مصاحبه » جوانان امروز » با حسین عبداله زاده

چندی پیش یک جوانی بنام » حسین عبداله زاده » با دفتر مجله تماس گرفت و کمی در مورد کتاب هائی که گرد آوری کرده صحبت کردیم ، با او قرار ملاقاتی گذاشته و خواستم که نسخه ای از کتاب هایش را به دفتر مجله بیاورد تا در صورت امکان راه کمکی برای او پیدا کنیم.

در موقع دیدار و مشاهده کتاب ها پر واضح بود که برای گرد آوری کتاب ها بسیار زحمت کشیده و مرد جوانی است که می خواهد با این کتاب ها شناخته شود و به عبارتی موانع  رسیدن به دنیای آزاد » امریکا یا کانادا » را از سر راه خود بردارد .

خوب به عنوان یک رسانه مسئولیت و وظیفه خود دانستیم تا در معرفی ایشان به رسانه های دیگر ایرانی که در اروپا و یا امریکا هستند قدم اول را برداشته و بتوانیم که  با این مصاحبه پل ارتباطی باشیم برای شناساندن او.

در دنباله متن مصاحبه او را در اختیار تمامی دوستان قرار می دهیم ، و از تمامی رسانه های ایرانی خارج از ایران می خواهیم که این جوان را در راه رساندن صدایش در جوامع بین المللی یاری دهند . باشد تا ارائه کتاب وی خصوصأ در مورد بیوگرافی خانواده » پرزیدنت اوباما » سببی شود تا مردم و حتی دولت امریکا یکبار دیگر بدانند  که دیدگاه » مردم ایران » با » دولت جمهوری اسلامی» بسیار متفاوت بوده ، و مردم ایران مردمانی » صلح دوست » هستند .

 

مصاحبه جوانان امروز با حسین عبداله زاده 

1 – کمی در مورد خودتان توضیح دهید ( اسم ، تحصیلات ، و ……سوابق کاری ) 

من حسین عبدالله زاده هستم متولد 1363 در آبادان ادامه تحصیل دادم در رشته برق و کامپیوتر. به دلیل علاقه ام به موسیقی در اوقات فراغت با جمعی از دوستان گروهی را  به نام سورن تشکیل دادیم و چند کنسرت در آبادان خرمشهر و اهواز برگزار کردیم و در چند جشنواره موسیقی نیز مقام اول و دوم خوزستان را کسب کردیم…ولی به دلیل مشکلاتی که در ایران در زمینه موسیقی و جلوگیری از ترویج موسیقی پاپ هست کار گروهی ما کمرنگ شد. بعد ها به نویسندگی و خبرنگاری روی آوردم و توانستم 3 کتاب به چند زبان بنویسیم.کتاب اول درباره ونکوور کانادا این کتاب 2530 صفحه میباشد به زبان انگلیسی فارسی و کمی هم به زبان چینی و فرانسه. کتاب دوم در مورد رم ایتالیا است 76 صفحه شامل عکس و تاریخچه .کتاب سوم به نام هر دوی ما حسین هستیم اما…  این کتاب درباره زندگی نامه حسین اوباما رئیس جمهور امریکاست به دو زبان فارسی و انگلیسی 577 صفحه در این کتاب که به دو قسمت تقسیم شده  در قسمت دوم به ایران اشاره کرده ام به خاندان پهلوی  کورش کبیر منشور کورش فروهر هر چیزی که ایرانیان به آن افتخار میکنند و ایرانیان برجسته ای که در امریکا فعالیت دارند.

2- چند وقت هست که به ترکیه آمدید و چرا از ایران خارج شدید ؟؟

بعد از نشر چند مقاله در روزنامه های محلی در مورد  مطالبی که از دید مسئولین خوشایند نبودند و گرد آوری کتاب ها ئی که قبلأ ذکر کردم شرایط خیلی بدی را برایم به وجود آمد و مجبور به ترک ایران شدم.

3 – آیا در ایران مشکلاتی در زمینه کاری داشتید ؟؟؟ در مورد مشکلاتتان توضیح دهید 

در سال 82 در مسابقه ای با نام شهر خود را توصیف کنید شرکت کردم. یک فتو فیلم تهیه کردم و آبادان قبل و بعد از جنگ را در فیلم به تصویر کشیدم که در زمان قبل از جنگ عکس هایی گذاشتم که اشاره شد به سفر محمد رضا پهلوی و فرح دیبا به آبادان و بازدید از امکانات و پالایشگاه آبادان ولی این فیلم هرگز پخش نشد  و از آن به بعد بود که مشکلات دو چندان شد و مطالبی در روزنامه محلی  چاپ کردم در مورد بدی آب و هوا کیفیت بد نان بود پس از آن بازداشت و سوال و جواب شدم .یکبار دیگر هم  مطلبی از من منتشر شد در مورد تعداد بیش از حد صندوق صدقه و نبود سطل اشغال در سطح شهر که اینبار به جرم توهین به خمینی و مقدسات بازداشت شدم که وارد خانه ما شدند و وسایلم را از قبیل آلات موسیقی 2 عدد کامپیوتر و ماهواره ضبط کردند ولی به دلیل اینکه مادرم  جانباز جنگ است توانست مرا آزاد کند.بعد از بازرسی کامپیوترهایم مطالب و فیلم هایی از دین بهایی و تخریب قبرستانهای آنها ومسیحیان در آبادان پیدا کردند و برای بار چندم به دادگاه احضار شدم.

4 – چه انگیزه ای باعث شد که مطالب ی  را که در این جلد کتابها گرد آوری نمودید را انجام دهید ؟؟

با علاقه ای که به ونکوور داشتم تحقیقاتی در مورد ونکوور کردم که موجب شد این تحقیقات خیلی گسترده تر شده و تبدیل به کتاب 530 2 صفحه ای شد.ولی در مورد کتاب اوباما چون اسم هر دوی ما حسین هست با خود فکر کردم که بتوانم کتابی گرد آوری کنم در مورد اوباما ، و شروع به تحقیق و گرد آوری اطلاعات در مورد زندگینامه حسین براک  اوباما کردم اما با توجه به فیلترینگ اینترنت و روزنامه… در ایران جمع آوری اطلاعات خیلی سخت بود . من 2 سال صرف جمع آوری اطلاعات در مورد این کتاب کرده ام .

5- نظر شما در مورد سیاست های کشورهای غربی در قبال دولت جمهوری اسلامی چیست ؟ آیا فکر می کنید تصمیمات اوباما در مورد سیاست چماق و هویج با ایران بر سر مسئله هسته ای به سر انجامی مثبت میرسد ؟؟

متاسفانه رژیم جمهوری اسلامی هیچ وقت نتوانسته اعتماد مسئولین غربی را به خود جلب کند. مسئولین غربی ایران را تروریست یا حامی آن میدانند هر وقت از ایران حرف میزنند ایران را ناقض حقوق بشر خطاب میکنند من بعید میدانم با این رویه کار به جایی برسد.اما پرزیدنت اوباما با تحریم که موثرترین روش برای جلوگیری ایران  به تسلیحات هسته ای است توانسته بدون جنگ جلوی ایران را از دسترسی به این مهم بگیرد .

6- شما قصد دارید به امریکا یا کانادا بروید و تا آنجائی که در گفتگوهای قبلی فرمودید مکاتبات بسیاری با  هر دو سفارت داشتید آیا پاسخ مساعدی گرفته اید ؟ 

در صورتیکه پاسخ مساعدی نگیرید، آیا به ایران باز میگردید ؟؟ یا امکان این هست که پناهنده شوید در ترکیه ؟؟

من به سفارت امریکا و کانادا در آنکارا مراجعه کرده ام ولی هنوز جواب نگرفته ام به خیلی از مسئولین درجه یک کانادا و مسئولین شهری از شهردار ولی اصلا جواب نداده اند با voice of America  و مسئولین ایرانی اش ایمیل فرستادم ولی انگار نه انگار.من به هیچ عنوان و اصلا دیگر قادر به برگشت به ایران نیستم.به سازمان UN مراجعه کردم و برای چند ماه دیگر به من نوبت  داده اند که این نوبت خیلی دیر است  و از آنها درخواست نوبتی زودتر را کرده ام.

7- شما یک کالاژ از فرتور رضا شاه کبیر و آتاتورک تهیه کرده اید و ظاهرأ به مقامات محلی درآنکارا اهدا کرده اید کمی در اینمورد توضیخ دهید  و اینکه علت این کار تان چه بود …؟؟ آیا  پیامی را قصد داشتید با اینکار به مردم ترکیه برسانید ؟؟

چند روز بعد رسیدن به آنیت کبیر آرامگاه آتاتورک رفتم شکوه خاصی داشت ولی حسرت خوردم که ایران هم  «رضا شاه کبیر»  را دارد ولی نه آرامگاهی نه موزه ای. در قسمت موزه شمشیر اهدائی رضاه شاه به آتاتورک را دیدم به اضافه یک عکس در سایز کوچک که اهدائی رضا شاه بود.بعد از آن وبا توجه به اینکه هر ایرانی زمانی که به ترکیه سفر میکند به استانبول یا آنتالیا و… برای تفریح میروند تصمیم گرفتم که تابلوئی طراحی کنم در سایز 2متر در 1.5 متر که شامل عکس های رضا شاه واتاتورک با پرچم شیر خورشید وپرچم ترکیه در نقشه دو کشور است به اضافه چند عکس دیگر.

8- حال که در ترکیه زندگی می کنید با چه مشکلاتی روبرو هستید ؟؟ 

دغدغه من نداشتن کار  و درآمد جهت امرار معاش است.

9- شما به من گفته بودید پیشتر که یکی از کتاب هایتان را که در مورد پرزیدنت اوباما بوده را به کاخ سفید پست کرده اید !! خوب این کتاب ، کتاب بسیار قطوری است ؟ فکر می کنید تا به حال باید رسیده باشد ؟؟ آیا هیچ تماسی با شما از کاخ سفید گرفته اند  ؟؟ ایا شما ایمیل و ادرس و یا شماره تلفن خود را به ضمیمه کتاب ارسال کرده اید تا با شما تماس بگیرند ؟؟

این کتاب را حدودا 3 هفته است که به کاخ سفید پست کرده ام به تازگی به امریکا رسیده است ولی هنوز نمیدانم  به دست پرزیدنت اوباما رسیده باشد.هنوز از اداره پست واشنگتن یا کاخ سفید تماسی با من نگرفته اند .بله من یک کارت ویزیت شامل تمام آدرس هایم با شماره تلفن طراحی کرده ام و هر روز منتظر جوابی از کاخ سفید هستم.نامه ای دیگر به تازگی برای گریگور رابرتسون شهردار ونکوور و نازنین افشین جم همسر وزیر دادگستری کانادا و فعال حقوق بشر و مسائل ایران فرستاده ام

10- این آخرین سوال است ، فقط در چند جمله کوتاه بفرمائید که به عنوان یک جوان ایرانی چه دلایلی باعث این می شود که جوانان اینروزها ایران را ترک کرده و با سختی های بسیار به کشورهائی چون ترکیه بیایند و دست بگریبان یک اینده نامعلوم شوند ….

تا زمانی که رژیم جمهوری اسلامی بر ایران حاکم است هیچ امیدی به آینده ایران نیست و آینده ایران نه اینکه رو به پیشرفت خواهد بود بلکه رو به فنا است. با شناختی که از جوانان ایران در ترکیه پیدا کرده ام فهمیده ام که چون در ایران آزادی نیست و مشکل اقتصادی دارند به هر قیمتی که شده میخواهند ایران را ترک کنند حتی اگر شده دین خود را عوض کنند .جوانان ایران دچار دوگانگی شخصیت شده اند که هنوز نمیدانند از آینده چه میخواهند .به اسم پیشرفت از ایران خارج میشوندولی درصد زیادی از آنها به بدترین نحوه در ترکیه زندگی میکنند و بعد از جواب گرفتن منفی  از UN شرایط برایشان سخت تر میشود.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.