گالری» هنری بزیل «هنگ کنگ

  گالری از اتومبیل های دایره ای شکل در گالری» هنری بزیل «هنگ کنگ

folkswagen 12

نمایشگاهی در گالری هنری» بزیل »  هنگ کنگ ازکارهای یک هنرمندی اندونزیایی بنام » ایشوان نور»  که در آن مجسمه های کامپوزیت » اتومبیل فولکس واگن بیتلز»  به معرض تماشا گزاشته شده است  پرده برداری کرد، در این مجسمه ها از اتومبیل های واقعی مدل 1953 استفاده شده است.

«ایشوان نور» در هر یک از مجسمه های کامپوزیت که به شکل دایره ای ساخته شده است از پنج اتومبیل استفاده کرده که فشرده شده و با ترکیبی از پولی استر و آلومینیوم روی هم به نحوی ماهرانه انباشته شده اند که گوئی VW بیتلز را خیلی هنرمندانه بدون کوچکترین شکستگی فقط به صورت دایره شکل در آورده است.

به نظر هنرمند مزبور ، مجسمه ها و اشیاء بی جان  اطراف ما نشان دهنده تعامل بین انسان و قلمرو  اشیاء است، با ارتباط  معنوی قوی که بر ضمیر ناخودآگاه تاثیر می گذارد، و هر فرد می تواند با شیء  به دیده متفاوتینگریسته و ارتباط برقرار کند.

وی همچنین می افزاید:  با استفاده ترکیبات لازم در تکنیک هنری برای ایجاد تغییرات وجایگزینی، حال میتوانم به جرأت بگویم که شکل این مجسمه ها نشانگری از  تحریف  واقع بینانه من با اشیاء وادراک فردی من نسبت به این وسیله ( اتومبیل) است.  به نظر ایشوان نور احتمالات ذهنی فردی ماست که در کل مفهوم ارتباط ما را با اشیاء محیط اطرافمان بوجود می آورد.

قابل به ذکر است که » ایشوان نور» در کارهای قبلی خود نیز برای ساخت مجسمه های کامپوزیت از قطعات ماشین الات استفاده کرده است .

VW#3

VW 2

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.