شکایت از رئیس جمهور احمدی نژاد

شکایت از رئیس جمهور احمدی نژاد و بریزو به پاش های دولت از خزانه ملت؟!

 ahmadinejad1 دمادم انتخابات و هشت ماه پس ازسفر رئیس جمهور و هئیت  همراه  در مجمع عمومی سازمان ملل نیویورک حال  پرونده ای برای شکایت تنظیم و از سوی کمسیون اصل نود تنظیم و آماده قرائت در صحن مجلس شده که در صورت تشخیص تخلف پرونده به مقامات قضائی ارجاع شود! به نظر میرسد به غیر از آقای رئیس جمهورکه همیشه پرونده های متعددی از افراد در فایل خود دارند ، افراد دیگری نیز پرونده به دست این روزها با مطبوعات و مقامات کشوری در آمد و شد هستند!

ghazipoor

به گفته رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، گزارش شکایت نادر قاضی پور به این کمیسیون در اعتراض به سفر سال گذشته محمود احمدی نژاد به نیویورک با ۱۲۵ همراه، آماده قرائت درصحن مجلس است و درصورتی که تخلفی تشخیص داده شود به قوه قضاییه ارجاع خواهد شد.

به گفته محمدعلی پورمختار، آقای قاضی پور به سفر رئیس جمهور با ۱۲۵ همراه معترض بود از این رو به این کمیسیون شکایت کرد: «به جز هزینه هواپیما، هزینه هر اتاق که درهتل محل اقامت رییس جمهور در اختیار همراهانش قرار گرفت شبی ۴۰۰ تا ۷۰۰ دلار بود.»

پورمختار گفت پاسخ دولت به کمیسیون درباره دلیل همراهی ۱۲۵ نفر از افرادی که ضرورتی به همراهی آنها نبوده قانع کننده نبود و پاسخ‌ها کلی بود. وی افزوده  که «بسیاری از همراهان خانواده و اقوام مسولان دولتی بودند.» و حضورشان در مجمع سازمان ملل غبر ضروری بوده است و توجیهی ندارد.

با در نظر گرفتن اینکه اولین بار نبوده که همراهان متعددی که ضرورتی برای حضور در نیویورک را نداشتندولی آقای رئیس جمهور را در سفرها یشان همراهی کردند ،سوال اینجاست چرا  مطرح شدن چنین سوال و یا تشکیل این پرونده اینقدر زمان بر بوده و به موقع به این تخلف رسیدگی نشده است ؟  کمسیون اصل نود در ادامه به محدودیت های ارزی و شرایط بد معیشتی مردم اشاره کرده است و یا بحث تحریم ها را به پیش کشیده اند …آیا این شرایط ذکر شده توسط کمسیون را ما در سالهای گذشته نداشتیم ؟ آیا سالها متمادی کشور ما تحت فشارهای تحریم نیست ؟ و مردم در شرایط بسیار اسفناک معیشتی زندگی نمی کنند؟

رئیس کمیسیون طی نامه ای  درپاسخ به آقای قاضی پور : معاونت امور مجلس ریاست جمهوری در ارسال اطلاعات مورد نیاز همکاری لازم را انجام نداده با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان هیئت اعزامی «۱۴ نفر از بستگان و اعضای خانواده رئیس جمهور ، معاونین و دیگران مدیران ارشد» بوده‌اند.

 در پایان این نامه آمده در زمانی که «محدودیت ارزی داریم و مردم به لحاظ معیشتی در مضیقه به سر می برند و بحث تحریم و تورم» مطرح است، تحمیل هزینه های کلان ارزی و غیر ضروری، «کاری غیرعادلانه و تحمیل فشار مالی سنگین بر مردم است و با شعار عدالت و مهرورزی دولت منافات دارد.

«بر خلاف سفرهای گذشته، در این سفر هیچ یک از نمایندگان مجلس، رئیس‌جمهوری را همراهی نکردند». !!

 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.