آقای رضا ضراب دروغ و دغل کاری تا کی ؟؟

tur1

بخش خبری جوانان امروز 

تنظیم خبر : رها 

رضا صراف ( ضراب ) مدعی است که پلیس و مقامات قضائی ترکیه پس از دستگیری  از او خواستند ،  تا با وارد کردن اتهامات  رشوه خواری به دولت اردوغان  آزاد بلا شرط خود را تضمین کند ؟؟؟ 

به گزارش ایرنا، ضراب که به اتهام فساد مالی و ارتشا در ترکیه دستگیر و سپس آزاد شد، روز شنبه در گفت وگو با روزنامهˈ صباحˈ نزدیک به دولت اردوغان ، گفت: به رغم فشار عوامل قضایی و پلیس به وی که اتهاماتش را به گردن دولت اردوغان بیندازد و مقامات بلندپایه ترکیه را به رشوه خواری و دست داشتن در پول شویی متهم کند، این پیشنهاد را رد کرده است!؟ 

وی در عملیات فساد مالی و ارتشا توسط پلیس و دادستان استانبول  حدود چهار ماه پیش  به همراه فرزندان سه تن از وزرای کابینه سابق اردوغان و مدیرعامل هالک بانک (بانک خلق) ترکیه دستگیر شد. او به انتقال غیر قانونی درآمدهای نفتی ایران از ترکیه به ایران بیش از ۸۷ میلیارد یورو پول شویی، میلیون ها دلار رشوه به مقامات ترکیه و قاچاق طلا متهم شده بود.

پلیس ترکیه برای ادعای خود مدارک کافی دال بر رشوه دادن رضا ضراب به چند تن از سران دولت و حتی مدارکی دال بر دست داشتن پسر اردوغان دارد ، ولی با دستگیری مسئولین پرونده توسط دستور شخص طیب اردوغان و به زندان افکندن مأمورین این پرونده تا بدینجا دولت اردوغان توانسته است که سرپوش بر جریانات پرونده بگذارد.

این ادعای رضا ضراب در حالی است که در همان ابتدا دو تن از وزراء دولت اردوغان که در مزان اتهام بودند از پست خود کناره گیری کردند و به اردوغان هم پیشنهاد دادند که از پست خود کناره گیری کند .

 

ضراب  در حالی  که بعد از ۷۰ روز از زندان با قید وثیقه آزاد شده است خال به اصطلاح سکوت خود را شکسته و در میان تمامی  روزنامه های چاپ ترکیه با روزنامه  صباح  گفتگو و ادعا کرد که عملیات فساد مالی و ارتشا در واقع طرحی کودتایی برای براندازی دولت اردوغان بود.  او همچنین  افزوده : اتهامات وارد شده به او صحت ندارد و افرادی که این اتهامات را به وی وارد کرده اند پشیمان خواهند شد و وی هیچ فعالیت فراقانونی نداشته است.

او مدعی شده است که  از یک سالگی یعنی از سال ۱۹۸۴ میلادی در ترکیه اقامت دارد و در سال ۲۰۰۶ به تابعیت این کشور درآمده است،  که این خود یک امر سوال بر انگیز است که چرا و چگونه   بیست و دو سال طول کشیده است تا به او تبعیت  کشور ترکیه را بدهند ؟؟؟  در خصوص ارتباطش باˈ بابک زنجانی ˈ که هم  اکنون در زندان به سر می برد، گفته است  : با وی فقط چهار دقیقه گفت وگو کرده است ! حال یکی نیست بگوید شما از کجا می دانستید که یکروز از شما در مورد » بابک زنجانی و مدت مکالمه تلفنی تان  با وی از شما سوال خواهد شد که زمان  آنرا به خاطر سپرده اید ؟ » .

رضا ضراب  با رد اتهام پول شویی و انتقال ارز به ایران اظهار داشت: حجم تجارت سالانه ایران و ترکیه حدود ۵/۳ میلیارد یورو است و برای جمع آوری این پول در ترکیه ۲۴ سال وقت لازم است.

ضراب با ادعای اینکه همه فعالیت های تجاری اش در چارچوب قانون بوده است، گفت: تاکنون ۲۰۰ تن تجارت طلا و از این طریق درآمدی برابر ۲۵ میلیارد دلار داشته است. در ایران علیه من هیچ شکایتی نیست و هر وقت خواسته ام به ایران سفر کرده ام. این تاجر ایرانی تبار در خصوص اتهامات وارده به وی در دور زدن تحریم ها علیه ایران گفت که هیچ گاه چنین فعالیتی نداشته است. در اول ماه جولای سال گذشته که تجارت طلا با ایران تحریم شد، وی معامله طلا با ایران را متوقف کرده است.

اما هنوز آقای ضراب سی ساله مشخص نکرده که اگر تمامی ادعا ها  علیه او کذب است ، پس با چنین سن کمی چگونه توانسته صاحب اینهمه ثروت شود ؟؟؟!! 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.