آیا عبدالحکیم دخار، تروریستی که در پاریس وحشت آفرید، به ایران سفر کرده است؟

گزارش خبری1

801084

فرامرز دادرس –  کارشناس اطلاعاتی- فرانسه

عبدالحکیم دخار، تروریست کار کشته و خونسرد، که موفق شده بود بگریزد و تا چهارشنبه شب، پنهان شود، از سوی یکی از نزدیکانش لو داده شد. عبدالحکیم دخار، پیش از این رخداد ها، دارای پرونده جنایی در دستگاه قضایی فرانسه بوده است.

عبدالحکیم دخار، در 1994، میلادی متهم شد که یک کارابین، در اختیار قاتلین سه پلیس فرانسه گذاشته است و به همین دلیل به چهار سال زندان محکوم شد. امانوئل والس، وزیر کشور فرانسه، در یک مصاحبه  تلویزیونی گفت: عبدالحکیم دخار پس از بیرون آمدن از زندان در سال 1988، به خارج از فرانسه رفته است و به همین دلیل پلیس فرانسه رد پای وی را گم کرده است.

از روز جمعه پیش، پانزدهم نوامبر 2013، تا دیشب ، پلیس و نیرو های امنیتی فرانسه به دنبال تروریستی بودند که موفق شده بود چهار عملیات تروریستی در پاریس انجام دهد. جمعه، پانزدهم نوامبر، نفوذ به دفتر تلویزیون (BFMTV) و تهدید سردبیر و کارکنان تلویزیون، روز دوشنبه هجدهم نوامبر؛ نفوذ به روزنامه لیبراسیون و تیراندازی به یکی از کارکنان این روزنامه ، تیراندازی روبروی دفتر مرکزی بانک (Société Générale) و در پایان کارنامه عبدالحکیم دخار، با گروگان گرفتن راننده یک اتومبیل و مجروح کردن وی با گاز سمی تکمیل شد.

عبدالحکیم دخار، از سال 1994 تا 1998، زندانی بود، وی مدتی را در زندان (پواسی) درغرب پاریس گذرانده است. زندان پواسی، همان زندانی است که علی وکیلی راد، قاتل شاپور بختیار نیز در آنجا زندانی بوده است. علی وکیلی راد نیز از سال 1991 تا 2010 در زندان های فرانسه زندانی بوده است. آیا میان علی وکیلی راد وعبدالحکیم دخار در مدت زندانی بودنش ارتباطی  بوجود آمده است ؟  علی وکیلی راد، پس از آزادی از زندان و ترک فرانسه ، هنگام ورود به ایران در فرودگاه تهران مورد استقبال رسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی قرار گرفت. گفته می شود؛ علی وکیلی راد، هم اکنون زیر نظر اکبر خوشکوش، یکی دیگر از تروریست های سرشناس رژیم خدمت می کند.

روز دوشنبه هجدهم نوامبر 2013، در مقاله ای با عنوان ( آیا موج تازه ترور ها در فرانسه آغاز شده است ؟) احتمال ارتباط عملیات تروریستی اخیر در پاریس، با گفتگو های شکست خورده میان جمهوری اسلامی و شش کشور در ژنو مورد بررسی قرار گرفته شد. اسناد و مدارکی مبنی بر ارتباط سفارت جمهوری اسلامی با مسلمانان تندرو، گروه های نژاد پرست، دست راستی و چپ های تندرو در فرانسه موجود است.

اصولاً در فرانسه پس از هر رخداد تروریستی، همه نگاه ها متوجه جمهوری اسلامی می شود. کارشناسان اطلاعاتی می گویند؛ پس ازهر حادثه تروریستی که در فرانسه اتفاق می افتد، سفارت جمهوری اسلامی و دفاتر وابسته به ایران، تحت محاصره نامرئی قرار می گیرند، و رفت و آمد ها به این اماکن بشدت زیر نظر می باشند

گزارش شده است؛ نامه ای از عبدالحکیم دخار، به دست مقامات قضایی فرانسه افتاده است. در این نامه، که نامفهوم به نظر می رسد، عبدالحکیم از لیبی، سوریه  و وضعیت کنونی جهان عرب نوشته است.

faramarz dadras

فرامرز دادرس

کارشناس اطلاعاتی- فرانسه

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.