به اتهامات محمد رضا رحیمی رسیدگی می شود

صفحه خبری

گزارش : محبوبه فقیهی راد 

rahimi

قبل از هر چیز به این می پردازیم که محمد رضا رحیمی کیست ؟ محمد رضا رحیمی که در سال 1333 در سیریش آباد در حوالی کردستان به دنیا آمده بود تحصیلات ابتدائی وراهنمائی خود رادر همان شهرستان خواند وبرای گذراندن دوران دبیرستان به دزفول رفت وسپس برای تحصیلات دانشگاهی در رشته حقوق به تهران آمد .

با شرکت در مجالس سیاسی ومذهبی توانست وارد بازی سیاست بشود . وی در دوره هاشمی رفسنجانی استاندار کردستان بود هر چند که بعضی ها معتقدند وی ترک تبار است وبه اهل سنت استان کردستان خیلی خیانت کرده است .

بارها وبارها اصل بودن مدرک  تحصیلی وی در مجلس مورد بحث قرار گرفته است وبرخی مدرک تحصیلی وی را مانند مدرک کردان جعلی وفاقد اعتبار می دانند .

بااین حال از همان سالهای اولیه او به جعل اسناد ورانت خواری وایجاد فساد مالی در دستگاههای دولتی ودیگر خلافهای غیر قانونی می پرداخت به طوری که در سالهای 1379 و 80 تجارت دختران ایرانی در دبی وفروش وسوءاستفاده از آنها یکی از سر گرمیهای وی بود .

پس از چندی با چاپلوسی ویاوه گویی اینکه احمدی نزاد مانند پیامبر است خودرا مورد نفرت مجلس قرارداد اما در عوض به احمدی نژاد نزدیکتر شد وتوانست در کنار محمود احمدی نژاد با سمت معاون اول ادامه کار دهد اما پیش از این انتخاب نیز. مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به پرونده فساد مالی وی شده بود اما به نتیجه نیانجامید .

اما حالا امروزبه گزارش ایسنا، محمدرضا رحيمی معاون اول دولت احمدی‌نژاد، روز شنبه، سوم خرداد، در شعبه ۷۶ دادگاه کيفری استان تهران حاضر شد .

 در جلسه امروز شعبه ۷۶ دادگاه کيفری استان تهران، دو تن از محکومان اصلی پرونده اختلاس از بيمه ايران نيز به عنوان مطلع حضور داشتند.

آقای رحیمی زمانی به عنوان معاون اول رئیس جمهور انتخاب شد که به نوشته روزنامه سرمایه، برخی از نمایندگان مجلس با پیگیری شکایت خود از وی بر این اعتقاد بودند که تخلفات وی در فساد مالی سر به فلک کشیده‌است و تمامی اسناد آن هم موجود است .

پس از انتقاد علی مطهری نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی از طولانی شدن روند رسیدگی به اتهام «م. ر» در پرونده بیمه، ایران دادستانی تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:از م. ر تحقیق به عمل آمده و در حال حاضر با صدور قرار وثیقهٔ مناسب و تأمین آن، آزاد است.

پس از مدتی، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه ایران، از صدود قرار مجرمیت برای «م. ر» خبر داد و گفت: پرونده پس از صدور کیفرخواست به دادگاه می‌رود.

قاضی محسن افتخاری، سرپرست دادگاه کیفری استان تهران نیز ۱۶ فروردین گذشته در این باره گفت: اواخر سال گذشته پرونده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

وی افزود: پس از بررسی پرونده، آن را برای محاکمه به یکی از شعب دادگاه کیفری استان تهران ارجاع دادیم که در حال حاضر نمی‌توان در خصوص پرونده و اتهامات متهم اظهار نظر کرد .

به نوشته روزنامه مردم سالاری، رحیمی در دوره حضورش در راس دیوان محاسبات کشور، یکی از مسئولان اخراج شده شرکت بیمه ایران را که با توصیه یک نهاد امنیتی اخراج شده بود، به عنوان بازرس‌‌‌همان شرکت بیمه تعیین کرد و در نتیجه گزارش غلط وی به احمدی‌نژاد، وی دستور برکناری مدیرعامل و تمام هیئت مدیره اعضای شرکت بیمه ایران را داد .

سایت اصولگرای الف نیز پیشتر از قول احمد توکلی نماینده مجلس شورای اسلامی نوشت: جناب محمد رضا رحیمی، لابد اطلاع دارید آقایان جابر عبدالی، حمزه‌نویس و مسعودی در چه شرایطی هستند. من به عنوان نماینده مردم شریف ایران انتظار دارم توضیح بفرمایید که چک های چند میلیارد تومانی و چند صد میلیون تومانی که به حساب شما واریز شده‌است از چه حساب هایی و مربوط به چه افرادی است ؟

دو نامه‌ای که نمایندگان مجلس در اسفند ۱۳۸۸ (۲۱۶ نفر) و فروردین ۱۳۸۹ (۲۳۳ نفر) خطاب به رییس قوه قضائیه در مورد پیگیری فساد اقتصادی نوشتند هم از سوی رسانه‌ها اشاره‌ای آشکار به رحیمی تعبیر شد.

الیاس نادران در جلسه علنی مجلس در مورد این نامه گفته بود: آقای رحیمی رئیس حلقه فساد در خیابان فاطمی است که نسبت به جمع‌آوری منابع از محل منابع فاسد و توزیع آن تصمیم‌گیری می‌کرده‌است و اکنون تقریباً همهٔ اعضای این شبکه فاسد اقتصادی در خیابان فاطمی دستگیر شده‌اند وحالا معاون اول رئیس‌جمهور.

ومحمود احمدی‌نژاد، این اتهامات در خصوص معاون اول خود را رد کرد. احمدی‌نژاد پس از احضار محمد رضا رحیمی به دادگاه، ۶ دی ماه ۱۳۸۹ ، با این احضار مخالفت می‌کند و معاون اول رئیس جمهوری وقت، به دادگاه نرفت . 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.