یک زرافه سالم و جوان در باغ وحشی در کپنهاک کشتند در انظار عمومی

 کشتن وحشیانه یک زرافه سالم و جوان و بالغ  به دلیل جلوگیری از زاد و ولد در باغ وحشی در کپنهاک

Denmark

یک زرافه دو ساله در باغ وحشی در کپنهاک ( دانمارک)  در مقابل چشمان کودکان و بازدیدگنندگان باغ وحش کشته شده و پس از تکه تکه شدن در مقابل چشمان کودکان خوراک شیرها ی گرسنه در همان باغ وحش شد .

«ماریوس» زرافه 2 ساله و کاملأ سالمی که در باغ وحشی در کپنهاک متولد و رشد کرده بود روز یکشنبه 9 فوریه کشته شد و بقایای آن را به قفس های شیرها ی گرسنه انداهتند به عنوان طعام ، از روزیکه تصمیم به کشتن «ماریوس » توسط مسئولین این باغ وحش گرفته شده بود از طرف حامیان حیوانات پتیشنی  با بیش از 20000 امضا برای ممانعت از کشته شدن زرافه جوان تهیه شده بود و همینطور چند باغ وحش دیگر در اروپا  پیشنهاد داده بودند که حاضر هستند برای زرافه جوان جای بدهند، همینطور یک باغ وحش خصوصی پیشنهاد خرید این زرافه زیبا و جوان را به قیمت 500000 یورو داده بود  ولی مسئولین این باغ وحش در کپنهاک مدعی شدند چون این باغ وحش یکی از 347عضو باغ وحش های زنجیره ای در اروپا است بنا به قوانین و اساسنامه های داخلی شان نمی توانند که حیواناتی را که تحت سرپرستی شان دارند را واگذار و یا بفروشند !!

ولی ظاهرأ کاملأ این حق را برای خود قائل هستند که یک حیوان بسیار قیمتی و زیبا و کمیاب را بکشند!!

نکته ای که بسیار این عمل را خبر ساز کرد دعوت مسئولین این باغ وحش از بازدیدکنندگان که کودکان از هر سنی به همراه داشتند برای دیدن این عمل وحشیانه و تکه تکه کردن زرافه و انداختن تکه ها در قفس شیرها بود

» استن بک برو»  یکی از مسئولین باغ وحش در توجیه این عمل به رسانه ها گفته است : کشتن و خوراندن زرافه در ملع عام امری بسیار عادی است در دانمارک و ما بسیار خوشحال هستیم که توانستیم به کودکانی که امروز به این باغ وحش آمدند از نزدیک نشان دهیم اجزاء داخلی بدن یک زرافه را در شرایطی که شاید آنها می بایست همیشه فقط از طریق عکس این ها را ببینند ، این عمل بسیار آموزنده بوده است .

 

یکی از مسئولین » دفاع از حقوق حیوانات » در سوئد اعلام داشت » این مسئله به وضوح شیوه ای که باغ وحش ها در شیوه نگهداری از حیوانات بکار می برند را روشن می سازد».

وی افزوده است : حیواناتی که در باغ وحش ها بدنیا می آیند منبع در آمدی هستند برای باغ وحش ها و پس از اینکه رشد کردند و دیگر در آمد زائی برای باغ وحش نداشتند آنها را می کشند و خوراک دیگر حیوانات گوشتخوار می کنند.

خانم الیزا آلن سخنگوی سازمان درمان اخلاقی حیوانات در بریتانیا در اینمورد گفت  : این عمل باید به عنوان یک زنگ خطر باشد برای مردم که باور دارند که هدف باغ وحش ها چیزی است به جز نگهداری حیوانات با زیبائی و هوش خارق العاده برای اینکه بتواند منبع خوبی باشد برای درآمد زائی .

او همچنین درادامه افزود ، زرافه ها در باغ وحش به سختی عمر طولانی می کنند در حالیکه اگر » ماریوس» در جائی بود که خانه اصلی اش است که کیلومترها از این باغ وحش که در سردترین کشور قرار دارد ( دانمارک) می توانست بطور قطع زندگی بدور از اسارت و همینطور طولانی داشته باشد . البته اگر اینجا نبود و امروز به این شکا کشته نمی شد. زندگی در اسارت عمر بسیاری از حیوانات را خیلی  کوتاهتر از آنچه در حیات وحش است می کند .

 

ترجمه و تنظیم : خ – نورشید 

 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.