رادیو تهران هفتاد و چهار ساله شد

گزارش فرهنگی1

my ID

خمهنع

مراسم سالروز رادیو ، در مرکز هنر های نمایشی رادیو با حضور هنرمندان  معروف رادیو برگزار شد  . مرکز  هنرهای نمایشی  رادیو ، به نوعی خانه هنرمندان است، گفته می شود که قرار است  از روز پنجم امسال نیز خانه هنرهای نمایشی رادیو همکاری خود را با خانه هنرمندان ایران به صورت جدی آغاز کند، تا این دو ارگان بیشتر به یکدیگر نزدیک شوند و بتوانند از امکانات یکدیگر برای تولید برنامه های نمایشی بهتر برای مخاطبان خود استفاده کنند.

در این برنامه علی مراد خانی هم حضور داشت و این روز را پاسداشت. فضل الله توکل سنتوراش را نواخت و رضا سجادی، اولین گوینده رادیو گفت: «این جا تهران است به رادیو تهران گوش می دهید». در پایان این برنامه رضا زرآبادی، خالق موسیقی های ماندگار ایران، ساز ویولنش را به موزه موسیقی اهداء کرد.

در این مراسم  » مهدی دهقان نیری» در بخشی از صحبت های خود به فعالیت رادیو نمایش اشاره کرد و گفت: رادیو نمایش حاصل 60 سال فعالیت مستمر است. در طول این زمان بسیاری از هنرمندان در مرکز هنرهای نمایشی خواهان تاسیس رادیو نمایش بودند. پس از افتتاح رادیو نمایش در سال 90 ، امروز تنوع برنامه ها در رادیو نمایش به میزانی افزایش پیدا کرده است که برنامه های تکراری آن به صفر رسیده است. برنامه های نمایشی از متون نمایشی در حوزه تئاتر انتخاب و پخش مورد استفاده واقع می شوند».

در بخش پایانی نیز کیک جشن مراسم هفتاد و چهارسالگی رادیو با حضور پیشکسوتان رادیو هم چون » جهانشاه آل محمود، بهرام ابراهیمی، صدرالدین شجره، حمید منوچهری و … بریده شد.»

 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.