نوزادی که از والدین نابینایش گرفته شده بود با حکم دادگاه به خانواده بازگردانده شد

صفحه خبری

تهیه گزارش : رها 

soleymani

دولت ، اداره بهزیستی و سازمان حمایت از خانواده – کمی مسئولانه تر برخورد کنند ، چندی پیش خبری در رسانه ها منتشر شده بود مبنی بر اینکه یک زن و مرد نابینا که صاحب فرزندی دختر شده بودند فرزندشان پس از تولد توسط بیمارستان به شیرخوارگاه آمنه سپرده شده بود ، به دلیل اینکه دکتر های بیمارستان گمان داشتند که والدین نابینای این طفل توانائی مراقبت از این نوزاد را نخواهند داشت .

حال این کودک هشت ماهه است ، و در طول این مدت والدین این نوزاد از داشتن وی محروم بوده اند .

بنا به گزارشات ، پدر این نوزاد با دفتر روزنامه ایرنا تماس گرفته و در نهایت نومیدی به آنها در مورد جریان انتقال نوزادشان به بهزیستی اطلاع داده بوده ، سپس این روزنامه با یک دفتر حقوقی تماس و سرانجام پس از تشکیل پرونده و طی روال عادی دادگاه حال این نوزاد » نگار » به حکم دادگاه برای مدت دو هفته به طور آزمایشی !!! خانواده اش باز گردانده شده است تا با نظارت مددکاران اجتماعی توانائی والدین برای نگهداری از نوزادشان را بررسی نمایند .

شایان ذکر است که دفتر حقوقی که وکالت پرونده را بعهده گرفته است نه تنها حق الوکاله ای از این بابت دریافت ننموده است بلکه هزینه پرستاری نوزاد را برای مدت سه ماه تقبل کرده است .

شاید بد نباشد که افرادیکه در رأس حکومت هستند و پول مملکت را بصورت میلیاردی بالا می کشند ، توجه به این امور داشته باشند که کمی کمتر خورده و به مردم و مشکلات آنها رسیدگی نمایند ، چرا می بایست والدین این نوزاد صرفأ بدلیل عدم توان مالی و همینطور کسالت جسمانی شان مجبور شوند از جگر گوشه شان بدور بمانند؟؟

اگر دولت شرایط و بودجه هائی را تعیین نماید تا افرادی بطور روزانه از طرف بهزیستی به منازل اینگونه افراد رفته و به آنها کمک کنند قطعأ نیازی نخواهد بود  برای اینکه طفلی را از خانواده اش جدا کنند. این روش برخورد جدا کردن فرزندان از والدینی که به نحوی کسالت دارند، نه تنها غیر انسانی است بلکه بسیار خصمانه است. امید که » نگار» بتواند با کمک افراد خیرخواه در کنار خانواده اش بماند. 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.