شکارچیان کلیه انسانی در بازار ارزان ایران

images (11) (1)

تنظیم خبر : م – فقیهی راد 

kidney

طبق گزارش های رسیده : استاد دانشگاه وعضوکمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی آقای سیامک مره صدق با اشاره به تخلف صورت گرفته در یکی از بیمارستان ها گفت : متاسفانه در یکی از بیمارستان های شمال شهر تهران اقدام غیر قانونی در حال انجام بود که با هوشیاری مسئولان وزارت بهداشت جلوی این کار گرفته شد .

طبق قانون پیوند بیمار خارجی در ایران ممنوع است مگر اینکه دهنده عضو نیز خارجی باشد و همراه آن به ایران آمده باشد .

مره صدق علت این قانون را حفظ کرامت انسانی ایرانیان دانست و تصریح کرد: برخی از کشورهای جهان به مراکز فروش کلیه تبدیل شده‌اند که پولدارها به آن کشورها می‌روند و کلیه یا دیگر اعضای بدن را خریداری می‌کنند و از آن کشور خارج می‌شوند .

متاسفانه شاهد این هستیم که ایران نیز به دلیل نابسامانیهای اقتصادی وتورم بی حد وحساب  که از هیچ دلیل ومنطق اساسی پیروی نمی کند آمار فقر در این کشور دائم روبه افزایش است .

از این رو بدیهی است که قشر ضعیف ودرمانده کشور که دارای شغل مناسبی در ایران نیستند وحتی درپاسخگویی به نیازهای اساسی خانواده نیز دچار مشکلات بسیاری هستند دست به فروش اعضای بدن می زنند به این امید که بابدست آوردن مبلغی قابل توجه بتواند شاید گوشه ای از زخمهای اقتصادی خود را درمان کنند.

در این اوضاع کرامت انسانی چه جایگاهی در زندگی این دسته از ایرانیان دارد ! آیا نه این است که آنها نیز ایرانی هستند ! اما فقط عده ای خاص از ثروتهای ایران بهره کافی می برند ودر رفاه کامل بدون هیچ درد ورنجی زندگی می کنند …

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن درخواست از قوه قضائیه برای رسیدگی به این قبیل موضوعات گفت: وزرات بهداشت در این زمینه اقدامات لازم را انجام داده است، اکنون پرونده در اختیار دستگاه قضا قرار دارد لذا درخواست بنده و جامعه پزشکی این است که بیمارستان متخلف برای مدتی تعطیل شود و اسم آن به‌طور رسمی در رسانه‌ها اعلام شود .

 

نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل اینکه هنوز قاضی در این زمینه حکم صادر نکرده است نمی‌توانم نام این بیمارستان را بیاورم اما اگر با حکم قاضی اسم بیمارستان متخلف اعلام شود و تابلویی در رابطه با این اتفاق جلوی این بیمارستان نصب شود درس عبرت برای افرادی خواهد بود که میل به تخلف دارند . 

 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.