آگاهی نامه نهاد مردمی در باره روز جهانی زن

showimage2 (1)

هشتم ماه مارس برابر است با روز جهانی زن. در این روز سازمان های حقوق بشری ایرانی به بویژه فعالان حقوق زن، گرد هم آمده و ضمن تجلیل از فعالیت های زنان مبارز، وضعیت آنان را در ایران بررسی می کنند. همانطور که هم میهنان بخوبی آگاه هستند ایران یکی از کشورهایی ست که در آن استانداردهای  حقوق بشر و دموکراسی نه تنها رعایت نمی شود بلکه بطور سیستماتیک و برنامه ریزی شده این حقوق بطور آشکار و پنهان نقض می شوند .

در این کشور احترام به حقوق زنان بی هیچ پرده پوشی نفی می شود و تبعیض های جنسیتی به شدت رواج داده شده است. آخوند ها در منابر ، نمایندگان مجلس در سخنرانی ها و لایحه های پیشنهادی ، روسای جمهوری و وزرا در گفتگو ها با رسانه های جمعی و خمینی و خامنه ای در موعظه ها و صدور دستور العمل های دینی و خلافتی همه وهمه،  جامعه و مردها را همواره به نادیده گرفتن حقوق انسانی زنان تشویق و ترغیب نموده اند متاسفانه برخی از زنان ایرانی مسلمان شناخته شده هم که بدلایل گوناگون در رسانه های جمعی داخلی و خارجی حضور می یابند با اظهار نظرهائی که از باورهای مذهبی آنها سرچشمه می گیرد ، حقوق انسانی این بخش از بشریت را بزیر سئوال می برند ما در نهاد مردمی با صدائی رسا ، شفاف و روشن اعلام میداریم که بشریت از دو جنس انسانی همتراز تشکیل شده و هرگونه تفاوت در تعریف و یا تحلیل در مورد جایگاه و نقش زنان چه در خانواده و چه در جامعه هرگز نمی تواند خللی در مورد حقوق انسانی یکسان زنان با مردان را در جامعه بشری ایجاد کند.

اینکه در باورهای مذهبی برخی از ادیان منجمله اسلام زنان همچنان در جامعه موقعیتی پست تر داشته و اسیر شهوت رانی و آمریت نظام مردسالار هستند  حقیقتی هست که جامعه دموکراتیک و نوین بشری نمی تواند آنرا پذیرا باشد. بنابراین ما از مبارزه به حق زنان سراسر دنیا و بویژه زنان میهنمان علیه نظم موجود و برای تحقق خواسته های انسانی و به حقشان پشتیبانی می نمائیم زنان ایران قبل از بقدرت رسیدن ملایان از حقوق اجتماعی و انسانی زیادی برخوردار شده بودند لیکن تلاش های جمهوری اسلامی برای استرداد این حقوق و سرکوب های وحشیانه و انسان ستیزانه خواسته های زنان ایران طی ۳۵ سال گذشته صفحات سیاه بیشماری بر کتاب کج اندیشی و متحجرانه ملایان افزوده است.

اینک ما در نهاد مردمی و دیگر باورمندان به نظامی دموکراتیک در تلاشیم که با تشکیل سریع یک سازمان متشکل، هماهنگ و در خور پذیرش و احترام بین المللی برای ایجاد محیطی‌ مردم سالار و شفاف برای همکاری سیستماتیک مخالفان حکومت اسلامی، به منظور حمایت از جنبش آزادیخواهانه مردم ایران برای برکناری و حذف کلیت، تمامیت و موجودیت حکومت اسلامی و استقرار دموکراسی و حقوق بشر در ایران، آزادی و رهائی زنان دربند ایران را تحقق بخشیم.

هفتم مارس ٢٠۱۴ شورای اجرائی نهاد مردمی

منبع نهاد مردمی 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.