مرده ای که به شکل معجزه آسائی زنده شده و با بیرحمی محمد عرفان دوباره به جوخه اعدام روانه خواهد شد.

صفحه خبری

6D0E261D-02E8-48F0-B9B3-DE6F13F49019_mw1024_n_s

مرده ای که  پس از اعدام به شکل معجزه آسائی زنده شد

یک متهم  که به اعدام محکوم شده بود، یک روز پس از اجرای حکم در زندان بجنورد و تحویل جسد به پزشکی‌قانونی، در سردخانه پزشکی‌قانونی به طور معجزه آسائی زنده و به بیمارستان منتقل شد

این مرد ۳۷ ساله که به اتهام حمل و نگهداری یک کیلو شیشه سه سال پیش بازداشت و به اعدام محکوم شده بود، در لحظه اعدام ۱۲ دقیقه بالای دار ماند و با پایین آوردن وی از طناب دار، پزشک مستقر در محل مرگ او را تأیید کرد و با صورتجلسه ای که به امضای او، قاضی اجرای احکام و مسئولان زندان رسید، جسد به پزشکی قانونی منتقل شد تا صبح روز بعد تحویل بستگانش شود.

صبح روز بعد یکی از کارگران سردخانه پزشکی قانونی متوجه می‌شود که وی هنوز نفس می‌کشد.

مرد اعدامی که نام وی فاش نشده، پس از بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان و بهبود حال عمومی‌اش، تحت نظر مأموران قرار دارد.

محمد عرفان، قاضی دیوان عدالت اداری در این‌باره گفت: “حکم صادر شده از سوی دادگاه انقلاب، حکم مرگ بوده و اصالت رأی مشخص است و در چنین مواردی حکم بار دیگر با بهبود مرد محکوم، اجرا خواهد شد.”

این در حالی است که خانواده وی با شنیدن خبر زنده بودن او ابراز خوشحالی کرده بودند –  اینجاست که خداوند یک عمر دوباره به این مرد داده و اگر از دید مذهبی هم به این موضوع بنگریم خداوند خواسته که که به این مرد یک فرصت دوباره بدهد ولی گویا سیستم قضائی جمهوری اسلامی خود را بالاتر از خدا می دانند که قرار است دوباره به جوخه اعدام بسپارند . چگونه یک قاضی می تواند بر خلاف خواست خدا حکم صادر کند – خداوند به او زندگی دوباره بخشیده و شادی به خانواده و فرزندان اوبخشیده ولی دوباره به حکم قاضی پرونده کابوس مرگ سایه اش را بر سر این مرد انداخته است.

از نظر حقوقی هم می بایست اعدام مجدد این مرد مشکل حقوقی داشته باشد ، چون ایشان به دو بار اعدام که مجکوم نشده بودند و برای اعدام مجدد ایشان باید حکم جدیدی صادر شود .

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.