چهار نفر در پی نوشیدن مشروب الکلی دست سازجا ن سپرده ۲۹۸نفرمسموم

 نوشیدن مشروب الکلی  دست ساز  چهار نفر جا ن سپرده و ۲۹۸  نفرمسموم

mashroob 2ab

طبق گزارش های رسیده به نقل از خبرگزاری دانشجوان ایران : در جنوب ایران چهار نفر پس از نوشیدن مشروب الکلی  جا ن سپرده اند و ۲۹۸  نفرمسموم شده اند.  بنا به گزارش، حمید نجم الدین، یک مقام اداره بهداشت رفسنجان روز جمعه گفت  ۹ نفر از قربانیان در حال اغما بسر می برند و بینایی خود را از دست داده اند.  وی افزود ۱۰۰ نفر از قربانیان پس از نوشیدن مشروب در روز چهارشنبه دیالیز شدند. به گفته او مسموم شدگان در بیمارستان های محلی در رفسنجان و در نزدیکی آن بستری شدند. گزارش ها حاکی است تمام قربانیان مرد و زیر ۲۷ سال هستند.

مصرف نوشیدنی های الکلی در ایران از زمان انقلاب اسلامی  ممنوع بوده است و تخلف از آن با زندان یا شلاق قابل مجازات است. تنها اقلیت های مسیحی اجازه دارند نوشیدنی های الکلی تهیه و مصرف کنند، اما برای پرهیز از اهانت به حساسیت های اسلامی، این کار باید پنهانی و پشت درهای بسته صورت گیرد.

طبق آمار دولتی ، علیرغم مجازات های سخت، به گفته مقامات، هرسال ۶۰ تا ۸۰ میلیون لیتر مشروب به کشور قاچاق می شود، و پلیس فقط قادر است حدود ۲۰ میلیون لیتر را ضبط کند. احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی سال پیش گفت در ایران حدود ۲۰۰ هزار الکلی زندگی می کنند.

«مسکر وخمر وشراب به یک معنی می باشد و آن مایعی است که خاصیت مست کنندگی دارد مسکر از جهت خاصیت آن که مست کننده است شناخته می شود وترکیب آن که شیمیایی باشد یا گیاهی تاثیری در شناخت آن ندارد خوردن مسکر موجب حد است اعم از آنکه کم باشد یا زیاد مست کند یا نکند حد شرب خمرهشتاد ضربه تازیانه است . «

Mideast Iran Judiciary

قابل ذکر است حال که طبق قوانین اسلامی جاری در کشور در صورتیکه این افراد جان سالم از مداوا در ببرند ، باید پس از آن همراه با پرونده های کیفری شان به زندان و  دادسرا ها ارجاع شوند تا طبق موازین اسلامی مورد اشد مجازات قرار گیرند. خوب به نظر می رسد آن دسته از مسموم شدگان در صورت تلف نشدن توسط تأثیرات مشروب قطعأ برخی از آنها می توانند تا آستانه مرگ بروند پس از این حکم » هشتاد ضربه شلاق».

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.