حسن روحانی در جمع خبرنگاران

حسن روحانی : آمریکا باید حقوق هسته ای ایران را به رسمیت بشناسد

 

roohani

 حسن روحانی رئیس دولت جدید که دولت تدبير و اميد  نام گرفته است ، روز دوشنبه در اولین کنفرانس خبری در بین جمع کثیری از خبرنگاران داخلی و خارجی به برخی از سوالات پاسخ داد ،  طبق وعده در راه نجات اقتصاد کشور احيای اخلاق و تعامل سازنده با جهان با مشی اعتدالی اهداف ملی را دنبال خواهد کرد.وی تاکيد کرد: وعده های انتخاباتی را فراموش نمی کنم.خبرنگار واحد مرکزی خبر پرسيد با شعار اعتدال اعتماد مردم راجلب کرديد. مصاديق اعتدال در عرصه‌های سياسی و اقتصاد چه خواهد بود. وی گفت: اعتدال مشی و شيوه‌ای است که راه تندروی و افراط و شعار و خودمحوری و خودشيفتگی را نمی پيمايد.

عقلانيت و اعتدال متکی به مشورت و خرد جمعی و برآورد هزينه‌ها و فايده‌هاست و متکی به اين است که مسير قانون‌گرايی رادنبال کند در مسير افراط و تندروی و تفريط قرار نگيرد .

روحانی تحریم ها را یک عمل ارتجاعی خوانده وافزود که در شرایط بد اقتصاد جهانی تنها » اسرائیل » از این تحریم ها سود می برد! کار ما قانوني  و درچارچوب مقررات بين المللي بوده است. استفاده از ابزار تحريم يک ابزار ارتجاعی است که دوره‌اش گذشته است. مخصوصا در دنيای امروز که حتي غرب با معضلات اقتصادی مواجه است و اين تحريم به ضرر خود غرب هم هست . اين تحريم غير از اسرائيل براي کشور ديگری سود ندارد.  وی افزود: اقدام برای رفع تحريم‌ها انجام خواهد گرفت. برنامه‌های هسته‌ای ما کاملا شفاف است اما آماده‌ايم شفافيت بيشتری نشان دهيم و برای دنيا روشن کنيم که اقدامات ما کاملا در چارچوب‌های بين‌المللی است. اعتماد متقابل را ارتقا خواهيم داد و تلاش خواهيم کرد اين اعتماد سر جای خود برگردد. انشاءالله اين تحريم را کاهش می دهيم.  در قدم اول تلاش می کنيم تحريم جديدی  صورت نگيرد.  

و در مورد روابط با همسایگان و مسائل سوریه اظهار کرد : سعی خواهیم کرد با همسایگان خود روابط خوبی برقرار کنیم و در مورد سوریه هم مردم سوریه باید تصمیم بگیرند و وی هر گونه عملیات تروریستی را در سوریه را محکوم کرد ه و امید دارد که خشونت ها در منطقه پایان یابد!

در مورد اشتغال زائی در کشور نیز گفت: حل اساسي مسئله اشتغال با رونق اقتصادی است. البته وقتي مي‌گوييم اشتغال حل می شود، يعنی رقم به رقم نرخ بيکاری رو به نزول خواهد بود و به تک‌رقمی شدن خواهيم رسيد.در اولين قدم قانون مجلس در زمينه بهبود فضای کسب و کار را اجرا و به سرعت آيين نامه را تصويب و ابلاغ خواهيم کرد. مشکلاتي هم بخش‌های توليدی دارند که دولت برنامه‌ريزی  خواهد کرد که ان مشکلات را قدم به قدم رفع خواهد کرد و آثارش را در همان سال اول خواهيم ديد. وقتی بيکاری  تک رقمی شد جشن خواهيم گرفت و وقتی به رقم جهانی رسيد جشن ملی  برگزار خواهيم کرد.!

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.