توهین علنی » تی پارتی » به اوباما به دلیل مسلمان بودنش

صفحه خبری

download (5)

در اواخر روز سه شنبه، هری رید و میچ مک کانل، رهبران دمکرات و جمهوریخواه مجلس سنا، تلاش برای يافتن راه حلی را که مورد قبول و توافق هر دو حزب قرار گيرد، از سر گرفتند. اين تلاش در مجلس سنا، بودجه دولت فدرال را تا ۱۵ ماه ژانویه پيش رو تامين می کند، و سقف استقراض کشور را به طور موقت تا هفتم ماه فوريه بالا می برد.

در مجلس نمایندگان، جان بينر رئیس جمهوریخواه آن مجلس، از به رای گذاشتن یک لايحه پیشنهادی بدليل فشار و مخالفت اعضای محافظه کار موسوم به «تی پارتی» خودداری کرد.

آقای اوباما در مصاحبه ای با يک شبکه تلويزيونی در نیویورک،  حرف هائی  را مبنی بر اينکه او با جمهوری خواهان در مورد بودجه دولت همکاری نکرده است،  رد کرد، و دوباره با آنچه را که او تلاش های «تی پارتی» با استفاده از تاکتیک های افراطی ناميد، مردود دانست.

در این میان جی کارنی، سخنگوی کاخ سفيد گفت، آقای اوباما با پیشرفت در مجلس سنا خوشحال است، و افزود اين تلاشها می تواند «بحران های غیر ضروری ساختگی» را از ميان بردارد.

اگر بودجه تا روز پنجشنبه به تصویب نرسد نه تنها اقتصاد امریکا بلکه اقتصاد تمام دنیا را تحت شعاع قرار خواهد داد. 

حمایت دولت از میلیون ها شهروند امریکائی که توان پرداخت هزینه های پزشکی را ندارند یک امر بسیار انسانی است ، و این پروژه ای بود که سال ها پیش قرار بود به تصویب برسد که بالاخره پس از مرگ سناتور کندی که مسبب این طرح بود بالاخره با اختلاف آراء بسیار کم به تصویب رسید . 

حال این جمهوری خواهان یاوه سرا که فقط به منافع خود می اندیشند و همیشه در پی جنگ هستند ،  برای مخالفت با اوباما بر سر بیمه درمانی و عدم تمایل اوباما به لشکر کشی و کشت و کشتار در خاورمیانه » خصوصأ ایران » از هر فرصتی برای مختل کردن سیستم اجرائی در امریکا استفاده می کنند . 

بسیار آشکار است که بودجه این جمهوری خواهان از کجا تأمین می شود که چون گرگان گرسنه حتی به مردم خود نیز شفقت ندارند چه رسد به مردمان دیگر سرزمین ها .

خانم سارا پیلین و سناتور جوان و بی خرد تگزاس » تد کروز» با بی شرمی تمام از رئیس جمهور امریکا خواستند که کاخ سفید را ترک کند ، و او را مورد تمسخر قرار دادند که برای حل مشکلات اقتصادی » به زانو در آمده و قرآن به سر گرفته» . این نهایت نژاد پرستی و افراطی گری در » تی پارتی» نشان می دهد .

البته برخی از شهر وندان ایرانی مقیم امریکا که جمهوری خواه بوده و بسیار طرفدار مواضع» جمهوری خواهان و تی پارتی » هستند امروز طی تلفن های مکرر به برخی رسانه های ایرانی در امریکا از مواضع این حزب دفاع کرده و » برنامه بیمه درمانی» اوباما را یک پروژه غیر ضروری دانسته و ابراز کردند که آمریکا یک کشور کاپیتالیستی است و این پروژه بیمه درمانی امریکا را بسوی یک کشور سوسیالیستی سوق می دهد که بر خلاف معیارهای کاپیتالیستی است .

این گروه معدود از ایرانیان حتی نسبت به انتقادات مردم به مواضع افراطی و نژاد پرستانه » تی پارتی» دفاعی برخورد کرده و مدعی شدند که » تی پارتی» نمی تواند که نژاد پرست باشد چرا که اعضاء ایرانی و سیاه پوست و مکزیکی و ….دارد. 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.