رابرت ردفورد:احساسات نژاد پرستانه برخی از سیاستمداران حزب جمهوری خواه کشور را به تعطیلی کشانده

reg_1024.RobertRedford.mh.011713

دیدگاه رابرت ردفورد در مورد تعطیلی دولت در دو هفته گذشته و دلایل آن 

در گفتگوئی با سی ان ان رابرت ردفورد  هنرپیشه ، کارگردان مطرح و صاحب نام هالیوود به صراحت احساسات نژاد پرستانه برخی از سیاستمداران حزب جمهوری خواه را دلیل عمده تعطیلی اخیر در امریکا خواند و گفت: بخشی از افراد کنگره در امریکا از اینکه می بینند یک سیاه پوست در چند سال گذشته در  کاخ سفید در مقام ریاست جمهور کار می کند  وحشت دارند و به همین دلیل در دوره ریاست جمهوری اوباما همیشه خواسته اند که به طریقی سیستم کشور را فلج کنند ، من فکر نمی کنم که بیمه درمانی اوباما مسئله اصلی باشد مشکل اصلی این دسته نژاد پرستی شان است و این مایه شرمساری است به نظر من که ما در امریکا هنوز با ابتدائی ترین قوانین حقوق بشری مشکل داریم.

رابرت ردفورد در ادامه گفت: مخالفان اوباما ، با هر چیزی که اوباما پیشنهاد می کند  مخالفت کرده و آن را رد می کنند و دلیل اصلی آنها از بین بردن اوباما است ، حتی اگر این مخالفت به قیمت ویرانی دولت شود باز هم مخالفت می کنند ، این عده اصولا می خواهند جلوی هر گونه موفقیت دولت اوباما را بگیرند.

نمایندگان احزاب در کنگره هستند برای حفظ منافع عمومی ولی به نظر میرسد که جمهوری خواهان بیشتر در فکر منافع شخصی خود و یا تعصبات شخصی خود هستند و از این روست که کشور را در جند روز گذشته به تعطیلی کشانده اند .

رابرت رد فورد هنرمند برجسته هالیوود همیشه در زندگی هنری خود نیز بر باورهای سیاسی خود استوار بوده و در فیلم هایش همیشه به عنوان یک منتقد اوضاع سیاسی امریکا را به تصویر، و تضاد ها ی اجتماعی و سیاسی را به چالش کشیده است . چنین صحبت بی پرده ای به اثبات میرساند که او همچنان مردی است که بر معیارهای خود استوار است و معترض به  تضادهای اجتماعی حاکم درامریکا که براستی ناقض برابری مردم است .

او در خاتمه گفت : باید به نسل جوان و به خصوص زنان در هر عرصه میدان داد تا بتوانند قابلیت های خود را پرورش و به اثبات برسانند . 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.