تفسیر برنامه » مهمان ناهار» کاری از پرویز کاردان

مهمان ناهار

mehman nahar ba parviz kardan va leyla fourohar

پرویز کاردان و لیلا فروهر 

همانطوری که می دانید پرویز کاردان، کارگردان پیشکسوت و بنام تئاتر ، تلویزیون و سینما از چندی پیش با همکاری تلویزیون «صدای امریکا» ویژه برنامه ای در دست تهیه دارد که هر هفته به معرفی یک چهره هنری می پردازد و این برنامه طرفداران بسیاری پیدا کرده ، چرا که اکثر مردم دوست دارند که از حال و احوال هنرمندان خود باخبر شوند. خصوصأ برای ایرانیان داخل که کماکان از دسترسی آسان به هنرمندان خود محروم هستند و یا برخی دیگراز هموطنان که به دلیل پراکندگی در کشورهای مختلف دیدارشان با هنرمندان فقط به کنسرت ها محدود می شود.

در هفته های گذشته به ترتیب ستار خواننده معروف موزیک ایران ،  زیبا شیرازی هنرمندی که سبک موسیقی جاز و پاپ را دنبال می کند و مضمون تمامی شعرهایش عواطف زنانه است وعشق و فمنیستی ، حسام ابریشمی  نقاش مقیم کالیفرنیا که یک سبک خاصی را برای نقاشی هایش دارد و بسیار مشهور است.

البته ما گزارشی از اولین برنامه پرویز کاردان با ستار برایتان داشتیم ولی متأسفانه به دلیل کثرت مطالب نتوانستیم که دو از برنامه بعدی گزارشی داشته باشیم . مهمان ناهار با پرویز کاردان بهانه ای است برای اینکه هرهفته مهمان یک چهره بنام ایرانی خارج از کشور شده وناهار بهانه ایست برای گفتگوی بیشتر و خودمانی با میزبان ونشان دادن گوشه و کنار زندگی او برای علاقمندان.

و اما در هفته ای که گذشت مهمان ناهار یا به عبارت صحیح تر » میزبان ناهار » کسی نبود به جز لیلا فروهر هنرمندی که از کودکی در عالم سینما و فیلم بود و در حقیقت در مقابل چشمان همه از یک کودک خردسال به اینجا وامروزش رسیده است .

لیلا فروهر، از کودکی با دوربین و صحنه آشنا شده و در فیلم های بسیاری بازی کرده و آهنگ های بسیاری اجرا کرده است و در روز مهمانی وقتی پرویز کاردان به خانه مجلل او رسید طبق روال همیشه که فریبا فروهر تمامی برنامه های لیلا را مدیریت می کند آنجا حضور داشت تا برنامه پذیرائی  بدون نقص باشد .. بعد از نهار مفصلی که همگی نوش جان کردند که ظاهرأ دست پخت لیلا بود!   فریبا پیانو را نواخت و لیلا خواند …و بعد از آن  خاطرات دیروز تا امروز را به همراه پرویز کاردان و آلبوم های عکس …در مقابل چشم دوربین برای تماشاچیان ورق زدند .

یک قسمت از این برنامه تأثر مرا بر انگیخت ، در گوشه ای از منزل لیلا میزی بود با لوح های متعدد که هر کدام قصه خود را داشتند ولی آنچه برای من مهم بود یک قطعه آجر بود که به شکل یادبود روی میز بود و وقتی آقای کاردان از لیلا خواست که در مورد آجر توضیح دهد ، لیلا گفت» این آجر نمادی است از فعالیت خیریه که در امریکا پس از زلزله بم انجام گرفت و هر آجر نشانه این است که فردی که آجر را دارد معادل ساخت یک خانه به خیریه کمک رسانی کرده» بعد به فکر فرو رفتم که هنوز خرابه های بم پس از زلزله کماکان باقی است پس این پول هائی به کجا رفته ؟؟

گرچه ما نخواهیم توانست که از  تمامی بخش های این برنامه برای شما بطور هفتگی گزارش تهیه کنیم ولی قول می دهیم که در حد توان شما را از این برنامه و میهمانانش با خبر سازیم.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.