جمهوری خواهان امریکا را به تعطیلی کشانیده اند

صفحه خبری

download (10)

دولت اوباما با کنگره سر بودجه به توافق نرسیده، بحثها تا نیمه های شب دوشنبه ادامه داشت اما به نتیجه نرسید. دولت می گوید باید کنگره بودجه اضطراری تصویب کند، کنگره که در دست جمهوری خواهان است گفته، اوباما باید از طرح بیمه خدمات درمانی کوتاه بیاید تا این متمم بودجه تصویب شود. نتیجه فعلا، مرخصی بی حقوق حدود 800 هزار کارمند دولت است و بخشی قابل توجه از خدمات دولتی که متوقف شده. هفده سال پیش که اتفاق مشابهی در آمریکا افتاد، چند هفته طول کشید. باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا ساعتی پیش گفت که تسلیم درخواستهای بی مورد جمهوری خواهان نمی شود.

اگر این شرایط بمانند هفده سال گذشته بیش از سه هفته بطول انجامد، اکثر این کارمندان ادارات با پرداخت مخارج روزانه زندگیشان به مشکل برخورد خواهند کرد.

یعنی یک بخش کوچکی از جمهوری خواهان تندرو رسمأ کشور را به تعطیلی کشانیده اند تا بتوانند به دولت اوباما فشار وارد آورند تا در مورد طرح بیمه خدماتی تجدید نظر کند، البته این مشکلی است که کنگره در طول چهار سال و نیم گذشته نیز با دولت اوباما داشته است ولی سوال اینجاست که چرا امروز اینهمه پافشاری می کنند ؟

آیا فقط مسئله بر سر بیمه خدمات درمانی است و یا اینکه » مسائل دیگری » هم وجود دارد ؟ همه به خوبی می دانند که اکثر جمهوری خواهان بسیار جنگ طلب هستند و با مواضع بسیار ملایم دولت اوباما مخالفت دارند.

بحث دیگر اینکه تا چه حد حضور نتانیاهو در امریکا می توانسته  با گرفتن کمک از لابی های یهودی در امریکا به این فشار کنگره بر دولت اوباما دامن زده باشد؟   

15595585-5E5E-4960-AE8E-B0E6CCCE3B43_mw1024_n_s

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.