین برخی کشورها محصولات ایرانی را بسته بندی و به نام کشور خود به فروش می رسانند، محصولانی نظیر زعفران، خرما و عسل.

به نوشته این وبسایت خبری،به دلیل نبود صنایع بسته بندی مناسب و کافی، زعفران ایران به نام اسپانیا، و عسل ایران به نام ترکیه به فروش می رسد.

این امر که محصولات کشاورزی ، خشکبار ، و حال عسل و خرما و زعفران ایران به دلیل بی کفایتی مدیران اجرائی در ایران بصورت فله ای و با قیمتی بسیار ارزان به کشورهای حاشیه ای صادر و سپس آنها را در یک بسته بندی شیک و زیبا به نام تولیدات کشور » بسته بندی » کننده به بازارهای اروپائی صادر می کنند شکی نیست .

من به شخصه می خواهم از تجربیاتی که در سفرهای اخیرم به کشورهای گرجستان، ترکیه، آذربایجان، و حتی ارمنستان داشتم این را به اطلاع مردم و مسئولین برسانم ( گرچه مسئولین خودشان می دانند) که ایادی خود رژیم » وابستگان سپاه» عمدتا در سال های اخیر و وجود تحریم ها ی مستقیم و غیر مستقیم بر کالاهای صادراتی از ایران ، شرکت هائی را با مشارکت و یا بنام افراد غیر حقیقی و یا حقیقی در کشورهائی که نام برده شد به ثبت رسانیده و پس از خروج کالاهای مورد نظر از ایران و بسته بندی ، این اقلام را به کشورهای اروپائی صادر و سودهای سرشار از این تجارت را در جیب هایشان می ریختند. و اینگونه است که یک شبه گوسفند چران هائی چون » رضا ضراب و یا بابک زنجانی ها » میلیونر می شوند و ادعا می کنند که پول را از میراث پدرشان بدست آورده اند .

ایجاد تورم در ایران به دلیل خروج بی رویه محصولات ایرانی به خارج و واردات جایگزین از کشورهای دیگر است.

باید به توجه آقای علا میر محمد صادقی برسانیم که اگر مسئولین اتاق بازرگانی مجوزصادرات  هر ساله میلیون ها تن پسته مرغوب ایران و یا دیگر میوه هائی که به منظور خشکباراستفاده می شوند،  را از کانال های مختلف به خارج  تأئید و به جایش پسته امریکا را به بازار ایران وارد می کنند ، خود گواه بی کفایتی سردمداران رژیم است .

چرا می بایست دولتمردانی که ادعای حکومت بر جهان را دارند » خصوصـأ جهان اسلام » از پس » بسته بندی مناسب » برای محصولات در داخل کشور عاجز باشند ؟؟  

بازار جهانی هنوز هم در دست محصولات خشکبار و ….ایران است ، فقط مسئولین دارند منافعش را به صورت شخصی استفاده می کنند.

وقتی یک مشت خائن به کشور حکومت می کنند و در صدد به غارت بردن تمامی منابع طبیعی کشور چه می توان گفت ، به غیر از افسوس خوردن به کسانیکه با مشت های گره کرده  کورکورانه در سال 1357 این خائنین به وطن را برمصدر قدرت نشاندند. 

2 پاسخ به “جل الخالق امریکا به ایران پسته صادر می کند !! ایران وارد کننده پسته شده است؟؟؟

  1. مسئله صدور بسته از آمریکا به ایران و یا زعفران ایران بنام اسپانیا و یا عسل ایران که از ترکیه صادر میشود چیز دیگری است.

    بخاطر تحریمهای اقتصادی آمریکا، آمریکا این اجازه را به کشورهای دیگر نمیدهد که محصولات تجاری با نام ایران را وارد کنند. من خودم چندی پیش یک سماور کار اصفهان را که سالها پیش برایم از ایران فرستاده بودند خواستم در سایت Ebay بفروش برسانم. در محل مربوط به کالا نوشتم "ساخت اصفهان – ایران" بلافاصله Ebay سماور را از سایتشان حذف کرده و برای من رسما یک اخطار فرستادند که بخاطر تحریمهای اقتصادی آمریکا ما اجازه نداریم محصولاتی که ایرانی هستند را در سایت خود بگذاریم.

    تحریمهای آمریکا از هر محصولی که نام مبدا و کشور تولیدکننده ایران باشد را ممنوع اعلام کرده! بهمین دلیل است که محصولات ممتاز ایران همچون پسته، زعفران و عسل بطور فله ای بکشورهای دیگر صادر و در آن کشورها بسته بندی شده و بنام کشور خود به بازار عرضه میکنند! این مسخره است که بعدا همین محصولات تولید ایران را هم بنام کشور خود به ایران صادر میکنند!!!

    لایک

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.