حمله پلیس لباس شخصی در ترکیه به خبرنگار سی ان ان

صفحه خبری

cnn

گزارش : خ – نورشید 

در سالروز کشته شدگان » پارک قاضی استانبول » پلیس به تظاهرکنندگان حمله ورشد

گروه خبری کانال cnn   در استانبول در حال تهیه گزارش دستگیر شدند توسط نیروهای لباس شخصی پلیس ترکیه . » این واتسون » خبرنگار رسمی کانال سی ان ان در حال ارسال خبر در ترکیه توسط پلیس ترکیه دستگیر شد .

در حین دستگیری این خبرنگار را با لگد به جلو هل دادند و داخل ماشین پلیس کردند ، گرچه بعد از تقریبا یکساعت او را آزاد کردند ولی به نظر می رسد که دولت » رجب طیب اردوغان» بسیار از مخالفین خود وحشت دارد و سعی دارد تا به هر قیمتی که شده مخالفین خود را سرکوب کند .

حضور بیش از دو هزار و پانصد پلیس در خیابان های مرتبط به » میدان قاضی» تا خیابان تقسیم در استانبول امروز شنبه سی و یکم ماه می ، چهره شهر استانبول را یکبار دیگر در سالروز کشتار پارسال در » پارک قاضی استانبول» دگرگون کرد ،   ماشین های آب پاش پلیس هم در تمامی خیابان ها دیده می شدند تا مانع از این بشوند که مردم در محل کشته شدگان تظاهرات سال گذشته حضور و به یاد کشته شدگان گلی به یادبود بگذارند   ، در آنکارا هم پلیس در خیابان ها حضور داشت و با هر گونه اجتماعات برخورد می کرد .

سالروز کشتار در پارک قاضی و میدان تقسیم درست پس از فاجعه سیزدهم ماه می که بسیاری از معدن چیان در شهر سوما در زیر آوار ماندند و مردم بسیار خشمگین بودند چرا که معتقدند دولت برای حفظ امنیت معدن چیان به سرعت وارد عمل نشده و بسیاری جان خود را از دست دادند .

تجمعات سال گذشته در ابتدا برای مخالفت مردم بر مصوبه بریدن درختان در این پارک شروع شد و بیشتر شرکت کنندگان در این تظاهرات فعالین محیط زیستی بودند ، اما با برخورد وحشیانه پلیس  ترکیه  و همینطور اصرار  » رجب طیب اردوغان » برای ادامه بریدن درختان تظاهرات گسترش بیشتری گرفت که موجب کشته شدن تعدادی و زخمی شدن  هزاران نفر و همینطور دستگیر شدن بیش از 2000 نفر را در بر داشت . 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.