خشم مقامات فرانسوی از شورای ملی ایران در فرانسه

shora_2

 منبع : فرهنگ ایران 

در چند روز گذشته شماری از فعالین سیاسی ایرانی مقیم فرانسه،  با چند تن از مسئولین امنیتی فرانسه در پاریس دیدار و گفتگو کردند. این ملاقات ها از چند هفته پیش از سوی مسئولین وزارت کشور فرانسه برنامه ریزی شده بودند. در این گفتگو ها روشن شد که مسئولین امنیتی فرانسه از پخش شایعات دروغ از سوی برخی از سر کردگان شورای ملی ایران، منتسب به شاهزاده رضا پهلوی، در باره نقش دولت فرانسه در برپایی و پشتیبانی از این شورا، بشدت ناراضی می باشند.

یاد آوری می شود که سال گذشته چند ماه پیش از گردهمایی و اعلام موجودیت این شورا در پایان ماه آوریل در پاریس، برخی ازکارگردانان تشکیل این شورا در مصاحبه با رادیو تلویزیون های ماهواره ای فارسی زبان، به گونه مدعی شدند که این شورا از پشتیبانی و کمک های دولت فرانسه و مقامات امنیتی این کشور برخوردار است.

آقایی که خود را رئیس دفتر شاهزاده در پاریس و مسئول برگزاری شورا معرفی می کند با انتشار عکس خود در کنار وزیر کشور کنونی فرانسه به این شایعات دامن می زد و خانمی که همکار نزدیک وی در این شورا بود نیز در این عکس دیده می شود.

ماجرای این عکس بر می گردد به دو سال پیش از تاریخ برگزاری شورا در پاریس، در آن تاریخ آقا و خانمی که سپس کارگزاران شاهزاده در پاریس شدند، با برپایی تشکیلاتی به نام؛ کنگره دموکراسی خواهان سبز ایران در فرانسه، از آقای مانوئل والس وزیر کشور کنونی دولت سوسیالیست فرانسه، که در آن زمان شهردار یکی از شهر های حومه پاریس بود دعوت کردند که در مراسم این تشکیلات پنج نفره شرکت کند، و آقای والس که مانند دیگر نمایندگان منتخب مردم به بسیاری از دعوت ها برای شرکت در سخنرانی ها و مراسم ، درخواست امضاء و عکس یادگاری پاسخ مثبت می داد، در این جمع چند نفره شرکت کرد، بی آنکه بداند چند سال بعد چند ایرانی از عکس وی به سود خود استفاده تبلیغاتی نادرست خواهندکرد و برای او باعث دردسر خواهد شد.

به گفته آگاهان به مسائل فرانسه، آقای مانوئل والس در میان وزرای کنونی دولت سوسیالیست از شانس بیشتری برای دستیابی به مقام نخست وزیری در آینده برخوردار است. انتشار، پخش و استفاده نادرست از این عکس در اینترنت و فیس بوک و ادعای واهی پشتیبانی دولت فرانسه از شورای شاهزاده، موجب خشم مقامات فرانسوی شده است.

در دیدار و گفتگوی مسئولین امنیتی فرانسوی با فعالین سیاسی ایرانی مقیم فرانسه، هر گونه ارتباط دولت و مقامات فرانسوی با شورای ملی شاهزاده بشدّت تکذیب شد. در همین دیدار روشن شد که آقا و خانمی که سرکرده شورا در پاریس می باشند، تاکنون دو بار از سوی مقامات پلیس برای تحقیق در مورد استفاده نادرست از عکس وزیر کشور کنونی فرانسه و پخش شایعات دروغ  در باره نقش دولت فرانسه در برپایی و پشتیبانی از شورای ملی شاهزاده احضار شده اند.   

آقایی که خود را رئیس دفتر شاهزاده و مسئول شورای ملی معرفی می کند، شایع کرده بود که همسر فرانسوی اش از مسئولین امنیت داخلی فرانسه می باشد، و خانمی که همکار نزدیک این آقا در شورا می باشد نیز مدعی شده بود که دارای همسر فرانسوی است و همسرش از وکلای با نفوذ این کشور می باشد. هر دو این اظهارات نیز تکذیب شد.

شغل همسر رئیس دفتر ادعایی شاهزاده در پاریس، تکنیسین فیزیو تراپی و ماساژ در مانی می باشد و خانم همکار وی در شورا نیز هنوز مجرد است. 

این شایعات از چند ماه پیش از تشکیل و برگزاری شورا در پاریس برنامه ریزی شده بود و هدف از پخش این شایعات به رخ کشیدن قدرت خانم و آقای منتخب شاهزاده در پاریس بود. هدف از این کار، از یک سو گرد آوردن هر چه بیشتر شرکت کننده در مراسم افتتاح این شورا و از سوی دیگر مرعوب کردن  منتقدین شورا بود.

مسئولین امنیتی فرانسه نسبت به دو تن دیگر از اعضای شورای ملی شاهزاده که ازدیپلومات های پیشین جمهوری اسلامی می باشند کنجکاو بودند. در این گفتگو ها روشن شد که مسئولین امنیتی فرانسه نسبت به منابع مالی این شورا نیز اطلاعات خوبی در دست دارند.

 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.