سروش صحت بازیگر، نویسنده وکارگردان و… سینما

009

علی  رجبی «گزارشگر مجله » جوانان امروز

سروش صحت: مهران مدیری و رضا عطاران سرمایه‌های طنز تلویزیون‌اند

مهران مدیری و رضا عطاران از طنز پردازان تلویزیونی هستند ولی مدتی است دیگر با تلویزیون کاری را انجام نداده اند و این ها همه به عدم حمایت تلویزیون و مسئولین از ساخته های این هنرمندان بر می گیرد به همین دلیل مهران مدیری خود را با شبکه های خانگی و رضا عطاران با سینما همکاری نمودند و کار خود را در ان حوزه ها ادامه دادند، سروش صحت بازیگر و کارگردان ایرانی که کارهایی هم چون چهارخونه و ساختمان پزشکان را در کارنامه هنری خود دارد از عدم همکاری این دو هنرمند با تلویزیون در مصاحبه با خبر گزاری ایسنا اینگونه گفته است و در ضمن لازم به ذکر است وی از کار جدید خود به نام پژمان می گوید.

سروش صحت درباره‌ی لزوم حمایت تلویزیون و مسؤولان از هنرمندان و کارگردانان حرفه‌یی طنز همچون مهران مدیری و رضا عطاران، اظهار کرد: این کارگردانان سرمایه‌های طنز تلویزیون هستند؛ مردم هم دوستشان دارند و همیشه هم این امکان وجود دارد که به تلویزیون برگردند و کار کنند.

سروش صحت درباره‌ی اینکه آیا «پژمان» هم تجربه‌ی موفق «ساختمان پزشکان» را خواهد داشت؟ گفت: ما تمام سعی‌مان را می‌کنیم تجربه‌ی موفق «ساختمان پزشکان» را داشته باشیم اما وقتی پخش شود در عمل معلوم می‌شود.

وی در عین حال درباره‌ی ساخت سری جدید «ساختمان پزشکان» افزود: اکنون دیگر دوست ندارم سری جدید آن ساخته شود، «ساختمان پزشکان» کاری است که تمام شده و پروژه‌ای است که کاملا بسته شده است.

نمی‌دانم تجربه‌ی موفق «ساختمان پزشکان» را داشته باشیم

سروش صحت به عنوان کارگردان «پژمان» در گفت‌و‌گویی با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) شرکت کرد و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا «پژمان» تجربه‌ی موفق «ساختمان پزشکان» را تکرار خواهد کرد؟ گفت: نمی‌دانم ما تمام سعی‌مان را کردیم تجربه‌ی موفق «ساختمان پزشکان» را داشته باشیم. اما وقتی پخش شود در عمل معلوم می‌شود. به هر حال این مجموعه تعداد قسمت‌هایش کمتر از «ساختمان پزشکان» است. «ساختمان پزشکان» 55 قسمت بود و این مجموعه 18 قسمت است. آن مجموعه در آپارتمان و خانه بود، اما این مجموعه تنوع لوکیشن‌هایش بیشتر است و تعداد قسمت‌هایش کمتر. امیدوارم مردم از این مجموعه نیز خوششانبیاید

soroosh

«پژمان با «ساختمان پزشکان» متفاوت است

صحت در ادامه درباره‌ی متفاوت بودن طنز «پژمان» و حضور بازیگران طنز «ساختمان پزشکان» در این مجموعه گفت: سه تن از بازیگران «ساختمان پزشکان» با «پژمان» مشترک هستند. اما افراد زیادی از جمله پژمان جمشیدی، امیرحسین رستمی، حمید درخشانی، بهروز رهبری‌فر، آرش برهانی، علی موسوی، محمد محمدی، حسین ماهینی در نقش خودشان بازی کرده‌اند. این مجموعه با «ساختمان پزشکان» متفاوت است به جهت اینکه افراد زیادی نقش خودشان را ایفا می‌کنند.

دیگر نمی‌خواهم «ساختمان پزشکان» را بسازم

این کارگردان همچنین درباره‌ی استقبال مخاطبان از «ساختمان پزشکان» و اینکه قرار بود سری جدید آن ساخته شود، گفت: الان دیگر نمی‌خواهم «ساختمان پزشکان» را بسازم. این مجموعه جدید با «ساختمان پزشکان» متفاوت است. تیم ساختمان پزشکان اکنون پراکنده شدند و نمی‌شود آن‌ها را جمع کرد. ساخت این مجموعه منتفی شد و ما نیز اصلا قصد ادامه‌ی آن را نداریم.

وی در عین حال افزود: اکنون دیگر دوست ندارم سری جدید آن ساخته شود، «ساختمان پزشکان» کاری است که تمام شده و پروژه‌ای است که کاملا بسته شده است.

مردم هنوز هم «ساختمان پزشکان» دوست دارند

این کارگردان با اشاره به اینکه در حال حاضر تکرار مجموعه «ساختمان پزشکان» از شبکه‌های دیگر پخش می‌شود، اظهار کرد: مردم هنوز هم «ساختمان پزشکان» را دوست دارند و ما نیز خوشحال می‌شویم از کاری که در نوبت دوم یا سوم پخش می‌شود و مردم همچنان بینند و خوششان بیاید.

همیشه این امکان وجود دارد که کارگردانان حرفه‌یی طنز برگردند

صحت در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره‌ی لزوم حمایت تلویزیون و مسؤولان از هنرمندان و کارگردانان حرفه‌یی طنز همچون مهران مدیری و رضا عطاران اظهار کرد: فکر می‌کنم این کارگردانان سرمایه‌های طنز تلویزیون هستند، مردم هم دوستشان دارند و همیشه هم این امکان وجود دارد که به تلویزیون برگردند و کار کنند.

مردم از طنز 90 قسمتی استقبال می کنند

سروش صحت همچنین درباره‌ی ساخت مجموعه‌های طنز 90 قسمتی که زمانی نقطه قوت تلویزیون محسوب می‌شدند، اظهار کرد: ساخت مجموعه‌های 90 قسمتی به سیاست‌گذاری تلویزیون برمی‌گردد اما اگر هنوز هم کار خوبی با تعداد قسمت‌ بالا ساخته شود فکر می‌کنم مردم استقبال کنند. هر چند که ساخت کارهایی با تعداد قسمت‌های بالا سخت است و باید بودجه‌ی آن‌ها تامین شود. این مساله خیلی مهم است که یک کار 90 قسمتی به بودجه‌ی زیادی احتیاج دارد تا تامین بشود. اما اگر ایده‌ی جدیدی فکر جدید و گروه خوبی جمع شوند فکر می‌کنم مردم استقبال کنند.

سینما یا تلویزیون؟

صحت در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در حال حاضر با شرایط فعلی تلویزیون و مشکلات مالی این رسانه، ترجیح می‌دهد در سینما باشد یا تلویزیون؟ اظهار کرد: ترجیح می‌دهم هم در سینما باشم و هم در تلویزیون، هم به کار در تلویزیون علاقه دارم و هم به کار در سینما.

در روند ساخت «پژمان» تاکنون مشکلی وجود نداشته است

صحت در پایان صحبت‌هایش درباره‌ی روند ساخت سریال«پژمان» همچنین گفت: در روند ساخت «پژمان» تاکنون مشکلی وجود نداشته است و حتی تعداد قسمت‌هایمان بیشتر هم شده است. این مجموعه قرار است 18 یا 19 قسمتی شود و تصویربرداری آن به زودی به پایان می‌رسد.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.