نامه «جوانان امروز» دردفاع اززندانیان بند 350 وخواستارآزادی بی قید وشرط همه زندانیان

ttuyioo

نوشته :  خاطره نورشید

نامه مجله اینترنتی » جوانان امروز » در حمایت از زندانیان بند ۳۵۰  زندان اوین و مردم ستمدیده ایران در مقابل   » تهدید اخیر رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی صادق آملی لاریجانی » در رابطه با ضرب و شتم  زندان اوین .

هموطنان عزیز ،  مسئول زندان اوین در بیانیه ای اعلام داشته که » منبع نشر خبر کذب ضرب و شتم   در زندان اوین » را شناسائی و به مقامات قضائی تحویل داده اند .

از سوئی صادق آملی لاریجانی ، با لحن تهدید آمیزی مردم و رسانه های درون و برون مرزی را تهدید به تشدید مجازات کرده و اعلام کرده که هیچگونه مسالمتی با فتنه گران نخواهند کرد !

یک بار دیگر مسئولین جمهوری اسلامی بر آن شده اند تا با صحنه گردانی جنایات اخیر خود در بند  ۳۵۰ زندان اوین  توجیه کرده و با زبان تهدید همه را وادار به سکوت کنند .

اما  دوستان و هموطنان گرامی ، من به شما می گویم که تیر از کمان رها شده  و پایان این رژیم منفور در راه است .

مجرمین اصلی در حقیقت امروز مجریان قانون شده اند ،  مجازات برخورد وحشیانه‌  بازرسین و مأمورین با زندانیان دربند برخوردی متقابل با آنان است .

امروز زمان همبستگی تمامی آحاد مردم و حضورشان در مقابل زندان ها و میادین بزرگ در هر شهر و بخشی از ایران است و می بایست که من و تو ما شویم تا بتوانیم این زنجیر های اسارت را از دست و پای هموطنان خود بگشائیم .  در میان زندانیان بند ۳۵۰ شایسته‌ترین و شجاع‌ترین  افراد جامعه ما قرار دارند ، شایسته است که مردم ایران و خصوصأ خانواده این عزیزان و تمامی زندانیان سیاسی و دربند  با استفاده از مراحل قانونی مناسب و مشاوره با وکلا و حامیان حقوق بشری در ایران و خارج از ایران بدون ذره ای اهمیت به تهدید های ایادی رژیم و ….شرایط زندانیان را لحظه به لحظه به خارج از مرزها رسانیده و نگذارند که صدای زندانیان دربند خاموش شود .

طبیعی است که رژیم با تهدید و ارعاب همه را در داخل ایران وادار به سکوت خواهد نمود ولی می بایست با رعایت جوانب احتیاط خبررسانی شود تا  جوامع بین المللی بخوبی به ماهیت این دولت » تدبیر و امید » با کلید پوسیده حسن روحانی  پی ببرند .

در بیانیه خانم نسرین ستوده  خواندم که » بسیاری از اعضا ی جامعهٔ وکالت با افتخارآمادهٔ پذیرش وکالت زندانیانی هستند که مورد ضرب وشتم قرار گرفته‌اند و در راه انجام وظیفه از تهدید به بازداشت و لغو پروانه بیمی به دل راه نمی‌دهند. شاید از این طریق به افکار عمومی که خواهان رسیدگی دقیق و روشن شدن ابعاد فاجعه و شناسایی عاملان و آمران آن است نیز پاسخی دقیق و روشن داده شود. «

این بسیار دلگرم کننده است که وکلای بی باک و دلیری در ایران هست که در طی این۳۵  سال همیشه در کنار مردم و برای حق و حقیقت  ایستادگی کرده و جنگیده اند و حتی به زندان افتاده و پروانه وکالتشان لغو شده ، همچون خانم نسرین ستوده و بسیار دیگر ….

فاجعه‌ای  روز پنجشنبهٔ سیاه ،  در حافظه تاریخ به عنوان یک ننگ تاریخی ثبت شده است  و اکنون به فاجعه‌ای ملی برای ایرانیان تبدیل شده است.

حال سیستم قضائی قصد دارد  با ارعاب بیشتر به این فاجعه‌ بیش از پیش دامن بزند  ، اما نباید بهراسیم چون ترس از دشمن نشانه زبونی است و ما فقط با اتحاد می توانیم که بر این ترس فائق آئیم

در طول سی و پنج  سال اخیر سانسور و فشاری که بر روزنامه نگاران رفته است ، ایران را به یکی از بزرگ‌ترین زندان‌های رونامه نگاران مبدل ساخته و تمامی قلم ها فقط در خفا می توانند حقایق را بنویسند ….فعالان کارگری  که برای گرفتن مطالبات خود و همکارانشان چیزی به غیر از زندان و اعدام نصیبشان نشده است  و یا در نهایت فرار از کشور برای رساندن صدای  قشر کارگر در عرسه های بین المللی چون » اسانلو» . محدودیت ها بر اقلیت های مذهبی و قومی که از یک جنگ روانی شروع و حال به فاجعه انسانی تبدیل شده است …چه سر ها که بر دار نرفته فقط به جرم بهائی بودن و یا نوکیش مسیحی شدن و …… فشار و تعرض های پی در پی که بر فعالان مدنی و دانشجویی  و یا سیاسی شده و به آنها برچسب » جاسوس » بر انداز » مفسد فی الارض و …..زده شده است

از تجاوزها و شکنجه ها و ….. که بر زندانیان دربند گذشته و گروهی را به کام مرگ فرو برده و گروه دیگر از شرم و وحشت آنچه بر آنها گذشته در سکوت و انزوا بسر می برند .

بیائید مردم ، مردمی که هر کداممان به نوعی در طول سی و پنج سال اخیر درد و رنج مشترک داشته ایم و عزیزانمان را از دست داده و یا شاهد از دست رفتن هموطنانمان بودیم و یا خود از مهلکه های مخوف جان سالم بدر برده ایم  با هم همراه شده و به جای اشک حسرت و ماتم ریختن …دست در دست هم دهیم و بمانند زنجیری ناگسستنی به جنگ این مزدوران برویم …این تازیانی که نه به ایرانی و نه به کشور و یا تاریخ ایران اهمیت نداده و تنها در پی از بین بردن هویت ما هستند ……..بس است سکوت حال زمان زمان همبستگی و حرکت است  نمی بایست که از پای نشست و یا به عربده های مشتی بسیجی و سپاهی بها داد .

با برخورد وحشیانه ای که در بند  ۳۵۰ زندان اوین با زندانیان  شد دیگر تیر از کمان رها شده و یه هدف نزدیک است ….و تنها وحشت حاکمین جعلی ایران»  مردم «ایران و همبستگی و اتحاد ماست …پس بیائید همه با هم یکصدا و یکجا در مقابل اینهمه ظلم و بیداد قد علم کنیم  .

هموطنان ترس از مبارزه ، زندگی را به یک مرگ  فرسایشی بدل می کند ، حال اگر قرار است بمیریم !! بیائید تا شرافتمندانه در این راه قدم برداریم باشد تا  مبارزه ما  و خون ما راهگشای آینده و موجب آزادی کشورمان و مردم  باشد و بالاتر از همه هویتمان .

حرف ما به قاتلین و جانیان دستگاه قضائی کشور این است :  آزادی سریع و بی قید و شرط زندانیان سیاسی  !   ولاغیر !!

 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.