بخشی از گفتگوی مجله اینترنتی » جوانان امروز» با «سیاوش اوستا «

بخشی از گفتگوی مجله اینترنتی » جوانان امروز» با «سیاوش اوستا «

درصحبتی که با آقای سیاوش اوستا داشتم با ایشان در مورد معضلی که پناهندگان ایرانی این روزها برای پیدا کردن راه رهائی و رسیدن به یک کشور اروپائی و یا امریکا پس از خروج از ایران و تقاضای پناهندگی تغییر دین داده و به مسیحیت می گروند و چگونه می شود جلوی این روند را گرفت  به گفتگو نشستم و اینکه  چه می توان کرد ؟

آقای اوستا :خوب این را من در ابتدا بگویم به عنوان یک مبارز،  که اصولأ مخالف خروج ایرانیان از کشور هستم به چند دلیل یکم: کسی که ادعای وطن پرستی دارد باید در ایران مانده و به هر شیوه ممکن با رژیم به مبارزات خود ادامه دهد مثل بسیاری از افراد که بارها راهی زندان شده اند ولی همچنان در داخل ایران مانده و تمایلی به خروج ندارند چون آقای مهدی خضعلی و یا مهندس طبرزدی….

از سیاوش اوستا پرسیدم پس چگونه است که شما خودتان در کشور نیستید ولی کماکان خود را یک مبارز می پندارید ؟ حسن عباسی ( معروف به اوستا ) از پاسخگوئی به این سوال من طفره رفته و جواب مشخصی نداد و در ادامه گفتارش چنین افزود که :

دومأ ، اهداف ما ( اهداف سیاوش اوستا) بسیار محکم و استوار است و بنا بر تغییر جهت باد تغییر مسیر نمی دهیم ولی هدف استعمار همیشه این بوده و هست که گروه های اپوزوسیون در خارج از هر کشوری را هماهنگ کنند تا بتوانند در صورت لزوم از آنها برای فشار بر حکومت ها استفاده کند.

در ابتدای انقلاب بسیاری از اپوزوسیون از مجاهدین گرفته تا سلطنت طلب ها از ایران خارج شده و در گوشه و کنار دنیا اعلام پناهندگی کردند که ما هم به سهم خودمان کمک حال بسیاری بودیم ولی همه آنها پس از گرفتن اقامت و پاسپورت شروع کردند به رفت و آمد به ایران به غیر از عده بسیار معدودی که جانشان واقعأ در خطر بود و به هیچ شکلی نمی توانستند به ایران بازگردند، و خوب به سبب همین رفت و آمد هایشان به ایران طبیعتأ نمی توانستند و یا نمی خواستند که در فعالیت های اپوزوسیون خارج فعال باشند از اینرو پس از مسائل انتخابات سال 88 استعمار دوباره پدیده ای بوجود آورد که عده ای به خارج گریخته و در نقش اپوزوسیون صف آرائی کنند.

برخی از کسانیکه از کشور خارج می شوند به دلیل فشارهای اقتصادی است و خوب بعد از تحمل سختی ها و مصیبت های بسیار وقتی به امید یک زندگی مرفه و راحت به مقصد می رسند( کشورهای غربی ) تازه متوجه می شوند که بدنبال سراب بودند و به دلیل شرایط بسیار وخیم اقتصادی در غرب و رکود اقتصادی با خانواده شان درگیر مشکلات روزمره زندگی می شوند. از طرفی دوول غربی به همین دلیل وخامت اقتصاد نمی توانند درها را باز کرده و به پناهندگان جهان سوم اجازه ورود به کشورهایشان را بدهند ، احزاب ناسیونالیست تند رو در اکثر کشورهای غربی که مخالف حضور خارجیان در کشورهایشان هستند بسیار قوی شده از اینرودولت ها هم به سختی می توانند به پرونده های پناهندگی جواب مثبت بدهند .

به گفته آقای اوستا : غرب اسلام و تاریخ اسلام را به خوبی می شناسد، از جهاد اسلامی آگاهی دارد و به همین دلیل اعتمادی به مسلمانان ندارند، با وجود صدها هزار مسلمان در کشورهایشان در پی راه حلی هستند تا از دست این مسلمان ها خلاصی پیدا کنندتازه چه رسد به اینکه بخواهند به یک سری مسلمان پناهندگی بدهند.

من باید به اطلاع مردم برسانم که جمهوری اسلامی نه تنها ملت ایران را در سی و پنج یال اخیر بلکه شوربختانه دنیا را به بازی گرفته است. استعمار پیر انگلیس پشتوانه فکری این رژیم است و انگلو سکسون ها در حقیقت تئوریسین های نظام جمهوری اسلامی هستند و به خوبی از منافع جمهوری اسلامی در دنیا حمایت می کنند. 

از آقای اوستا پرسیدم کسانیکه در کشورهای دیگردر صورتیکه به دین زرتشت رو آورند آیا می توانند از حمایت شما برخوردار شوند ؟

هر انسان آزاده ایرانی زرتشتی است ، آئین اوستا دین نیست بلکه آئین و دستور و فرمان زندگی  است بر پایه خرد و باور به دانای توانایی که پروردگار هستی و فلسفه بهزیستی و بهی است و ما سازندگان بهشت در همین جهانیم ( پندار نیک ، گفتار نیک ، گردار نیک)

اگر برای گرفتن پناهندگی مایل بدریافت گواهی هستید با ما پیوند برقرار نکنند،  پیوستن به جهان اوستائی بر پایه باور دل و تا پای جان در راهش رفتن است با سه پند نیکی در پندار و گفتار و کردار و باور به اهورامزدا و خرد انسانی و مردم سالاری خردمندانه و لائیک و غیر دینی و مهرورزی و ما با خروج مغزها و نیروهای جوان و پرکار از کشور اهورائی مخالفیم و نمیخواهیم که کشور را به دشمن بسپاریم و همه خارج شویم بلکه تلاش ما برای بازگشت خردمندان و دانشمندان و فرهیختگان است .

علاوه بر این وقتی کسی در پرونده پناهندگی اش ادعا می کند که » نوکیش زرتشتی است » از آنجائیکه سازمان ملل و مسئولین ادارات مهاجرت در تمامی دنیا به قدر کافی از ما و چگونگی کار ما آگاه هستند طبیعتأ از آنها سوالاتی کرده و در صورت اینکه اطلاعات این دسته دوستان در مورد زرتشت کافی نباشد نه تنها به نفع اینان تمام نمی شود بلکه می تواند برعلیه شان خواهد شد.

خلاصه به تمامی ایرانیان توصیه می شود که حدالمقدور از ایران خارج نشده و یا قبل از خروج تمامی این جوانب را سنجیده و سپس پل های پشت سرتان را خراب کنید.

خوانندگان گرامی در صورتیکه میل داشتید که با آئین اوستائی و فعالیت های آنان بیشتر آشنا شوید از شما دعوت می کنم که از سایت های زیر دیدن فرمائید.

http://www.7000sal.com

http://www.Azadi.be

http://www.MehrTv.com

http://www.zartosht.fr

به نظر می رسد که افرادی چون سیاوش اوستا تمایل چندانی به حمایت از جوانان ایران زمین که ایشان مدعی حفظ میراث زرتشت آن هستند نبوده و فقط از زرتشت و فرهنگ باستانی ما ایرانیان در حد سرکیسه کردن رجال سیاسی و بازماندگان خانواده های سلطنتی را دارد چه بسا که شاهزاده علیرضا و شاهدخت لیلا پهلوی را هم به همین شکل احاطه کرده بودند – برای شناخت حسن عباسی ( سیاوش اوستا) این مرد مرموز و هزاران چهره ساکن فرانسه می بایست به سایت ها و کارنامه فعالیت ایشون مراجعه کرده و این مردی را که همیشه در صدد برچسب زدن به افراد گوناگون است و به آنها انگ اتیادی رژیم و یا فاحشه های سیاسی می زند بهتر بشناسید –

حسن عباسی ( سیاوش اوستا) مردی است بسیار مرموز و بدون سواد و شعور سیاسی و کتاب هائی که نوشته است همه و همه برگرفته و کپی برداری شده از منابع تاریخی است و اصولا این مرد یک عجوبه سیاسی است که به دلیل حمایت جمهوری اسلامی از ایشون به یک معضل اجتماع ایرانیان خارج از کشور تبدیل شده است و هر کسی را که سعی در افشا نمودن هویت واقعی وی دارد با زشت ترین الفاظ در مجامع ایرانی بی حیثیت و بی آبرو می کند

 

  

 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.