بیست و دوم بهمن 1392و مطالب حاشیه ای آن

download-131

 نویسنده : خاطره نورشید

تحریکات مذبوحانه افراطیون مذهبی در روزهای 22 بهمن منجر به این شد که مشتی اراذل و اوباش وابسته به دفتر امام و بسیج و سپاه پاسداران ، روز راه پیمائی «بزرگداشت » 22 بهمن امسال را با شدیدترین لحن توهین به مقامات غربی برگزار نمودند .

در حالیکه که هنوز گفتگوهای دور جدید مذاکرات در پیش رو است ، روزنامه کیهان – جمهوری اسلامی هم درروزنامه امروز خود بدون در نظر گرفتن حرف های گزاف سردار سپاه ………..در مورد حمله ایران به امریکا با تیتری درشت نوشته است » ادعای گزاف امریکا در آستانه  دورمذاکرات » در ادامه نویسنده مقاله با اشاره به توافق جمهوری اسلامی و کشورهای 5+1 می نویسد ،

» توافق اخیر هسته‌ای میان ایران و 1+5 در حالی انجام شد که بر اساس آن، در قبال برخی تعهدات ایران، طرف غربی اندکی از تحریم ها را کاهش داد و مقرر شد به زودی مذاکرات جدید برای رسیدن به توافق نهایی آغاز شود. مذاکراتی که به گفته دو طرف، قرار بود دورنمای آن لغو کلیه تحریم های بین المللی و یک جانبه و چند جانبه علیه ایران باشد.»

 

از طرفی درمراسم راه پیمائی 22 بهمن امسال  گردانندگان این سیرک برنامه های «تفریحی » چون پرتاب دنپائی به تصاویر چاپ شده » اوباما، نخست وزیر بریتانیا و نتانیاهو » بر روی صفحه های حلبی و جایزه مسئول که با بیشرمی عده ای بچه محصل را به خط کرده بود و با دادن یک عدد ماژیک به هر کدام از آنها آنان را تشویق به این عمل گستاخانه می نمود .

SANDEL3

شعارهای مرگ بر امریکا ، انگلیس ، اسرائیل هم که همراه بود با پاره کردن و سوزاندن پرچم این کشورها ..

روزنامه کیهان امروز در بخشی با حمله به » روزنامه شرق» و متهم نمودن این  روزنامه به  » مصادره نمودن  22 بهمن »  می افزاید :

یک روزنامه زنجیره‌ای حامی حذف شعار مرگ بر آمریکا در اقدامی مذبوحانه درصدد مصادره حضور شکوهمند مردم در راهپیمایی 22 بهمن برآمده و ادعا کرد راهپیمایی چشمگیر امسال حاصل دعوت طیف متبوع آنها بوده است.

حزب مشارکت، مجمع روحانیون و خاتمی در آستانه راهپیمایی 22 بهمن بیانیه‌هایی صادر کرده بودند و «علی-ش» از اعضای حزب منحله مشارکت به همین بهانه در سرمقاله روزنامه شرق ادعا کرد تفاوت چشمگیر راهپیمایی امسال حاصل این دعوت‌هاست.

این عنصر تندرو ضمنا نوشته که «اقلیت تندرو  با حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22بهمن، امکان تداوم فضای تندروی را از دست داده‌اند.

این موضع‌گیری در حالی است که اولا گروه‌های مذکور به رغم صدور بیانیه، به خاطر پیش‌بینی انزجار و خشم مردم، در راهپیمایی 22بهمن حاضر نشدند و در حقیقت بیانیه دعوتشان صرفا برای خالی‌نبودن عریضه و رد گم‌ کنی و عوض کردن بی‌سر و صدای ریل بود. ثانیا شعار اصلی مردم در راهپیمایی 22بهمن مانند همیشه «شعار مرگ بر آمریکا» و تأکید بر مقاومت و پایداری و تسلیم‌ناپذیری در برابر فشار شیطان بزرگ است حال آن که شبه اصلاح‌طلبان و نشریات زنجیره‌ای ضمن اینکه در طول سال‌های اخیر علنا مواضع تسلیم‌طلبانه گرفته‌اند، چند ماه پیش نیز خواستار حذف شعار مرگ بر آمریکا شدند، یعنی همان خیانتی که در آشوب‌های‌ سال 88 نیز مرتکب شده بودند. همچنین باید یادآور شد که مقامات آمریکایی بارها به صراحت از مدعیان اصلاح‌طلبی- تجدیدنظرطلبی بر سر شعارهای انقلاب – حمایت کرده‌اند.

بدین ترتیب معلوم است که حضور حماسی مردم و تأکید بر انزجار از آمریکا، در حقیقت به انزوا بردن بیشتر افراطیون هیزم‌کش فتنه آمریکایی- انگلیسی – صهیونیستی هم هست.

 

ادامه برنامه های مفرح به مناسبت » 22 بهمن » !!؟؟

 

از دیگر سرگرمی های تفریحی که مراسم روز دوشنبه 22 بهمن را تشکیل می دادند، شعارهای تکراری مرگ بر امریکا و انگلیس و اسرائیل …..اما امسال برگزار کنندگان مراسم سالگرد انقلاب ابتکار دیگری هم به خرج داده بودند و یک الاغ را با پرچم امریکا و تصاویر اوباما تزئین کرده و به اصطلاح خواسته بودند که این راه پیمائی را بیشتر شبیه به سیرک کنند ….

از طرفی عده ای از زنان و دختران را که حجاب کاملی نداشتند و حتی در یکی دو موارد روسری هایشان کلأ افتاده بود را در جلوی صف راه پیمایان قرار داده بودند که برخی از آنها پرچم جمهوری اسلامی را یا مثل لنگ دور خودشان پیچیده بودند و یا اینکه به جای روسری دور سرشان بسته بودند ، گفتنی است که تمامی این دختر ها و زنان آرایش بسیار تندی هم داشتند .

GG

این مسئله توجه بسیاری از منتقدان داخل و خارج از کشور را به خود جلب نموده است که » این زن ها چگونه و به چه دلیل همچون مترسکی دست آویز خود را در خدمت قرار داده و با این ظاهر که اصولأ بر خلاف موازین جاری کشور است توانسته اند در چنان روزی حضور داشته باشند ؟؟ این زنان چه کسانی هستند ؟ آیا زندانیان حجاب و عفاف که دستگیر شده و شرط بخشودگی شان حضور در صف مقدم راه پیمائی روز 22 بهمن بوده است ؟؟؟

در یک سایت اینترنتی خواندم که دوستی مسئله را در سه بخش پرسشی تقسیم بندی نموده بود که عینأ برایتان می نویسم :

1- مثل خیلی از دیگر هم میهنان ما اینها هم دلسوخته انقلاب هستند و می روند که با آرمان های شهدا تجدید میثاق کنند. اما در همه سال این تیپ آدمها را هرگز ندیده ایم با چنین ادبیاتی حرف بزنند. اینطور دلسوخته ها در طول سال و در محیط های پیرامون ما سیمای خیلی متفاوتی دارند. واقعا در طول سال این تیپ از دلسوختگان انقلاب کجا هستند؟ یاد آن معمای علمی افتادم که می پرسد روزها پشه کوره ها کجا می روند؟

2  – مردم عادی هستند که حساب 22 بهمن را از جریانات معمول سیاسی جدا می دانند و به عنوان یک وظیف معمول ملی به 22 بهمن می روند. جدا؟ بعد اینها توی مهمانی ها مثلا بحث گرانی که پیش می آید به چه کسی فحش می دهند؟ آمریکای جهانخوار؟ به واقع غرابت این گروه هم مثل دسته قبلی است.

 3- اینها اجیر می شوند. یا اینکه بازداشتی های منکراتی هستند که شرط آزادی شان حضور در تظاهرات است. واقعا؟ کسی تا حالا با مورد اینچنینی برخورد کرده؟ اگر باشد، چقدر دستمزد می گیرند؟

4  – اعضای بسیج هستند که در این روز خاص به خاطر اینکه دشمن القا نکند مردم عادی از انقلاب بریده اند رنج بزک و دوزک را به جان می خرند و با استغفار چادر و چاقچور را کنار گذاشته و زلف افشان رها کرده و به خیابان می آیند. واقعا؟ بعد دماغ های شان را همین در آستانه 22 بهمن عمل می کنند یا اساسا یک یگان ویژه هستند برای همین کار و از قبل مهیا شده اند برای تشابه به اهل تبرج و بدحجابان جهنمی؟

5  – تعدادی آدم با ذوقند که از سر کار گذاشتن و مچل کردن ملت خوششان می آید. واقعا؟ یعنی ما این تعداد آدم بانمک توی مملکت داریم؟

حال دلیل هر کدام ار عدله ذکر شده باشد ، نشانگر این است که رژیم بیش از پیش به تکاپو افتاده تا مردم را در کنار خود داشته باشد و برای نیل به این هدف از دادن » سبد کالا» در ایام بهمن ماه گرفته و تا استفاده ابزاری از روستائیان و آوردنشان به تهران و شهرهای بزرگ برای نشان دادن مراسم باشکوه 22 بهمن به جهانیان گرفته تا حتی آوردن مشتی زندانی برای هر دلیلی برای شرکت در این مراسم با دادن وعده بخشوده شدن و …….

آیا تمامی این ها نشانگر این نیست که رژیم آخرین نفس های خود را می زند ؟؟؟ پس اگر اینچنین است پس چرا اپوزوسیون خارج از کشور مشکلات خرده ریز خود را به کناری نمی گذارند و با اتحاد و مقاوت در مقابل این آخوند ها قد علم نمی کنند …..؟؟؟؟؟

نمی دانم ، چرا هر وقت به این تفکر می اندیشم که چرا ملت ما در طی 35 سال گذشته نتوانسته که به یک تفاهم برسد تا این رژیم را جایگزین کنند ناخود آگاه صدای » مرحوم غلامحسین نقشینه » در گوشم طنین می اندازد : » باید دستور از بالا بیاد !! » » کار کار انگلیسه »  .

آیا فی الواقع تا کشورهای غربی نخواهند تحولی در کشور ما رخ نخواهد داد ؟؟؟  و اگر ما نتوانیم سرنوشت خود را به دست خودمان رقم زنیم اینبار این غربی ها برای حفظ منافع و مطامع خودشان چه خواب شومی برای کشور و مردم ما در سر پرورانده اند !!؟؟؟

 

 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.