دهم اکتبر ( 18 مهرماه) مصادف با روز جهانی علیه اعدام

صفحه خبری

 RNPS PICTURES OF THE YEAR 2007

دهم اکتبر روز جهانی علیه اعدام از راه می رسد و در این روز، سازمانها، نهادها و مردم زیادی در سراسر دنیا به اعدام این جنایت علیه بشریت اعتراض می کنند. اما امسال ما در شرایطی به استقبال دهم اکتبر روز جهانی علیه اعدام می رویم که حکومت جنایت پیشه اسلامی به وحشیانه ترین شیوه مشغول به راه انداختن چوبه های دار و قتل تعداد زیادی از زندانیان را دارد. ما همه سازمانها، نهادها و انسانهای شریف و آزاده را فرا می خوانیم که همزمان با دهم اکتبر روز جهانی علیه اعدام به وسیع ترین شیوه به خیابان بیائیم تا ضمن تقویت مبارزه برای محو اعدام در سراسر دنیا، به حکومت اسلامی که یکی از آدمکشترین حکومتهای دنیاست و۳۵ سال قتل و جنایتش اعتراض کنیم.

امید است که روز پنجشنبه  ۱۸ مهر  در داخل ایران نیز شاهد موجی اعتراضی علیه احکام اعدام و سنگسار بوده و هموطنان درون مرزی نیز یکصدا با سازمان های دفاع از حقوق بشر در خارج از کشور با حضور خود در مقابل زندان ها و شعارهای اعتراضی شان بر علیه شکنجه ، اعدام و سنگسار برای دستیابی این موهم تلاش نمایند. 

١٠  اکتبر (۱۸ مهر) روز جهانی علیه مجازات اعدام است. بشريت دير زمانى است که براى لغو مجازاتهاى قرون وسطائى اعدام و سنگسار مبارزه ميکند. اما هنوز در قرن بيست و يکم در بسيارى نقاط جهان٬ از آمريکا تا چين و تمامی کشورهای اسلامی و در رأس آنها ايران٬ بساط اعدام براه است. ١٠ اکتبر روز جهانى لغو مجازات اعدام است. این روز را به روز مبارزه علیه  جنایت های رژیم جمهوری اسلامى با صد هزار اعدام بدل کنیم!

اعدام یک نوع ، قتل عمد دولتی است. اعدام  ابزاری است خوف انگیز برای حکومتهای استبدادی و طبقات حاکم برای به انقیاد در آوردن جامعه و خاموش کردن مردم معترض. اعدام بايد لغو شود. قدرتها و حکومتهاى مدافع اعدام و سنگسار بايد سرنگون شوند. تلاش  همگانی باید برای برپایی نظامی آزاد، برابر، مرفه و انسانی، مبارزه قاطع برای برچیدن بساط شنیع اعدام و لغو مجازات اعدام و سنگسار است.

چگونه می توان پذیرفت که در کشوری چون ايران به دلیل اظهار عقیده جان زندانيان سياسى در خطر جدى قرار دارد. هر روز در زندانها تعدادی از انسانهاى دربند  به قتل می رسند تنها برای ایراز عقاید خود. طبق گزارشات رسیده از دیدبان حقوق بشر، آمار اعدام در ماههاى اخير سیر صعودی یافته و جلادان اسلامی در صدد اعدام بيش از ٢٠٠٠ نفر دیگر هستند. این در حالی است که یک سازش سیاسی مابین کشورهای غربی با جمهوری اسلامی بوجود آمده بدون اینکه کوچکترین بهائی به زندگی هزاران هزار زندانی دربند داده شود. رژیم اسلامی حکومت قتل و جنایت است.

این رژیم هزاران نفر را طی سه دهه بشکل سازمان  یافته بقتل رسانده است: از اعدامهاى صحرائى سال ۵٨ در کردستان گرفته ٬ تا اعدامهاى بعد از خرداد ٦٠ و قتل عام زندانيان سياسى در شهریور ٦٧ و یا اخرین جنابات و کشتار خیابانی پس از انتخابات  ۸ ۸ نمونه های برجسته از دستگاه جنایت کاراسلامی است. جمهوری اسلامی و دیگر کشورهای اسلامی هر کدام به نوبه خود سمبلی از مجازات اعدام در جهان هستند. به طور مثال ما هم اکنون در کشور مالزی شاهد هستیم که چگونه بیش از چهل تن از ایرانیان در انتظار اجکام اعدام خود هستند ، وباید مبارزه برای لغو مجازات اعدام در جهان را به مبارزه ای همه جانبه علیه تمامی کشورهای اسلامی خصوصأ  رژیم اسلامی در ایران پیوند زنیم. 

طبق گزارشات رسیده سازمان ها و گروه های بسیاری در روز پنجشنبه ۱۰ اکتبر در مقابل کنسولگری های دولت جمهوری اسلامی و یا معابر و خیابان ها و مقابل سازمان ملل و دیگر اماکن عمومی در صدد هستند که حضوری گسترده ای برای حمایت  از حقوق زندانیان دربند و همینطور مبارزه علیه رژیم جمهوری اسلامی ، و به چالش کشیدن جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی و محکوم کردن احکام اعدام و تقاضای لغو هر چه سریعتر احکام اعدام های صادر شده. از این رو تمامی این سازمان از مردم دعوت بعمل آورده اند که با یک انسجام و حضوری پررنگ به میدان بیایند و یکصدا رژیم جمهوری اسلامی را محکوم نموده و همه یکصدا اعمالی چون اعدام، سنگسار و شلاق را محکوم و برخلاف موازین حقوق بشری بدانند .

images (4)

 

برچسب‌ها:

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.