ادامه جاسوسی های آژانس امنیت ملی آمریکا از شبکه اطلاعاتی میان قاره‌ای

dv

منبع خبر از دویچه وله آلمان – بخش فارسی 

نشریه آلمانی اشپیگل گزارش داده است که آژانس امنیت ملی آمریکا موفق شده با هک کردن سایت اطلاعاتی کابل ارتباطی اروپا-آسیای دور با نام (SEA-ME-WE-4) به شبکه اداره آن و فناوری زیرساختی در باره نحوه فعالیت‌اش دست یابد.

در شماره جدید نشریه اشپیگل که روز دوشنبه (۹ آذر / ۳۰ دسامبر) منتشر می‌شود آمده است که متخصصان آژانس امنیت ملی آمریکا در مدرکی «بسیار محرمانه» که تاریخ ۱۳ فوریه سال ۲۰۱۳ را دارد، اعلام کرده‌اند که موفق شده‌اند راهکارهای بخش‌های مهم این شبکه اطلاعاتی را دریابند.

۱۶شرکت مخابراتی در ارتباط با کابل ِ اطلاعاتی اروپا-آسیای دور فعالیت می‌کنند. از جمله این شرکت‌ها اورنج فرانسه، تلکام ایتالیا و تاتای هند هستند.

 

نشریه آلمانی اشپیگل در ادامه این گزارش نوشته است که دسترسی به این اطلاعات قدم اول آژانس امنیت ملی آمریکا بوده و این آژانس برنامه‌ای تهیه کرده که توسط آن می‌توان به شبکه‌های بعدی این سیستم اطلاعاتی و همچنین سیستم‌های مشابه آن نیز دست یافت.

 

در جریان افشاگری اسناد محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا توسط ادوارد اسنودن، متخصص ۲۹ ساله امنیت دیجیتال، مشخص شد که این آژانس با همکاری مرکز ارتباطات دولتی بریتانیا (GCHQ) به اطلاعات موجود در کابل ۳۹ هزار کیلومتری (SEA-ME-WE-3) و دیگر ارتباطات میان قاره‌ای نیز دسترسی یافته است.

 

کابل اطلاعاتی اروپا-آسیای دور

طول کابل اطلاعاتی اروپا-آسیای دور با نام (SEA-ME-WE-4) هجده‌ هزار کیلومتر است و بخش اعظم آن در زیر دریا قرار دارد. این کابل اطلاعاتی در سال ۲۰۰۵ به پایان رسید و وظیفه‌اش برقراری ارتباط‌های تلفنی و اینترنتی میان اروپا و آسیا است. 

این کابل عظیم از شهر ساحلی مارسی در فرانسه شروع می‌شود و ابتدا در دریای مدیترانه به شمال آفریقا می‌رود. سپس از آنجا به کشورهای خلیج فارس رسیده و سپس راه خود را به سوی هند و پاکستان و از آنجا به سوی سنگاپور، مالزی و تایلند ادامه می‌دهد.

در مسیر این کابل ۱۷ منطقه کلیدی واقع شده‌اند. در این مناطق کلیدی تبادل اطلاعاتی میان کشورهای مختلف توسط این کابل صورت می‌گیرد. 

برچسب‌ها:

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.