ضرب و شتم زندانیان زن در زندان » قرچک ورامین «

images (11) (1)

نوشته : م – فقیهی راد

یورش وحشیانه به  بند زنان در زندان قرچک ورامین 

طبق گزارشات رسیده از ایران وزارت اطلاعات یکبار دیگر با حمله به زندان قرچک ورامین سعی در ایجاد رعب و هراس در بین زندانیان و همینطور خانواده زندانیان نمودند.

 هنوزاز پنجشنبه دوهفته گذشته و  ضرب وشتم زندانیان بند 350 اوین که نه تنها قلب وروح خانواده های زندانیان را آزرد بلکه تمامی ملت ایران را به خشم آورد ، نگذشته بود که خبردار شدیم که  نیروهای وزارت اطلاعات  اینبار برای رعایت » برابری زن ومرد »  به زندان زنان درقرچک ورامین حمله ور شده اند .

مسئولین زندان که نگهداری سیگار وگوشی موبایل را بهانه کرده بودند بعد از ظهر روز دوشنبه با باتوم وگاز اشک آور و شک برقی به جان زنان بی دفاع بشدت از ناحیه سرو صورت وچشم  آنها افتاده اند ، برخی جراحات وخیمی برداشته و برخی هم آثارشدید کبودی و ورم در بدن آنها پیداست.

علت این برخورد این بوده که بقولی ، برخی از زندانیان  توانسته اند به داخل محیط زندان به طریقی گوشی موبایل ببرند ، از آنجائیکه هر زندانی در بهترین و عادی ترین شرایط 26 مرتبه در سال می تواند ملاقات داشته باشد آنهم تحت مراقبت های شدید ، بدیهی است که برخی از زندانیان بر آن شدند تا دست به چنین کاری بزنند تا بتوانند هر از چندی با فرزندانشان و یا خانواده در تماس باشند .

 

بطور مثال ، بهاره هدایت دانشجوی فعالی که از سال 91 در زندان به سر می برد چندین ماه است که از دیدار خانواده خویش به صورت قانونی نیزمحروم است .

 ماموران وزارت اطلاعات با این ضرب وشتم وحشیانه چه هدفی را دنبال می کنند آیا به غیر از این است که می خواهند با ایجاد رعب ووحشت در میان زندانیان از آنها زهر چشم گرفته و با ایجاد خفقان بیشتر آنان رااز حقوق قانونی خود محروم کنند؟

 آیا این توحش وحمله به انسانهای دربند تعریفی بجز وحشت نظام ازمطلع شدن مردم از وضعیت زندانیان و شکنجه ، تجاوز ، و .. شرایط ناعادلانه رسیدگی به پرونده های آنان است ؟؟ پر واضح است که مسئولین زندان ها و همچنین سیستم قضائی جمهوری اسلامی سعی در این دارند که هر روز با بستن راه های ارتباطی زندانیان با بیرون مانع از رسیدن خبر به بیرون شوند.

بسیاری از مردم سال هاست که لب فرو بسته و با بردباری شاهد تمامی این بی عدالتی ها و نا برابری ها و …..هستند و هر روزه نظاره گر اعدامهای علنی  و دهها جنایت این رژیم بوده و دم نمی زنند.

ولی تا کی می توان لب نگشود و سکوت کرد؟؟ تصور اینکه رژیم چگونه می تواند به خود اجازه دهد مردمی را اینگونه تحت فشار قرار دهد و افرادی را برای جرائم کوچک اعدام کند،  در عوض خودشان هر یک کارنامه هائی رنگین از دزدی ، جنایت ، بزهکاری ، فروش مواد مخدر و …….دارند .

گاه تصور می شود که این ضرب وشتم های بی رحمانه  تنها برای ایجاد سوژه ای برای گمراه و مشغول کردن  اذهان عمومی ورسانه هاست ، تا بتوانند پرونده افرادی چون رضا ظریف و یا بابک زنجانی و امثال آنها را بدور از توجه رسانه های داخلی و خارجی و مردم بی سرو صدا ببندند

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.