گران شدن دوباره نرخ بنزین

 بخش خبری

خبر از : م – فقیهی راد 

petrol11

همانطور که ذکر کرده بودیم دولت روحانی افزایش قیمت بنزین را بااندکی تامل به سال 1393موکول کرد یعنی به دلیل در نظر گرفتن رفاه حال مردم در سفرهای نوروزی تا پایان اسفند ماه سال گذشته هیچ گزارش وخبری از افزایش قیمت بنزین پخش نشد .

اما در آغاز سال 1393 شاهد تصویب نرخ جدید بنزین در مجلس شورای اسلامی به عبارت لیتری 1000تومان هستیم .

امت همیشه در صحنه ایران را سکوتی عمیق فراگرفته است زیرا تمام افرادی که به آقای روحانی از روی آگاهی رای داده بودندویا حتی کسانی که به گفته خودشان بین بد وبدتر ، بد را انتخاب کرده بودند. به هر حال یک کورسوی امیدی به رئیس جمهور جدید ایران داشتند که به گفته وی در سخنرانیهای تبلیغاتی: تورم اقتصادی را مهار خواهدکرد ونه تنها از افزایش قیمتها جلوگیری خواهد کرد بلکه با به کار گماشتن دولتی متخصص وکارآمد وایجاد روابط صحیح وصلح آمیز با تمام دنیا ، قیمتها را کاهش خواهد دادوسعی بر این خواهد داشت که با تمهیدات لازم کاری بکند که مردم ایران پس از تحمل هشت سال رنج وسختی ومشقت به آرامشی نسبی دست یابند.

اما حالا شاهد این هستیم که پس از تلاش برای حذف یارانه ها وبر گرداندن بودجه یارانه ها به خزانه دولت باز هم پایه های اقتصاد بیمار ایران توان ایستادگی ندارد وبا اینکه بنزین در سبد کالاهای یارانه ای نبوده است دچار افزایش قیمت چشمگیری شده  است .

آیا این به دلیل نقص در کابینه وانتخاب مدیرانی نامتخصص وناکارآمد است ، یا به دلیل به نتیجه نرسیدن مذاکرات هسته ای ایران با آمریکا است ویا یک متد دیرینه در ایران است که هر دولت جدیدی که بر روی کار می آید به هر حال سعی دارد که کم وکسریهای دولت قبل را با افزایش قیمتها جبران کند .؟؟؟؟؟

سوال اینجاست که قشر زحمتکش راننده در ایران که به در آمدی اندک یعنی بخورونمیر بسنده کرده بودندحالا چه خواهند کرد ؟ و امورات زندگی خود راچگونه خواهند گذراند؟  مسئله ای که پر واضح است بازهم ایران به خصوص تهران با موج گرانی در نرخ تاکسی ها ونرخ کرایه آژانس ها مواجه خواهد شد …

با این موج گرانی ها،  حتی بذل و بخشش دولت ودادن یارانه به مردم نه تنها جبران مشکلات اقتصادی نمی شود بلکه قشر کم در آمدی که دل خود را به گرفتن یارانه نقدی خوش کرده اند دورنمای اقتصادی ایران را نمی بینند که هر روز تورم بیداد کرده خواهد کرد و این چندرقاز پول یارانه هیچ ارزش کمکی  به حال روز آنها نخواهد داشت ، ولی کو گوش شنوا ؟؟؟

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.