تازه ترین و تکان دهنده ترین خبرها از ضرب و شتم زندانیان سیاسی

kat1

 تنظیم خبر : خاطره نورشید

 

evin

خلاصه خبر : گارد زندان با بیش از یکصد مامور باتوم به دست با تشکیل تونل در سالن منتهی به خروجی بند 350 زندانیانی را که به روی زمین می کشیدند با باتوم خصوصا از ناحیه سر و صورت مورد ضرب و جرح قرار داده و لباس های آنها را پاره و از تن آنها خارج کردند. سپس در محوطه افسر نگهبانی آنها را رو به دیوار و یا روی زمین قرار داده دستبند و چشم بند به آنها زده و مجددا با ضرب و شتم و در حالیکه تعدادی از آنها با شکستگی و خونریزی روبرو بودند با مینی بوس به بند 240 و سلول های انفرادی انتقال داده شدند….

بنا به گزارش های رسیده از سایت کلمه  ، در پی تهاجم خونین روز پنج شنبه به بند ۳۵۰ زندان اوین، سی تن از زندانیان این بند به سلول های انفرادی منتقل شدند.

 

به گزارش خبرنگار کلمه، این درگیری ها در پی مقاومت تعدادی از زندانیان سیاسی در برابر بازرسی غیرمتعارف و استفاده از باتوم علیه زندانیان، به دستور ماموران عملیات اطلاعات سپاه و حفاظت زندان، سی نفر از زندانیان به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ اوین منتقل شدند.

طبق گزارشات  به هنگام این انتقال، گارد زندان با بیش از یکصد مامور باتوم به دست، با تشکیل تونل در سالن منتهی به خروجی بند ۳۵۰ زندانیانی را که به روی زمین می کشیدند، با باتوم خصوصا از ناحیه سر و صورت مورد ضرب و جرح قرار دادند و لباس های آنها را پاره و از تن آنها خارج کردند.

ماموران پس از آنکه زندانیان را در محوطه افسر نگهبانی رو به دیوار و یا روی زمین قرار دادند، دستبند و چشم بند به آنها زدند و مجددا با ضرب و شتم و در حالی که تعدادی از آنها با شکستگی و خونریزی رو به رو بودند، با مینی بوس به بند ۲۴۰ و سلول های انفرادی انتقال داده شدند.

این گزارش همچنین حاکی است مجروحان به بهداری اعزام نشده اند و تنها مقادیری وسایل پانسمان به سلول های انفرادی ارسال شده است.

هنوز اطلاع دقیقی از اسامی زندانیانی که در این بند مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند و یا شرایط مجروحین در دست نیست .

لیست افرادی که به سلول های انفرادی در بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شده اند به قرار زیر است ،

عبدالفتاح سلطانی ، محمدامین هادوی ، محمد صدیق کبودوند ، محمد داوری ، هوتن دولتی ، مهدی خدایی ، بهزاد عرب گل ، مصطفی ریسمان باف ، مصطفی عبدی ، علامرضا خسروی ، ابوالقاسم فولادوند ، مهرداد آهن خواه ، سهیل عربی ، رضا اکبری منفرد،  امیر دوربین قاضیانی ، اسدالله هادی ، اسدالله اسدی ، مجید اسدی ، بهنام ابراهیم زاده ، سعید متین پور ، سهیل بابادی ، سروش ثابت ، علی عسگری ، داور حسینی وجدان ، سعید حایری ، سمکو خلقتی ، یاشار دارالشفاء ، یاشار ستارزاده ، رضا همیاری ، محمد شجاعی ، امیر رضازاده 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.