مروری بر خبرهای هفته

 صفحه خبری

zarif-kerry-composite

جان کری: به توافق با ایران نزدیک شدیم؛   ظریف: توافق در کمتر از یکسال امکان دارد

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، در گفتگو با بی‌بی‌سی، ضمن اشاره به مذاکرات اخیر وزیران امور خارجه کشورهای گروه ١+٥ و ایران، گفت که مذاکرات آخر هفته گذشته در ژنو به توافق «به شدت نزدیک شد» اما ایران از توافق با طرف مقابل خودداری کرد.

همزمان وزارت امورخارجه روسيه در بيانيه اي اظهار کرده که تهران مسئول عدم دستيابي به توافق در مذاكرات ژنو نيست.

» به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان:  علی اکبر صالحی» رییس سازمان انرژی اتمی– سه‌شنبه 21 آبان‌ماه – با حضور در گفتگوی ویژه خبری از توافقات ایران و آژانس انرژی اتمی می‌گوید

وزیر امور خارجه ایران هم در مصاحبه با شبکه ٢ تلویزیون جمهوری اسلامی گفته که: «معتقدم باید این گونه باشد، یعنی اگر حسن نیتی وجود داشته باشد، حتی به یک

سال هم نیازی نیست. اما اگر به دنبال بهانه تراشی باشند، یقینا مسیر کمی طولانی خواهد شد.

جان کری وزیر امور خارجه امریکا سریحأ  انتقادات اسرائیل از مذاکره با ایران را رد کرد

کری روز دوشنبه (11 نوامبر- 20 آبان) طی دیدار با رهبران امارات متحده عربی در ابوظبی گفت برای رسیدن به «هر توافقی» که برنامه اتمی ایران را در ازای تسهیل تحریم ها محدود کند، مسابقه ای در جریان نیست. او گفت عدم توافق درباره پرونده اتمی ایران طی نشست اخیر ژنو حاکی است که کار بیشتری باید انجام شود.

وزیر خارجه امارات هم در این دیدار گفت: مذاکرات دیپلماتیک و سیاسی بهترین راه برای حل مسئله ایران است. او گفت امارات امیدوار است که تهران متوجه شود گزینه دیگری غیر از شفافیت در برنامه اتمی اش ندارد.

در صورتی که؛ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نیز روز یکشنبه به کابینه کشورش گفت توافق احتمالی «بد و خطرناک» است. زیرا از فشار تحریم ها می کاهد و در عین حال به ایران امکان می دهد هم غنی سازی اورانیوم را ادامه دهد و هم توانایی تولید راکتور پلوتونیوم را حفظ کند

به نوشته یک روزنامه ایتالیایی : اسراییل شریک ارزشمند عربستان علیه ایران است

اما از سویی : ایران با رد تمامی اتهامات می گوید اهداف برنامه اتمی اش صلح آمیز است. اما بخشی از برنامه های اتمی ایران فراتر از چیزی است که به گفته کارشناسان برای کارهای تحقیقاتی و تولید برق لازم است.

محمد دهقان، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در روز سه شنبه تهدید کرد در صورت تصویب تحریم های جدید مرتبط با برنامه اتمی ایران در کنگره آمریکا، مجلس شورای اسلامی می تواند مقابله به مثل کند.

دشمن تنها زبان خون را می‌فهمد/موشک‌های 2000 کیلومتری ما کابوس دشمن است.

تبدیل جنگل‌های مازندران به محل دفن زباله1392062611443919_PhotoL

معضل دفع زباله در تمام استان‌های کشور وجود دارد اما این معضل در استان مازندران به دلیل ورود انبوه گردشگر از یک سو و شرایط اقلیمی و طبیعی آن از سوی دیگر، شرایط حاد‌تری دارد.

به گزارش (ایسنا)، تنها ره‌آورد گردشگران بسیار برای استان، زیاد شدن زباله است که در نتیجه این امر، جمع‌آوری و دفع بهداشتی زباله با مشکلات متعددی روبه‌رو شده است.

وی تصریح کرد: راهکار اصولی این است که زباله باید تبدیل به فرصت شود و این موضوع مطالبه تمامی وجدان های بیدار و آگاه جامعه است. از تمامی تریبون‌ها باید جهت اطلاع

رسانی و فرهنگ سازی در موضوع زباله بهره گیری شود. باید طرح تفکیک زباله در قالب طرح آموزشی دیده شود و انتظار می‌رود شهرداری‌ها در این راستا وارد شوند.

: تقوایی هم  با انتقاد از وضعیت سانسور: گفته دیگه خسته شده‌ام635090060555966993

ناصر تقوایی گفت: مسائلی که در چاپ آثار وجود دارد بیشتر از سینماست؛ سانسور شکل بحرانی وحشتناک در ایران پیدا کرده است، سانسور از مضمون خارج شده است و به شکل واژگانی درآمده است.

کارگردان «کاغذ بی‌خط» درباره‌ی فعالیت کم این روزهای خود در سینما اظهار کرد: من در هیچ کاری، حرفه‌ای نمی‌شوم. کار، متنوع‌تر از آن چیزی است که ما فکر می‌کنیم؛ اگر نشود فیلم بسازم، می‌نویسم، عکاسی می‌کنم، نقاشی

می‌کنم یا کلاس می‌گذارم.

mouise 

موفقیت دانشمندان در جوان کردن موش‌های پیر مبتلا به ام‌اس

تیمی بین‌المللی از دانشگاه هاروارد، با جفت‌کردن سیستم‌ گردش خون موش‌های پیر مبتلا به اسکلروز چندگانه به سیستم‌های موش‌های جوان و سالم، موجب جوان‌تر شدن آ‌ن‌ها شدند.

 

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۳,۴ ریشتر  روز سه شنبه 21 آبان شهرستان دورود در لرستان را لرزاندdownload (4)

رضا آریایی مدیرکل ستاد حوادث غیرمترقبه استان لرستان گفته که: تاکنون گزارشی در خصوص خسارت‌های احتمالی این زلزله دریافت نشده و بیان کرده که این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین روی داده است.

حق طلاق نباید به دست زنان باشدdownload (2)

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در بررسی افزایش ۴۰ درصدی طلاق به موقعیت گذر فرهنگی در کشور اشاره کرد و گفت: نفوذ آداب و رسوم غربی در کشور پدیده‌ای همچون افزایش طلاق را در بین خانواده‌های ایرانی به همراه داشته است.

عبدالرضا عزیزی؛ یکی از دلایل افزایش طلاق را گرایش به مصرف فرهنگ غرب و گسترش فساد و بی بند و باری‌های جنسی و آزادی های افسارگسیخته دانست و گفت: تفکری بر جامعه امریکا حاکم است، مبنی بر اینکه خوشی و لذت، مقدّم بر استواری و نگهداری کانون خانوادگی است.ترویج این اندیشه در جوامع دیگر از جمله ایران یکی از عوامل گسترش جدایی ها و سست شدن بنیان خانواده است.

.

روحانی سنی لبنانی طرفدار حکومت سوریه ترور شد119378

روز سه شنبه، ٢١ آبان (١٢ نوامبر)، منابع پلیس لبنان اعلام کردند که افراد مسلح ناشناس شیخ سعدالدین غیه، روحانی سنی را در شهر طرابلس در شمال لبنان به ضرب گلوله به قتل رسانده‌اند.

به گفته منابع پلیس لبنان، این حادثه در مرکز طرابلس و هنگامی روی داد که سعدالدین غیه در صدد سوار شدن به اتومبیل خود بود.

افراد مسلح که بر موتور سیکلت سوار بودند، با نزدیک شدن به این اتومبیل، با شلیک یک گلوله به سر شیخ غیه، او را به شدت زخمی کردند.

این روحانی ٤٣ ساله پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد. چند ماه پیش نیز افراد ناشناس نارنجکی را به سوی سعدالدین غیه پرتاب و او را زخمی کرده

بودند.

 

15758295_7114739bedfd

مصر ‹بدترین› کشور عرب در زمینه رعایت حقوق زنان

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد مصر بدترین کشور عرب در زمینه رعایت حقوق زنان است

ناآرامی‌های مصر که به سرنگونی حسنی مبارک و محمد مرسی منجر شد، با افزایش چشمگیر خشونت‌ به خصوص علیه زنان همراه بوده است.

تحقیق در این باره توسط بنیاد تامسن رویترز صورت گرفته و نشان می‌دهد که آزار و اذیت جنسی، نرخ بالای ختنه زنان و روند رو به افزایش نفوذ و تاثیرگذاری گروه‌های اسلامگرا بر جامعه از دلایل وخامت حقوق زنان و جای گرفتن مصر در پائین‌ترین رده در میان ۲۲ کشور عرب بوده است.

در این تحقیق، جزایر کومور که زنان بیست درصد وزارتخانه‌های آن را در دست دارند، از لحاظ حفظ حقوق زنان، در صدر جدول قرار گرفته است.

پس از جزایر کومور، کشورهای عمان، کویت، اردن و قطر بالاترین رده ها را از نظر احترام به حقوق زنان در اختیار دارند.

پس از مصر، عراق، عربستان، سوریه و یمن بدترین وضعیت را از نظر رعایت حقوق زنان در جهان عرب دارند.

این تحقیق خاطرنشان می‌کند که برخورد تبعیض آمیز و افزایش قاچاق زنان از جمله عواملی بوده که باعث شده مصر چنین وضعی را داشته باشد.

در این تحقیق، عربستان سعودی نیز در زمینه حضور زنان در سیاست، تبعیض در محل کار، محدودیت حق مالکیت و آزادی رفت و آمد امتیاز بسیار کمی گرفته است. البته این

کشور در زمینه آموزش و بهداشت، حقوق باروری و خشونت علیه زنان از بسیاری از کشورهای عرب، پیشرفته‌تر است.

shora-syria21

مخالفان سوری دولت در سایه تشکیل دادند

 

ائتلاف ملی سوریه ، بزرگترین تشکل مخالفان رژیم بشار اسد، در اجلاس خود در استانبول بر سر ترکیب یک دولت در سایه به توافق رسید. در این اجلاس همچنین شرایطی برای حضور مخالفان در کنفرانس ژنو ۲ تعیین شد.

 download (3)

جنگنده‌های اسرائیلی حریم هوایی لبنان را نقض كردند

به گزارش خبرگزاری ایسنا ، چند فروند جنگنده رژیم صهیونیستی با نقض حریم هوایی لبنان در آسمان مناطق مختلف این کشور در ارتفاع پایین به پرواز درآمدند.

رژیم صهیونیستی از زمان امضای قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت و اعلام آتش‌بس با لبنان، تاکنون ده‌ها هزار بار به حریم هوایی و زمینی و دریایی این کشور تجاوز کرده است، وزارت خارجه لبنان نیز با مستند کردن این تجاوزات بار‌ها نسبت به این اقدام‌ها به شورای امنیت شکایت کرده که با بی‌توجهی این شورا همراه بوده است.

image_7_0

 تهیه و تنظیم خبر : کاوه طاهری

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.