نگرانی های سپاه پاسداران از فراموش شدن ارزش های انقلابی !!

tv

نزول ارزش های انسانی در جامعه امروز ما و نگرانی سپاه از فراموش  شدن ارزش های انقلابی – اسلامی !!!؟؟؟

در سایتی  خواندم که سپاه پاسداران قصد دارد که کنترل شدیدی بر صدا و سیما در ایران داشته و به عبارتی که در این مقاله در سر تیتر بدان اشاره شده بود ( سپاه پاسداران قصد دارد صدا و سیما را ببلعد !!) .

به همین دلیل بر آن شدم که این مقاله را مرور کنم ، و این بخش هائی است که از این مقاله برای اطلاع رسانی برگزیده ام.

 البته با توجه به اینکه نگارنده این مقاله در ایران نیست بنا به گفته این سایت خبری ، اشاره به موارد بسیار دقیق و نکته های شاید مورد تأئید می توان براحتی دانست که این اطلاعات مستقیمأ از صدا و سیما و از طریق کسانیکه مخالف با نفوذ سپاه و یا آخوندیسم در نهاد رادیو تلویزیون هستند تهیه و به خارج ارسال شده است و نگارنده تنها ابزاری است برای پخش خبر – البته در این سایت اخبار های بسیار متفاوت در مورد عملکرد سپاه پاسداران درج می شود که این خود نشانی است از شکاف بین سران سپاه و تنشی که بر سر دعوای قدرت در میان این ارگان بوجود آمده است ، و به نظر می آید آندسته که مخالفت با عملکرد سپاه دارند و اعمال نفوذ و قدرت آنها در تمامی عرصه های سیاسی و اقتصادی با افشا گردن این اخبار از درون ولی با زبان اپوزوسیون قصد دارند که انسجام این سازمان را از درون متلاشی کنند .

همانگونه که در تاریخ همیشه افرادی از درون ارگان های نظامی را از هم پاشیده اند .

حال مروری داشته باشیم بر این گزارش ،

طبق ادعای این سایت ، سیاست‌ها و قدرت طلبی‌های سپاه پاسداران و اعمال نفوذ این نهاد مخوف سیاسی ، اقتصادی ، نظامی در ایران، شبکه‌ ای تلویزیونی توسط سپاه پاسداران با موضوع انقلاب، دفاع مقدس و بیداری اسلامی در حال پا به عرصه گذاشتن است. این شبکه با مدیریت نهادهای مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راه اندازی می شود و قرار است از اواخر بهمن ماه سال جاری برنامه های خود را پخش کند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که یکی از متمول ترین نهادها و موسسات ایران محسوب می شود تنها نهاد نظامی ایران است که برای ترویج دیدگاه ها، پروژه ها و اهداف خود ده ها تارنما، خبرگزاری و نشریه در اختیار دارد. اما با این وجود این بار دندان طمع به صدا و سیما دوخته و  برای تسلط بر این نهاد نیز در حال برنامه ریزی است.

این سایت در ادامه نوشته است که : در همین راستا حجت الاسلام سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران به خبرگزاری تسنیم گفته است «اطلاع رسانی یکی از مهم ترین ماموریت های حوزه نمایندگی در راستای پاسخگویی به شبهات و افزایش جایگاه سپاه در جامعه است». وی یکی راهکارهای انجام این وظیفه را «فعال کردن روابط عمومی، شبکه تلویزیونی و استودیوهای پیش بینی شده در کشور» خوانده است.

این اتفاقات در حالی رخ داده است که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تا به حال با استناد به اصل ٤٤  قانون اساسی ایران در برابر تاسیس شبکه های خصوصی در کشور مقاومت کرده است. اما برخی مسوولان فرهنگی سپاه پاسداران که منتقد برنامه های صداوسیما هستند و آنها را به حد کافی انقلابی نمی دانند، از مدتها قبل رایزنی های گسترده ای را برای راه اندازی شبکه ای جدید آغاز کرده بودند. بعد از آن که صداوسیما مقابل این ایده مقاومت می کند، این گروه پیشنهاد می کنند شبکه مذکور به اسم سازمان صداوسیما راه اندازی شود، اما تولید محتوا و مدیریت آن بر عهده خودشان باشد.

حبیب والی نژاد، مدیر فعلی گروه حماسه و مستند شبکه یک سیما  که احتمال می‌رود مدیر این شبکه تازه تاسیس بشود، در گفت وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس درباره برنامه ها و راهبردهایی که برای این شبکه در نظر گرفته است، گفت: در حال حاضر در ابتدای راه هستیم و خیلی نمی توانم درباره برنامه های این شبکه اظهارنظر کنم. ما به زمان احتیاج داریم تا بتوانیم برنامه های ارزنده ای را برای این شبکه تهیه، تولید و پخش کنیم.

البته ناگفته نماند اگر این برادران سپاهی سطح برنامه ها را چون برنامه های تلویزیونی شان در کشورهای حاشیه خلیج و یا برخی از کشورهای اروپائی و امریکا حفظ کنند ، به طور حتم خواهند توانست توجه نه تنها بسیاری از مردم داخل بلکه خارج از کشور را نیز به خود جلب نمایند .

از طرفی با توجه به این که در ایران هنوز پس از گذشته سه دهه از انقلاب اسلامی. صدا و سیما تحت نظارت مستقیم رهبر جمهوری اسلامی و یک نهاد تمام عیار دولتی است، گفته شده است یکی از دلایل راه اندازی شبکه تلویزیونی سپاه «ارتقای ارزش های اسلامی و انقلابی» است.!!

پرسش اینجاست که چرا آقایان سپاهی وقتی می خواهند داخل ایران دست به کارهای به اصطلاح فرهنگی بزنند مدام در پی » ارتقای ارزش های انقلاب » هستند ولی در سرمایه گذاری های خارجی خود در مورد فعالیت های رسانه ای اصولأ مقید به اینگونه قیودات نیستند ؟؟

خبرگزاری فارس نام این شبکه را که قرار است بزودی به عنوان یک کانال جدید و بخشی از صدا و سیما باشد را «کوثر» عنوان کرده و رسانه های دیگر نیز اسم احتمالی آن را «عصر» خوانده اند اما هنوز نام قطعی آن اعلام نشده است. قرار است برنامه های آن ابتدا با روزی ٤ ساعت و با تمرکز ویژه بر «دفاع مقدس»، «انقلاب اسلامی» و «بیداری اسلامی» تولید و پخش شوند.

گرچه به گفته آگاهان بحران مالی کم سابقه صدا و سیما، اجازه این را نمی دهد که بتوانند کانال جدیدی را به زیرمجموعه خود اضافه نمایند ، بودجه این شبکه جدید از محل بودجه های  میلیاردی سپاه تامین خواهد شد. سپاه پاسداران  یک ارگان قدرتمند سیاسی نظامی است که حضور پررنگی در عرصه رسانه دارد و دو خبرگزاری، یک روزنامه و چندین وبسایت را به طور مستقیم یا غیرمستقیم در اختیار دارد و حالا در اولین سال دولت روحانی، به فکر تاسیس شبکه تلویزیونی هم افتاده ‌است.

در ماه‌های اخیر، نشریات و سایت‌های متعلق به سپاه پاسداران چندین بار نسبت به انتشار روزنامه‌های جدید ابراز نگرانی کرده و به رئیس دولت جدید توصیه کردند که در این زمینه «مراقب» دولت خود باشد.

وبسایت بصیرت، ارگان اینترنتی اداره سیاسی سپاه با اشاره به اینکه «خبر بازگشت احتمالی برخی مطبوعات‌چی های تنش‌آفرين زمان دوم خرداد و حوادث پس از فتنه ۸۸ و درخواست متعدد مجوز نشريه از سوی جريانات خاص سياسی در چند هفته اخير به مناسبت برخی سفرها و اقدامات دولت قابل توجه است » بدون ذکر نام خاصی  تاکید کرده بود که انتشار مجدد چند روزنامه که سابقا توقیف شده یا «با کمک و نظرداشت دولتی ها در حال رخ دادن است يا مطبوعات و روزنامه‌های زنجيره ای فرصت را در اين دولت مهيا و مغتنم شمرده اند.

گفته می شود که شورای نظارت بر صدا و سیما نیز به گونه‌ای اقدام به بهانه تراشی نموده برای بیشتر باز ماندن دست سپاه پاسداران در تاسیس و یا بهتر است بگوئیم تسلط بر صدا و سیما، جزییات «تخلفات» تلویزیون در شش ماهه دوم سال ٩١ را منتشر کرده است که تنها برای سه شبکه سراسری، در حدود ٢٥ هزار مورد «تخلف» ذکر شده است. مواردی که «آرایش»، «پوشش و حجاب» و «موسیقی و رقص نامناسب» در صدر آنها قرار دارد.

» شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران» یک نهاد ٦ نفره است که با استناد به اصل ۱۷۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی تشکیل شده و مسوول نظارت بر رادیو و تلویزیون و ارائه گزارش به رهبر جمهوری اسلامی را بر عهده دارد. در حال حاضر، ریاست این شورا به عهده ابراهیم رییسی، نماینده قوه قضاییه است و بیژن نوباوه، نماینده مجلس در این شورا، به عنوان دبیر فعالیت می‌کند.

محمد جواد لاریجانی دیگر نماینده قوه قضاییه است و رمضان شجاعی كياسری، نماینده دوم مجلس در این شوراست. رئیس دولت یازدهم، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و حسام‌الدين آشنا را به عنوان نمایندگان دولت در این شورا معرفی کرده است که کار خود را از مهر ماه امسال آغاز کرده‌اند.

این شورا به تازگی، موارد تخلف را در تمامی برنامه‌های سیما اعلام و منتشر کرده است. بنا بر گزارش منتشر شده، در ٦ ماهه دوم پارسال، ٨٥٠٣ مورد تخلف مربوط به شبکه یک، ٧٦٥٠ مورد مربوط به شبکه دو، ٨٤٦١ مورد مربوط به شبکه سه و ٨٦٢٤ مورد تخلف مربوط به شبکه تهران بوده است.

مبنای این بررسی دستورالعمل، «سیاست‌ها و ضوابط تولید، تأمین و پخش» است، که توسط سازمان صداوسیما تهیه و ابلاغ شده‌. شاخص‌های سبک زندگی در این گزارش «پوشش و حجاب»، «آرایش»، «نحوه تعامل و روابط افراد نامحرم»، «ناسزاگویی و الفاظ نامناسب»، «موسیقی‌های نامناسب و رقص» و «استفاده از خط و زبان بیگانه» است.

در مورد شبکه یک آمده است که  تعداد تخلفات شاخص‌هاي «آرايش» و «پوشش و حجاب» نسبت به ديگر شاخص‌ها بسيار زياد است. این مورد «تخلف» درباره شبکه دو و سه هم صادق بوده است.

بطور خیلی ساده یک مشت به اصطلاح دلسوز به ارزش های انقلابی و اسلامی در شش ماه گذشته نشستند و به هر برنامه یه چند تا ایراد وارد کردند که بتونن ثابت کنند که برنامه های تلویزیونی بر خلاف ارزش های اسلامی و انقلابی هستند – البته باید از این مسئولین پرسید از کدام ارزش ها دم می زنند ؟؟ در جامعه ای که بالاترین درصد را نسل جوان زیر چهل سال تشکیل می دهد و بیکاری و تورم اقتصادی بیداد می کند ، مگر ارزش اسلامی و انقلابی که پیشکش آقایان ، !!! ایا کوچکترین اثری از ارزش های انسانی در جامعه امروز ایران باقی مانده است ؟؟؟

گردآورنده : خاطره نورشید 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.