بالاخره مشکل یارانه حل شد ..؟؟ همه یارانه می گیرند

بخش خبری جوانان امروز

تنظیم خبر : خ – نورشید  

دولت تدبیر و امید هم نتوانست تدبیری برای قطع یارانه ها بیاندیشد !

براساس گزارشات رسیده دولت روحانی برای خواباندن قائله یارانه ها دست آخر همان رویه دولت احمدی نژاد را پیشه کرد و به همه مردم که تقاضای یارانه کرده اند ، پارانه تعلق می گیرد ، این در حالی است که  سرپرست کمیته امداد امام خمینی با انتقاد از پرداخت یکسان یارانه به همه مردم، این مسئله را موجب مختل شدن اجرای عدالت و توسعه اجتماعی دانست.

حسین انواری در جمع نمایندگان و اعضای فراکسیون کمیته امداد مجلس شورای اسلامی با انتقاد از شیوه پرداخت یارانه گفت: شیوه پرداخت یارانه ها در کشور از مدیریت و کارآمدی لازم برخوردار نبوده و بازنگری در این فرآیند ضروری است؛ زیرا در بسیاری از موارد این وجه صرف حل مشکلات ضروری خانوادهها نمیشود، همچنین پرداخت یکسان مبلغ یارانه به تمام افراد، اجرای عدالت و توسعه اجتماعی را مختل میکند.

طبق آمار رسمی ، تعداد انصراف دهندگان از دريافت يارانه نقدی مرحله دوم بيش از 2 ميليون و 450 هزار نفربوده و 73 ميليون نفر هم در اين مرحله برای دريافت يارانه ثبت نام کرده اند.

 

» وزارت نفت وشرکت پخش فرآورده‌های نفتی ظرف روزهای آينده قيمت جديد حامل‌های انرژی را اعلام خواهند کردکه البته اين افزايش قيمت ها بسيار کند و محدود خواهد بود.

 محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت ديروز در حاشيه جلسه هفتگی هيات وزيران در گفتگو با خبرنگاران ضمن اعلام اين مطالب گفت: کسانی که اعلام کرده‌اند متقاضی دريافت يارانه هستند، به مانندگذشته هر نفر حدود 45 هزار و 500 تومان يارانه نقدی دريافت خواهند کرد و درآمد ناشی از انصراف 2 ميليون و 400 هزار نفر به نفع خدمات عمومی در زمينه بهداشت، درمان،حمل و نقل، توليد و اشتغال مصرف خواهد شد.

 

وی افزود: در روزهای نخست تعداد افرادی که ثبت‌نام نکرده بودند،به بيش از 10 درصد رسيد و پيش‌بينی ما اين بود که حدود هفت تا هشت ميليون نفر ازثبت‌نام انصراف دهند.

نوبخت با اشاره به عايدی دولت از محل اين انصراف‌ها اظهار کرد: با انصراف اين تعداد از دريافت يارانه نقدي، هزار و 200 ميليارد تومان منابع در اختيار دولت قرارمي‌گيرد تا در خدماتي که در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی پيش‌بينی کرده‌ايم،هزينه شود.

 

وي همچنين خاطرنشان کرد: در اين مرحله مبالغی که در اختيار دولت قرارمی ‌گيرد، 9 هزار و 300 ميليارد تومان است که کمتر از رقمی است که در قانون بودجه 93دولت مي‌توانست از اين منبع استفاده کند.

 

نامبرده همچنين در پاسخ به پرسشی در مورد سازوکارهای حذف دهک‌های بالا ازدريافت يارانه نقدی در مرحله دوم اجرای قانون هدفمندی، گفت: قانون تکليف اين موضوع را مشخص کرده است و ما مي‌توانيم از اختيارات قانونی که در اين ارتباط وجود دارد،استفاده کنيم. اما فعلا مشکل دولت اين نيست . اينک راه روشن است و عده‌ای همچنان می‌خواهند از يارانه نقدی استفاده کنند.

وی از خانواده‌هايی که از دريافت يارانه نقدی انصراف داده‌اند، تشکر کرد و گفت: اين مبلغ صرفه‌جويی شده صرف بهبود شرايط بهداشت، درمان، توسعه، حمل و نقل عمومی،توليد و اشتغال خواهد شد.

وی گفت: برای خانواده‌هايی که ثبت‌نام نکرده‌اند و از دريافت يارانه انصراف داده‌اند هم تسهيلات خاصي اعلام می ‌شود. ضمن اينکه می‌توانند از امکانات موجود مثل همه مردم استفاده کنند.

نوبخت با بيان اين‌که هر منابعی  که از طريق يارانه‌ها و انصراف به دست می ‌آيد، به کل جامعه بازگردانده می ‌شود، گفت: قانون به دولت اجازه داده که برای تامين منابع يارانه‌ها در سال1393 تاسقف 48 هزار ميليارد تومان در جهت اصلاح قيمت حامل‌های انرژی ، قيمت اين حامل‌ها را افزايش دهد. ولی  من همان‌طور که گفتم اين ميزان افزايش قيمت حامل‌های انرژی رشد کند و ملايمی  خواهد داشت.

‌وی افزود با سياست‌هايی که معاونت ارزی بانک مرکزی دارد، در چند روز آينده ثبات به بازار ارز باز خواهد گشت.!؟

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.