دستگیری ۱۶ نفر در ایران به اتهام همکاری با رسانه های خارج از کشور

گزارش خبری1

media

معاون دادستان کرمان روز چهارشنبه، ۱۳ آذر، از دستگیری ۱۶ نفر در شهر کرمان به اتهام طراحی وب‌ سایت برای «سایت‌های آموزشی شهروند خبرنگار به سفارش شبکه‌های خبری غربی» و «همکاری با شبکه‌های بیگانه»  خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد قربانی گفت که این ۱۶ نفر توسط سازمان اطلاعات سپاه کرمان » شناسایی و دستگیر شده‌اند» و افزود که ،اطلاعات اولیه به دست آمده از بازجویی متهمین نشان‌دهنده و تصدیق‌کننده کلیه اتهامات وارده بر این افراد است.

قربانی به نام افراد بازداشتی در شهر کرمان اشاره‌ای نکرده است.

وی در این باره گفت: اتهام این افراد که در قالب یک شبکه پیچیده امنیتی-رسانه‌ای فعالیت می‌کردند، اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با شبکه‌های بیگانه و طراحی سایت و تولید محتوی برای سایت‌های ضد انقلاب به منظور براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.؟

وی بیان داشت: » فرد اصلی باند که با عنوان مدیر شرکت، رهبری باند را بر عهده داشته‌ است، شرکت در دوره‌های آموزشی وابسته به شبکه‌های رسانه‌ای بیگانه در کشورهای ترکیه و مالزی را در پرونده دارد.»

 

احمد قربانی افزود: » برقراری ارتباط با اعضای شبکه‌های رسانه‌ای معاند نظام اسلامی و طراحی و به‌روزرسانی سایت‌های آموزشی شهروند خبرنگار به سفارش شبکه‌های خبری غربی و دریافت بودجه از آنان از دیگر فعالیت‌های متهمین است. 

معاون دادستان کرمان از اپوزیسیون جمهوری اسلامی با عنوان «ضد انقلاب» یاد کرده و معترضان سال ۸۸ را نیز «فتنه‌گر» نامیده و درباره «اتهامات» ! دیگر ۱۶ بازداشتی گفت که » اخذ سفارش از ضد انقلاب خارج‌نشین و طراحی سایت‌های اصلی ضد نظام مقدس اسلامی و سایت‌های مرتبط با فتنه ۸۸ از دیگر فعالیت‌های این باند» ؟  است.

 

قربانی اظهار داشت: اعضای اصلی این باند ارتیاط نزدیک و همکاری زیادی با ضد انقلاب خارج‌نشین نیز داشته و خط و مشئ اصلی خود را از افراد فراری خارج‌نشین می‌گرفتند. 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.