یک ایرانی درلندن توسط نژاد پرستان انگلیسی مجروح و بدن نیمه جانش به آتش کشیده شد

 صفحه خبری

 

425779

بیژن ابراهیمی 

چهاردهم ماه جولای 2013 در یک روز نسبتأ گرم که همسایه ها تا دمادم صبح در محوطه فضای سبز مشغول کباب پختن و مشروب خوردن بودند، دو جوان انگلیسی به خانه یک مرد ایرانی که در همسایگی آنها زندگی می کرد وارد و او را به شدت کتک زده و بدن نیمه جان او را در مقابل چشمان بی تفاوت همسایگان از خانه اش خارج کرده و در مقابل خانه اش با ریختن نفت روی لباس هایش به آتش کشیدند ، باید گفت که این مرد ایرانی در حالی بدنش به آتش کشیده شده بود که هنوز زنده بود و برای نجات از همسایگانی که به نظاره ایستاده بودند طلب کمک و یاری می کرد .

 

آقای بیژن ابراهیمی 44 ساله ، در یکی از منازل که بخشی از املاک شهرداری منطقه بریستول واقع در شرق لندن زندگی می کرده است ، و به گفته کسانی که بطور خیلی محرمانه با جراید صحبت کرده اند مردی بوده بسیار آرام ، عاشق کاشتن گل در باغچه کوچک مقابل خانه اش و تنها مونس او نیز گربه اش بود. اما از همان سه سال پیش که او به این محل نقل مکان کرده ،مورد آزار و اذیت های لفظی  نوجوانان و جوانان در همسایگی قرار گرفته بود.

منطقه بریستول اصولا منطقه ای است که انگلیسی های » کاکنی » در آنجا سکونت دارند و بسیار احساس نژاد پرستانه دارند ، سعی مسئولان محلی برای سکنی دادن خارجیان در آن مناطق آن هم در بین قشرکم درآمد منطقه که در خانه های وابسته به شهرداری ها زندگی می کنند و از دولت پول ماهیانه بیکاری دریافت می کنند ، اساسأ یکی از معضل هائی است که افرادی چون آقای بیژن ابراهیمی را در معرض خطر و تهدید نژاد پرستانه قرار می دهد .

به گفته اقوام ، بیژن ابراهیمی بارها با فوریت های پلیس تماس گرفته و اطلاع داده بوده که بچه ها گل و گلدان های مقابل خانه اش را تخریب کرده و ….ولی هرگز به شکایات او رسیدگی نشده و پلیس محلی به او اخطار کرده بوده که اگر به دروغ با پلیس تماس بگیرد ، او را به جرم مزاحمت به پلیس دستگیر خواهند کرد ، از این رو آقای بیژن ابراهیمی دوربین خود را آماده نگاه داشته بود تا به محض اینکه بچه ها شروع به تخریب  گل و گلدان هایش کردند از آنها عکس گرفته و به پلیس به عنوان مدرک ارائه دهد .

دو روز قبل از کشته شدنش ، بچه های  همسایه یکبار دیگر به تخریب باغچه و گلدان های او پرداخته و وقتی می بینند که او در حال عکس گرفتن از آنهاست پا به فرارمی گذارند و بیژن با اطمینان خاطر با فوریت های پلیس  تماس میگیرد و زمانیکه پلیس بریستول از راه می رسد ، افراد خانواده کودکان که می دانستند اینبار » بیژن ابراهیمی » از آنها مدرک دارد در مقابل خانه او تجمع کرده و او را متهم به » پیدو فیلیا » ( بچه باز) بودن کرده و از او شکایت می کنند که از فرزندان آنها عکس می گرفته ، سه پلیس حاضردر محل وقتی اعتراضات آقای ابراهیمی را در مقابل تهمت های ناروای همسایه ها می بینند از او می خواهند که آرامش خود را حفظ کند و به داخل خانه اش برود ، اما وقتی با مقاومت آقای ابراهیمی برای دفاع از حقوق اش مواجه می شوند او را به جرم » بر هم زدن آرامش » دستگیر و به تفتیش خانه اش و ضبط کامپیوتر و دوربین و …پرداخته و بعد از تحقیقات وقتی هیچ  مدرکی دال بر » پیدفیلیا » ( بچه باز ) بودن او پیدا نمی کنند او را آزاد می کنند .

پس از آنکه او سرخورده از سیستم امنیتی کشوری که به آنجا پناهنده شده بوده  به خانه اش باز می گردد ، با برخورد به مراتب بدتری از همه همسایه ها مواجه شده است که او را » بچه باز» می خواندند . او بناچار خود را در خانه اش زندانی می کند  ولی این قضیه به همین جا ختم نشده و دو روز بعد ، در همان شب گرم چهاردهم جولای دو نفر از مردان جوان همسایه که بچه هایشان همیشه گل های بیژن را که با عشق فراوان جلوی درب خانه اش می کاشته را تخریب می کردند با همکاری یکدیگر به خانه » بیژن ابراهیمی » وارد شده و او را به قصد کشت کتک زدند و همسایه ها هم که همگی در محوطه صداهای فریاد بیژن را می شنیدند بی تفاوت  به فریادهای او گوش می کردند بعد بدن نیمه جان بیژن به بیرون آورده شده و در مقابل چشم همگان به آتش کشیده می شود  …این در حالی است که حتی یک نفر تلفن را بر نداشته تا پلیس را از این رخ داد مطلع کند …

گر چه برای قتل بیژن ابراهیمی فقط دو نفر دستگیر شده اند ولی همه همسایگان در این قتل نقش داشتند ، این خبر را در ابتدا فقط یک روزنامه محلی در بریستول- لندن  به صورت خیلی سطحی  پوشش داده بوده است که » مردی در منطقه بریستول در خیابان   Capgrave Crescent به آتش کشیده شده و پلیس در جستجو برای عاملین این جنایت است » وقتی یکی از خبرنگاران روزنامه » تلگراف»  “ The Telegraph”  این خبر را می خواند و پیگیر می شود که چرا و چگونه مردی در جلوی خانه اش آتش زده شده و کسی خبری از عاملین آن ندارد و در پی چندین هفته تحقیقات پلیس بالاخره دو مرد که پلیس نیز به آنها مشکوک بوده دستگیر و آنها به جرمشان اعتراف کرده ولی با بی شرمی بیژن ابراهیمی را متهم می کنند که مردی خطرناک بوده و آنها برای امنیت خانواده و فرزندانشان خود مجری قانون شده اند .

این قتل عمد تنها دلیلش احساسات نژاد ستانه است ولی مقامات محلی قصد دارند که این حادثه را یکی دیگر از حوادث معمول در هر کلان شهرجلوه  داده و نمی خواهند که احساسات نژاد پرستانه ای که این مرد را به کشتن داده است را به میان آورده و قبول کنند که نه تنها نژاد پرستی همسایگان بلکه کوتاهی و سهل انگاری پلیس باعث بروز این حادثه دلخراش شده است .

نکته قابل توجه اینجاست که خود انگلیسی که صاحبان خانه های مسکونی شخصی  در حوالی این مجتمع مسکونی که متعلق به شهرداری بریستول می باشد ابراز کرده اند افرادی که در  مجتمع  «کپ گریو کرسنت » زندگی می کنند بسیارناهنجاری شخصیتی دارند و اکثرأ خرده فروش مواد مخدر و اصولأ حضور این افراد در همسایگی آنها شرایط زندگی را بسیار سخت کرده و عده ای پس از وقوع این جنایت تصمیم گرفته اند تا خانه هایشان رافروخته و به جای دیگری نقل مکان کنند.  برخی از همین افراد شخصیت «بیژن ابراهیمی » را بسیار متفاوت با ساکنین مجتمع توصیف کرده و او را مردی آرام ، موقر و کم حرف توصیف کرده و اینکه عاشق گلدان ها و گل هائی که جلوی در خانه اش کاشته بود، تنها زمانی صدای او را اهالی می شنیدند که بیرون می آمد که گربه اش را صدا بزند ، وقوع این حادثه برایشان بسیار تکان دهنده بود .

در پی گزارشات بسیار از برخورد بد و نژاد پرستانه با خارجی ها در منطقه بریستول ، سال گذشته دو خبرنگار پاکستانی  الاصل که برای بی بی سی کار می کردند ، تحت پوشش «به عنوان یک زوج جوان » خانه ای در منطقه بریستول کرایه و مستقر شدند تا بتوانند شواهد عینی خود را از برخورد نژاد پرستانه اهالی به تصویر بکشند و این دو ازاول با تجربیات بدی مواجه شدند،  توهین ها ی لفظی مثل » هی پاکی برگرد به خونه ات » و یا دشنام هائی از این قبیل و در چند مورد هم بدون هیچ علت خاصی توسط اراذل محله راهشان را سد و آنها را به شدت کتک زده بودند .

تمامی این رخ داد های تلخ به دلیل تبلیغات های رسانه های ارتباط جمعی در اروپا و کشورهای غربی است که بطور مدام خارجی ها به خصوص ( مسلمانان) را در چند سال اخیر تروریست و ….نامیده و افراد بی سواد و بی فرهنگ جوامع اروپائی هم که فقط هر چه را که رسانه ها نوشته و یا می گویند بدون هیچ مطالعه و تحقیقی می پذیرند بلافاصله به خود این جرأت را می دهند که به مقابله با حضور خارجی ها بخصوص مسلمانان در همسایگی خود وارد عمل شوند .

البته فشارهای اقتصادی و تحمیل شدن بسیاری از پناهندگان خارجی بر بودجه بیکاری جوامع اروپائی و حقوق برابر آنها با شهروندان آن کشور هم یکی از مسائل بوجود آورنده این تنش های نژاد پرستانه است و گمان می رود که در پی رکود اقتصادی در غرب و کاهش حمایت های دولتی از افراد بی بضاعت دامنه حس نژادپرستانه نسبت به خارجیانی که از همان سیستم حمایت دولتی استفاده می کنند در سال های اخیر بمراتب بیشتر شده است .

» لی جیمز و استافان نورلی » روز 28  نوامبر حکم محکومیت شان صادر خواهد شد ، این در صورتی است که تمامی اهالی ساکن در  Capgrave Crescent در این جنایت سهیم هستند . ما امیدواریم که این دو به اشد مجازات محکوم شوند . 

murder_2716128b

قاتلین بیژن ابراهیمی  » لی جیمز در سمت راست و استفان نورلی سمت چپ صفحه 

یه پلیسی که دو روز قبل از این جنایت هولناک بیژن ابراهیمی را به جرم » بر هم زدن آرامش عمومی » دستگیر کرده و بی تفاوت به خواسته او بودند از طرف اداره پلیس منطقه بریستول از کار برکنار شده و تحقیقات در مورد کوتاهی های آنها در مورد برخورد با این مسئله که منجر به کشته شدن » بیژن ابراهیمی » شد ادامه دارد و همینطور بخش تلفن های فوری  که بیژن بارها با آنها تماس گرفته بود هم  تحت بررسی قرار دارد . 

مهمترین مسئله این است که عدم رسیدگی های لازمه در زمان مقرر منجر به این جنایت شده و حال برای بیژن خیلی دیر است ، حتی اگر تک تک مسببین را محکوم کنند . بیژن یک پناهنده بود که ده سال پیش به انگلیس رفت برای اینکه در امان باشد ولی امان او را در همان کشوری که ادعای » تمدن و فرهنگ والا دارند» گرفتند. 

از آنجائیکه این اراذل و اوباش در هر کشور غربی  بیشتر افرادی را که همچون آقای «بیژن ابراهیمی » تنها زندگی می کنند مورد آزار روحی و روانی قرار می دهند  و یا در مواردی به قتل می رسانند ، توصیه و خواهش ما از هموطنان ایرانی که مقیم کشورهای اروپائی بخصوص » انگلیس و آلمان » هستند تقاضا می کنیم حدالمقدور تنها زندگی نکنند .

اراذل و اوباش هائی چون » لی جیمز و استفان نورلی » همیشه کفتار صفتانی هستند که افراد تنها را دوره کرده و مورد آزار و اذیت قرار می دهند .

 

2 پاسخ به “یک ایرانی درلندن توسط نژاد پرستان انگلیسی مجروح و بدن نیمه جانش به آتش کشیده شد

  1. تنها زندگی کردن حق هر انسان است. باید اعتراض جمعی کرد. دیگر اقوام همیشه تظاهرات میکنن بخصوص افریقایی ها. حالا اگه یک عضو کمونیست تجزیه طلب پژاک یا کومله قرار باشه اعدام بشه خود ما اعتراض میکنیم ولی کسی برای بیژن ها نه اشک میریزه و نه تظاهرت راه میاندازه چون منفعت سیاسی نداره. کاش بیژن یک تجزیه طلب کمونیست بود تا حداقل به یادش دسته های گل میبردن

    لایک

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.