رئيس کل بانک مرکزی: تورم کاهش می يابد !!

bahmani  کاهش تورم یا برنامه های تبلیغاتی؟

به نظر میرسد که در آستانه انتخابات همه مشکلات کشور یکی پی از دیگری از بین خواهند رفت ،طبق گزارشات رسیده از مطبوعات داخل کشور : رئيس کل بانک مرکزی  پيش‌بينی کرد امسال نرخ تورم کاهشی باشد.  بهمنی در حاشيه همايش سياست‌های پولی و ارزی بانک مرکزی در مورد اقدامات اين بانک برای کنترل نرخ تورم گفت: از ابتدای سال جاری هدف‌گذاری بانک مرکزی کاهش نرخ تورم بوده به طوری که 2 هزار ميليارد تومان نقدينگی در فروردين ماه نسبت به اسفند کاهش داشته است. همچنین وی افزوده که: ممکن است تا چند ماه آينده همچنان اثرات تورم سال گذشته را داشته باشيم اما به تدريج به سمت کاهش نرخ تورم حرکت مي‌کنيم؛ نمي‌توان عدد خاصی را برای نرخ تورم اعلام کرد زيرا در شرايط خاصی به سر می بريم ولی در کل و مجموع تمام توان خود را برای کاهش نرخ تورم به کار خواهيم گرفت.

این که چرا آقای بهمنی اطلاعات دقیق نداده و به حاشیه پراکنی پرداخته اند نیز خود جای سوال است ، خوب طبیعتأ در آستانه انتخابات هستیم و دولت در نظر دارد با خبرهای خوب  به محبوبیت خود بیافزاید ، ولی باید دید که با روی کار آمدن دولت جدید تا چه حد کارهای بنیادی وزارت اقتصاد نقشی سازنده  در کاهش تورم خواهد داشت .وی در خصوص کاهش قیمت ارز هم پاسخ شفافی نداده و فقط اظهار داشت:  مرکز مبادلات ارزی قوی تر خواهد شد و اگر بتوانيم به توافق برسيم، کل صادرکنندگان ارزی را به مرکز مبادلات ارزی هدايت می کنيم که بر اين اساس تنها يک نرخ و يک مرجع برای مبادلات ارزی خواهيم داشت.  

بهمنی با اشاره به نرخ تورم 30/5 درصدي کشور تصريح کرد: متناسب با نقدينگی، تورم نيز مهار شده اما اين عدد در شرايط کنونی زياد است و تقريباً برابر با نقدينگی موجود در جامعه محسوب می شود. 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.